Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti köptétek már be táppénzcsal...

Ti köptétek már be táppénzcsaló vagy ittas kollégátokat?

Figyelt kérdés
Tehát ha az elvileg beteg kollégát olyan helyen vagy helyzetben láttátok, ami nem egyeztethető össze az állítólagos betegségével (pl. állítólag lázasbeteg, de kocsmában iszogat vagy moziba megy) vagy pedig szeszesitalt fogyasztani munkaidő előtt vagy egyértelműen ittasan a munkahelyen. Én még nem, de volt már rá példa, hogy az alapszituációval szembesültem mindkét típusban. Ugye a kamubetegséggel az a gond, hogy esetleg miatta többet kell dolgoznod vagy túlóráztatnak. Az ittassággal pedig az, hogy ha olyan a munkakör, akkor téged is veszélyeztethet. Tehát hiába mondják egyesek, hogy nem szép spicliskedni. Nektek volt már olyan, hogy nem bírtátok és jelentettétek? Ha igen, mi lett?
2020. febr. 5. 23:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Táppénzcsalót biztosan nem köpnék be, mert ugyanolyan intenzitással dolgozok így is, meg úgy is. A túlórát pedig fizetik vagy le lehet csúsztatni.

Alkoholos befolyásoltság alatt lévő kolléga esetén pedig először neki szólnék, de ha rendszeresen, többször is előfordulna ilyen, akkor nyilván "beköpném".

2020. febr. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

1: Csak ugye, ha hirtelen beteget jelent, bárhogy is nézzük, akkor, ott aznap pár óra nehézséget jó eséllyel jelent a dolog. Velem megesett, hogy nyolc órából kb. az utolsó 3-ra tudták praktikusan megoldani a hiányát. És én mindig úgy éreztem, hogy minden ilyen nap mínusz egy a hátralévő életemből, mert elég stresszes volt. Tudtam róla, hogy kamubeteg, ha megláttam volna valahol, richtig, hogy beköpöm,

Ittas kollégáról azért nem szóltam, mert nem veszélyeztetett.

2020. febr. 5. 23:16
 3/28 anonim ***** válasza:
89%
Ha károm lehet belőle, és nem is beszélt velem erről, akkor igen, beköpném mindkét esetben. Ha viszont nem okoz ezzel problémát, akkor nem.
2020. febr. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
81%
Nem, semmi közöm máshoz, hacsak nem okoz nekem kárt.
2020. febr. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
94%
Én bizony beköptem egy alkoholista kolléganőmet pár éve. Alap esetben nem tettem volna ilyet, egyszerűen nem foglalkoztam volna vele. Viszont folyamatosan keresztbe akart tenni nekem, a munkáját nem végezte el, ami persze ránk többiekre maradt és elegem lett.
2020. febr. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
87%

Szerencsére nem dolgozok olyan trágyadombon, ahova részegen járnak be az emberek. Régebben volt egy kolléga, aki munka után a műhelyben sörözgetett, amíg a saját dolgát mókolta, de nem veszélyeztetett senkit, csak jól elröhögcsélt mindenen.


Kamubeteg már volt a kollégám, nem köptem be, mert eleve nincs közöm hozzá, meg elég nyílvánvaló volt a dolog, így a főnöknek is leesett a szitu, de nem csinált nagy ügyet belőle.

Ha hirtelen hiányzik a kolléga, akkor max annyi van, hogy megkapom az ő melóját ha az a sürgősebb, azt ami meg nekem volt kiírva csúsztatjuk, szóval értelmetlen idegeskednem. Meg ha elkezdeném beköpni minden sz_rért, annak az lenne a vége, hogy ő is elkezdené mondani a főnöknek az én dolgaimat, az meg ugye senkinek sem lenne jó.

2020. febr. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem, fél részlegem megszűnt volna, hűtőbe volt a pálesz ( hűtőbe,ahol nem szabad tenni egy pálinkát, ezért megérdemelték volna a büntetést, de hagytam) mindenki rájárt, csak én nem :D mert én antialkesz vagyok.
2020. febr. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
79%
Alapszabály, hogy nem köpök be senkit. Vele rendezem ha gondom van.
2020. febr. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Na, akkor hogy tiszta legyen: NEM BALÁZSKA VAGYOK. Lila gőzöm nincs, mi alapján kevernek vele össze egyesek. Se nem kötekszem, se abszurd kamusztorit nem írok le.
2020. febr. 6. 01:53
 10/28 anonim ***** válasza:
93%

A "kamubeteg" kolléga esetén ha csak 1x 1x fordul elő nem foglalkozok. Nekem is van/volt ilyen kollégám. Nagy ritkán eltűnt néhány napra, de igazán megoldottuk mindig. Nyilván ha minden héten 1 napot távol lenne már lehet, hogy elbeszélgetnék vele.

A részeg az más. Megint ha 1x 1x részeg ez van, ha tud dolgozni és ezzel nem veszélyeztet mást akkor ám tegye (pl. vannak olyan irodai munkák ahol ez nem probléma). Egyik korábbi munkahelyemen volt egy totál alkoholista karbantartó, nála többször szóltunk, hogy nem lesz jó, mert egyszer balesete lesz. A főnököket ez nem annyira érdekelte, mert úgy-ahogy rendben voltak a dolgok, és mint kiderült nem is volt túl sok a fizetése. A gond akkor kezdődött amikor totál beállva létrástúl felborult és mentőt kellett hozzá hívni, a főnök meg csak pislogott amikor őt meg a rendőr vitte el, mert neki ezt meg kellett volna akadályoznia, és nem lett volna szabad engednie így létrára másznia.

egy másik munkahelyen szintén volt egy totál alkoholista kollégánk, őt többször találtuk teljesen beállva. Ott az volt, hogy a főnök szólt, hogy aki jobb kapcsolatban van vele szóljon már neki, hogy legalább a munkaidőben legyen annyira józan, hogy a feladatát el tudja végezni (jó fej volt a főnök), sajnos ez nem használt. Egy idő után a főnökök megunták és kirakták.

Egyébként szerintem sok esetben a főnökök (ahol nem teljesen agyalágyult köcsög a főnök) tudják, hogy melyik kolléga jár be atom részegen dolgozni, csak nem szólnak és nem foglalkoznak vele amíg nincs probléma.

Ahol meg olyan a főnök, hogy nem veszi észre (mert pl. hetente fél órát van bent) nem is fogja érdekelni, hogy ki mennyire van beállva. Ő majd inkább a spiclit rugja ki. De ilyen helyen még soha nem dolgoztam szerencsére, nekem eddig jófej főnökeim voltak.

2020. febr. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!