Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehetséges, hogy heti 4napot...

Lehetséges, hogy heti 4napot dolgozzak 8 órába?

Figyelt kérdés

Fizetés is ehhez arányulna.

Szerintem rengeteg idő a 7 napból 5ben dolgozni. Szeretnék a családomra, szeretteimre és magamra is időt fordítani, nem csak halálig dolgozni.


2020. febr. 7. 10:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
54%

Lehetséges, de hogy találj ilyen munkahelyet... Saját vállalkozásban tudnám elképzelni ezt :/


Vannak teszt jelleggel ilyen helyek amúgy, főleg az élmezőnyös jóléti államokban (norvégia, finno., hollandia, ill legutóbb új-zélandról láttam ilyen cikket egy cégről, ahol sikeresen vezették be a 4 napos munkahetet, pl: [link]

Nálunk viszont erre nincs esély.


Szóval ha olyan lehetőséged van, hogy saját vállalkozásban el tudsz kezdeni valamit, akkor ott be tzudod osztani az idődet így. másholo nem.


Vannak rugalmas, pl értékesítői állások is (MLM hányadékok pl), ahol te osztod be az idődet. De nyilván ha az ember meg akar élni, akkor ahhoz nem elég a heti 32 óra, az elején legalábbis, amíg kialakítod a vevői körödet, addig nem. Vagy ingatlanozást is lehet csinálni ilyen rugalmasan, de ott is azért csak be kell mutatni azt a lakást, győzködni/segíteni kell az eladókat/vevőket, és az rengetegszer hétvégére esik.


Személy szerint én is annak vagyok híve, hogy dolgozzunk kevesebbet, de akkor brutálisan hatékonyan, és nincs 5 percenként cigi-kávé szünet, meg hasonlók, nincs lébecolás és láblógatás az irodában sem. munka van. És ezt tudják jobbhelyeken megcsinálni úgy (linkelt példa), hogy a 4 nap alatt többet érnek el, mint 5 nap lébecolás alatt... Meg kell érnie ehhez a magyar kultúrának még.Amikor a nyugathoz való lemaradásról beszélünk, akkor erről is van szó, nem csak a GDP-ről. (USA amgy még nálunk is munkamániásabb, tehát ők hiába vannak gazdaságilag előttünk, ott kemény a munkamorál, és kell is dolgozni, mikor millió dolláros lakás/egyetemi hiteleket vesznek fel. Szóval van rossz példa is nyugatról... Japánokról ugye nem is beszélve...)

2020. febr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire kell ahhoz ostobanak lenni, ha azt hiszi valaki vallalkozokent kevesebbet “kell” dolgoznod? 😂😂
2020. febr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Valamint a nyugati munka moralt inkabb hagyjuk. Szerintem baromira nem az a kovetendo pelda. Igy van mar baj eleg belole. Nem szeretnek valami rossz mintahit “felzarkozni”... nevetseges 😂😂
2020. febr. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
37%

#12

Annyi, hogy vállalkozóként ő dönti el, hogy mennyit és mikor dolgozik.

Természetesen kevés munkával ugyanúgy kevés sikert, kevés pénzt tud elérni, de nem fogják kirúgni. :D

2020. febr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
47%

Dolgozni mindenhol minden formában kell.


+ Ezek szerint a munkádat se szereted.


Gondold át önmagad, mit szeretnél s hogyan törhetsz ki apránként a mókuskerékből.


Pl jómagam kényelmesre osztom már az időmet s kellemeset a hasznossal ötvöztem.

Hamarosan csak az alkotásnak élhetek főállásban. (Kata havi 25k , de mellette még melózok heti 3-4 napban ahol az üzletben plusz vevőket is szereztem. Az emberek kíváncsiak s ezt ki is használom)

2020. febr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
akkor marad a részmunkaidő sok helyen hirdetnek 4 és 6 órás állásokat-.
2020. febr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Pár éve sok helyen olvasható volt hogy heti 4 m.nap jön hamarosan. Hát nem épp abba az irányba tartunk, főleg Mo.-on.
2020. febr. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Auchanban is van rengeteg féle variáció, 15-20-25-30-35-40 órás heti munkaidő.
2020. febr. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én 3 műszakban (heti váltással) dolgozom heti 6 napot 180ezerèrt
2020. febr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ!

Én viszont úgy gondolom, ha sikerül elkezdeni egy magán vállalkozást, akkor arra nem úgy tekintesz, mint egy munkára. Azért csinálod mert szereted, és akkor nem bánod, hogy többet kell dolgozni ("bent kell maradni"). Én ezt szeretném, hogy azt csinálhassam amit szeretek.

2020. febr. 17. 09:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!