Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Találkoztatok már multinál...

Találkoztatok már multinál azzal, hogy hitegetnek dolgozóként előrelépési lehetőséggel, majd elfelejtik az egészet? Ez általános üzletpolitika a multiknál?

Figyelt kérdés

Multinál dolgozom mérnökként. Kb. egy éve világosan megbeszéltük a főnökömmel, hogy fel fogunk építeni egy új tevékenységi kört, aminek én leszek a vezetője.


Az elmúlt egy évben ezért nagyon sokat dolgoztam, túlóráztam, majd az elmúlt napokban egy megbeszélésen kiderült, hogy az irány nagyon jó, jót tett az üzletágunknak minden tekintetben, de szó sincs arról, hogy ebbe a tevékenységi körbe vezetőre volna szükség.


Én úgy érzem, hogy megvezettek, hiszen termeltem nekik egy rakás pénzt, hoztam nekik jó eredményeket, és nagyon jó színben tüntettem fel az üzletágunkat a külföldi vezetők előtt, mégsem kapok érte semmilyen lehetőséget.


Ez általános, hogy a főnökök a multiknál belengetik a mézesmadzagot, majd elfelejtik, amint mondtak, vagy az aktuális gazdasági helyzet eredményezhet ilyet?


Bennem most iszonyatos csalódottság van, és úgy érzem, hogy váltanom kellene, mert ezek után nem tudok a főnökeimre hiteles vezetőként tekinteni.


2020. febr. 8. 11:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egy dolgot kifelejtettem: Mivel megismerték a valós teljesítményem, közölték, hogy a napi munkám mellett innentől elvárják ezt a nagyobb teljesítményt, anélkül, hogy ez bármilyen pluszt hozhatna nekem a jövőben.
2020. febr. 8. 11:57
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Akkor most van itt az ideje annak, hogy lépjél.
2020. febr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

Nem egszen. En meg ugy latom hogy kapasbol senkit nem vesznek fel vezetönek mert mindenkinek arupakolassal meg penztarral kell kezdeni ahhoz hogy diplomaval ervenyesülni tudjon naluk mert csak belsösöket vesznek magasabb poziciokba fel.


En meg ezt latom.

2020. febr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Palyazz a meghirdetett vezetöi posztjaikra. Ez a modja eljebb jutni. Nem varni azt hogy majd felajanlgatnak vmit. Eleg sürün nyitogatnak posztokat en ugy latom
2020. febr. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen bevett szokás (sajnos) sok multinál, sőt máshol is. Velem olyan volt, hogy kezdéskor alacsonyabb fizetést adtak, mint szerettem volna. Olyan indokkal, hogy idő mire beletanulok, kiderül milyen a teljesítményem... Így kezdéskor abban maradtunk, hogy fél év múlva lesz egy 15-20% emelés. Mikor a magasabb fizetésre került volna a sor hirtelen "nem volt rá keret". Undorító dolognak tartom az ilyet, így én azonnal váltottam.
2020. febr. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt velem is eljatszotta nem egy munkahely. Hogy probaidö utan emelnek. Aztan varjunk megint 3 honapot aztan 1 ev mulva sem emeltek.


En annyit tanultam ebböl hogy bele kellene foglaltatni a munkaszerzödesbe irja is alà.

2020. febr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Velem ugyanaz történt mint az #5-sel. Kevesebbért vettek fel mint amit a fejvadásznak mondtak. Kiváncsi leszek h a határozatlan szerződés aláírásakor megkapom-e azt a bért.
2020. febr. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Lépj minél hamarabb.

Kihajtják a dolgozó belét, sokszor megvezetik mézesmadzaggal, mint amit írtál.

A lényeg hogy minél nagyobb teljesítményt hozzanak ki belőled, mert arra számítanak csak kevesen mondanak fel, és amúgy tényleg a szarabb helyeken is irodában max 20%/év a fluktuáció.

Rengeteg ember inkább eltűri hogy szivassák, miközben a mindenféle kamukitüntetésekben tündöklik, semmint hogy belássa szarul keres és ezért ideje váltani.

2020. febr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb teljesítményért több bér jár(-na).

Mielőtt lépnél kérj több fizetést. A többletmunkát meg is tudod indokolni.

Ha nem hajlandók többet fizetni, akkor a többletet nem is várhatják el.


Ne engedd, hogy kihasználjanak! Aki terhelhető azt megterhelik, aki kihasználható azt ki is használják.

2020. febr. 14. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mintha én írtam volna. Szintén multi, csak nem mérnök vagyok és nem vezetői posztról volt szó, de egy jobb pozícióról több pénzért.

Dolgoztam napi 10-12 órát a fizetett 8 helyett. Ha nagyobb projekt volt, sokszor este 11kor én zártam az épületet.

Komolyan mondom, hogy 3 ember munkáját csináltam, nem szubjektív vélemény, a kollégaim is elismerték.

Aztán mikor megüresedett egy év múlva egy hely abban a bizonyos pozícióban, felvették az igazgató legjobb haverjának a lányát az utcáról...

2020. febr. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!