Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy munkahely (vendéglátóip...

Ha egy munkahely (vendéglátóipari egység) a hirdetésében a követelmények között azt írja, hogy "Ne legyen 9-től 5-ig mentalitás! ", akkor az azt jelenti, hogy rendszeresen lesznek utolsó pillanatban bejelentett túlóráztatások?

Figyelt kérdés
Többször is találkoztam már evvel. Illetve volt vitám ebből vendéglátóipari helyen dolgozva. Ha egyszer meg van adva egy végzési időpont a beosztásban, szerintem jogosan kalkulálok úgy, hogy akkor végezni fogok, amennyiben nem közölték velem előre, hogy aznap esetleg tovább kell maradni. Akkor inkább írnák úgy időpont helyett, hogy zárásig kell maradni, vagy adjanak meg egy későbbi időpontot, ameddig biztos végzek, és ha nem akkora a forgalom, akkor eljövök korábban. Nem lenne több értelme?
2020. febr. 9. 10:49
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
20: Hogy én az interjún megkérdezek valamit, és ők erre mondanak valamit, az csak egy dolog. Hogy aztán a valóság mit mutat majd, az más részta. Ez olyan dolog, volt ahova elmentem 0 órás szerződéssel dolgozni, az interjún megkérdeztem, hogy mégis heti kb. hány órával számolhatok, azt mondták, hogy 30 óra szinte mindig meglesz, de inkább 40 körül. Nyilván örültem neki, és el is vállaltam. Az első 3-4 hónapban tényleg annyi is volt, de utána csökkenteni kezdték az óráimat, volt hogy már heti 20-nál is kevesebbet dolgoztam. És amikor rákérdeztem, csak a vállukat vonogatták, hogy sorry, most pangás van, ennyit tudnak csak adni, ha nem tetszik, kiléphetek. Pedig ugye az interjún nem ezt ígérték. Na most épp így megeshet a fordítottja, hogy elmész valahova dolgozni (normál, teljes idős szerződéssel), az interjún azt mondják, hogy náluk szinte sosincs túlóráztatás, x órakor mindig végezni fogsz, de utána később pedig mégis azt tapasztalod, hogy majdhogynem heti rendszerességgel bent akarnak tartani tovább. Mondani mondhatnak bármit, és később tehetnek valami egészen mást.
2021. okt. 29. 14:02
 22/27 Kései Sirató ***** válasza:
74%
Az interjún tájékozódj és írasd bele a szerződésben azt, amiben megegyeztek, ne más legyen a szerződésben! Persze ott majd azt sem fogod merni megtenni, ha kérdezni sem mersz.
2021. nov. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
22: Ha 0 órás szerződést adnak, akkor nem írhatnak bele heti minimum óraszámot, mert az akkor már nem 0 órás. Olyat meg szerintem sehol nem fognak beleírni, hogy "A munkahely a dolgozót sosem fogja túlórára kötelezni."
2021. nov. 2. 13:10
 24/27 Kései Sirató ***** válasza:
MI az a § órás szerződés? :) Kötetlen munkaidő?
2021. nov. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

24: Igen. És mint ilyennel, az óraszámot tetszés szerint variálhatják hétről hétre, akár úgy is dönthetnek, hogy nem adnak több munkát. Kivéve, ha már legalább 1 éve dolgozol az adott helyen, onnantól ki kell számítaniuk egy minimumátlagot. Most a covid pandémia miatt a vendéglátásban sok helyen csak ilyen szerződést adnak, mert ugye még kilátástalan a helyzet. Így hogy ha jön egy lockdown, akkor nem kell fizetniük semmit. Velem múlt októberben megtörtént, másfél hetet dolgoztam csak, lezárás jött, és így maradnom kellett segélyen.

A helyszín amúgy Hollandia, bár szerintem a kérdés témája szempontjából ez irreleváns.

2021. nov. 4. 09:16
 26/27 anonim ***** válasza:
A helyszín egyáltalán nem mindegy, mert országonként más-más munkajogi törvények vannak hatályban. Legyél életrevaló, ne félj megkérdezni, ami érint téged!
2021. nov. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
26: A kérdésem nem a munkajogról szól. Hanem hogy ha egy munkahely ezt írja a követelményekbe (bárhol a vilagon), akkor várható-e, hogy majd rendszert csinálnak abból, hogy az utolsó pillanatban szólnak, hogy tovább kéne maradni. Hogy ez törvényes-e vagy nem, az most nem lényeg. Hanem hogy szokásuk-e.
2021. nov. 5. 13:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!