Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az informatikusok nagy része...

Az informatikusok nagy része miért egy türhő paraszt, nulla szociális érzékkel?

Figyelt kérdés

Legalábbis én ezt tapasztaltam. A cégnél ahol dolgozom, 8-an vagyunk a csapatban. Jellemzően engem meg egy másik srácot löknek az ügyfél elé, hogy "nyaljatok be ennek a szerencsétlen f***sznak", meg az irodában egymás között is keményen megy az anyázás mindenkire, aki más területen dolgozik a cégnél, hogy milyen egy s***gghülye ostoba senki és hogy mennyire idegesíti őket az idióta kérdéseivel és dolgaival. Van, akinek 40 éves korára ez a 16. munkahelye, látványosan alkalmazkodási problémákkal küzd és a többiekkel sem egyszerű kommunikálni. Mintha semmi türelem és empátia nem lenne bennük. Láttam múltkor is, mikor a gazdaságiról átjött és kérdezett az egyiktől valamit egy kolléga, ami úgy gondolom, teljesen érthető, hogy számára nem nyilvánvaló úgy, mint nekünk, erre szemforgatva, cinikusan válaszolt. A mentorálást is mi ketten végezzük az újoncokon, mert jóformán csak hozzánk lehet úgy szólni, hogy az ember ne féljen kérdezni. Persze mikor idekerültem és kiderült, hogy pályát váltottam, ment a büfészakozás meg a köpködés. De mikor magukra lapátolják a szrt a stílusukkal, akkor nekünk kell őket kimosni belőle, mielőtt ténylegesen anyagi károkat okoznak a cégnek egy lekezelő e-maillel vagy hasonlókkal...


Nem értem, ezek az emberek mire ilyen nagypofájúak és miért ilyenek, de úgy vettem észre, hogy ez fejlesztői körökben elfogadott.


Benne vagyok egy szakmai fb csoportban, ott is ez az utálatos, gusztustalan hangnem jellemez sokakat. Mintha fájna nekik kommentelni, ha valaki valamit kérdez (és a kérdésre a válasz tényleg nem evidens), de mégis megteszik és megmutatják, milyen alja szinten tudnak viselkedni.


2020. febr. 15. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Ha szétnézel egy keményebb mérnökinformatikus szakon, akkor azt látod hogy oda mentek azok a tipik stréberek, akik emelt matekos, emelt fizikás, OKTVn indultak stb...


Lényegében a gimnázium alatt enyhén antiszociális, szorongó többnyire férfiak, akiket nem nagyon hívtak közösségbe.


Van rengeteg ellen példa és ez nem mindenkire jellemző, de átlagot nézve kevésbé szociális személyiségek kerülnek oda.


A szorongásból meg könnyen kifejlődhet a cinikusság és a bukóság érzékeltetése, amikor csak nem tudja megfelelően kezelni az adott helyzetet.

2020. febr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet benne valami, hogy arányaiban több az antiszoc, kevésbé barátságos ember ezen a területen.


Például a Gyiken is, a nem szubjektív, nem magával az emberrel kapcsolatos kategóriákban azért valamennyire normálisak a válaszolók. A Számítástechnika / Programozás kategóriában viszont bármit kérdez az ember, tuti el lesz küldve melegebb éghajlatra.

Például algoritmizálós feladatban elakadsz (tehát konkrét válasz se feltétlen lesz guglin), mellékeled a feladatot és a kódrészletet, ameddig eljutottál - tuti, hogy így is leoltanak. Aztán esetleg még egymással is összevesznek.

Egy tudományok, egészség vagy elektronikus eszközök kategóriában egy ilyen stílusú kérdésre (tehát ami nem könnyen található meg a keresőben és amúgy precízen van megfogalmazva) azért normális válaszok jönnek.


Az életben is mintha azt tapasztalnám, hogy sok informatikus tényleg olyan stílusban áll hozzá mindenhez, hogy: keresd meg, keress rá a neten; (végeredményben minden kérdés rossz kérdés) ha valami nem működik, úgyis a te hibád, te csinálod rosszul - ja és keresd meg a neten. Stb..

2020. febr. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Volt, hogy feltettem algoritmizálós feladattal kapcsolatos kérdést, feladattal, kóddal.


Az első pár válaszban engem oltottak le.


Majd elkezdtek a feladatró diskurálni, összevesztek egymással vagy 4-5 oldalon keresztül.


A válaszaik kb. fele valóban a tárgyról szólt, de a másik fele személyeskedés, egymás sértegetése...

2020. febr. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Van kevés kivétel, aki nem az. Szerintem és tapasztalatom alapján ez a '90-es évekre vezethelettő vissza, mert akkor kezdett megjelenni nagyon a net és a számítógépes nagy fejlődési időszak, akkor sok (jó) szakember is lett ezen a területen, viszont egynéhányan túltolták az arcukat, és már-már kb. Atyaúristennek képzelik azóta is magukat, ami gond, és ez öröklődött.
2020. febr. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű; mert így érzik magukat értékesnek.


Gondolj bele, az egy plusz jó érzést ad nekik, hogy Gizike a HR-ről nem tudja, mit jelent az, hogy Docking station vagy a kolléganője Pirike azt hiszi, ha két vírusírtója van, akkor még jobban védi a laptopját.


És ez jó érzés nekik, hogy nagyobb a tudásuk, minta másiknak és, hogy ők mennyire "szenvednek" attól, hogy mindenki béna, még a tulajdon kollégájuk is, aki még nem tud mindent az Outlook problémák megoldásairól.


Ez a szenvedés is egyfajta tudatalatti színjáték. Pont, hogy nem szenvednek, hanem ez ad nekik egy löketet.


Írod, pl a 40 éves kollégádnak ez a 16. munkahelye. No, de, ha így utálja az informatikát, miért maradt benne?


Ezek a csevegések is, ahol kitárgyalhák, hogy a másik projekt nem informatikus emberei milyen bénák is csak önmaguk biztatása, hogy ők értékesek a cégnél.


Ügyfélszolgálat is ilyen amúgy. Ott dolgoztam,m sokáig, kb 10 beosztottból 8 azon élvezkedik, hogy milyen buták a telefonálók.


Boltban is megjegyzik, hogy hányan tettek fel ie

détlen nérdéseket.


Néhány orvos is megjegyzi, hogy milyen idétlen dolgokkal keresték fel őket.


Stb.


Summa summaromegyszerűen azért ilyenek az informatikusok, mert érezni akarják magukat valakinek.


A feltünő nemakaroknemtudoknemfogok beilleszkedni meg gondolom abból fakad, hogy a 16 munkahelyéből az ellenkezőjét csinálta és ezt jól kihasználták.

2020. febr. 16. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Javítás a kommentem végén


A feltünő nemakaroknemtudoknemfogok beilleszkedni meg gondolom abból fakad, hogy a 16 munkahelyéből valamelyiknél vagy akár mindegyiknél az ellenkezőjét csinálta, kedves volt, barátságos és nyitott és ezt jól kihasználták.

2020. febr. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!