Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van itt más is, akinek nulla...

Van itt más is, akinek nulla a szociális élete és ha voltak is emberi kapcsolatai az mind kudarcba fulladt?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva, szinte soha nem voltak barátaim vagy ha mégis, idővel mind lemorzsolódtak mellőllem. Olyan is előfordult, hogy valakivel elég szerencsétlen módon sikerült elvágnom egy régóta tartó, szoros barátságot és még a mai napig eszembe jut. Már több, mint 5 éve történt. Egy másik esetben pedig egy internetes levelezőtársam intett búcsút nekem, ami utána hetekig hihetetlenül fájt és az igazat megvallva még mindig nem sikerült teljes mértékben túllépnem rajta. Mikor gimnáziumba kerültem, az egyetlen általános iskolai osztálytársammal is végleg megszakadt a kapcsolat. Szóval néha már nem tudom mit csináljak. Van, hogy úgy érzem jobb lenne, ha már egyáltalán nem is próbálnék meg kapcsolatba kerülni emberekkel, mert folyton csak csalódás ér, vagy bennem csalódnak és szenvedek lelkileg.

2018. márc. 4. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Velem is tökéletesen ez van azzal kiegészítve, hogy mentálisan sérült vagyok és sokakat én taszítottam el.
2018. márc. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hasonló vagyok kissé. Volt, hogy én b×tam el a baráti kapcsolatot, de leginkább az volt, hogy pl.: amint véget ért a valamelyik suli, nem/nem igazán kerestük egymást 1-1 alkalmat leszámítva. Van, amit bánok, de az van bennem ilyenkor, hogy azt a részét nézzem, amit tanultam belőle, hisz minden kapcsolat tanít valamire.

Amúgy rossz ez az érzés.

2018. márc. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is próbáltam levonni a tanulságot a történtekből és remélhetőleg mégegyszer nem követem el ugyanazt a hibát. Köszönöm, hogy válaszoltatok!
2018. márc. 4. 20:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Abszolút nulla a szociális életem. De valahogy mostanában elfogadtam. Fogalmam sincs, hogy valaki, hogy tudja 2 óráig nézni a facebookon, én 2 percig szoktam, ha csak nem chatelek valakivel.
2018. márc. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jaja, én is.)

Pedig szociológiát tanultam korábban és akkor még azt gondoltam hogy velem ilyen nem történhet meg.

2018. márc. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
Ilyen szempontból a másik oldalon állok, többször próbálkoztam szociálisan hátrányos emberekkel barátkozni, de általában nem volt jó vége. Először minden ok, normális beszélgetések folytak, aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy állandóan pittyeg a messenger. Nekem sok barátom van igyekszem mindenkire időt fordítani, de ezek a magányos emberek sokszor nem értik meg. Ő örül, hogy van kivel beszélgetni, viszont nem tudok én 8s ugyanannyi időt ráfordítani. Eleinte megértik, aztán jön az akaszkodás, meg a szemrehányások. Ha megírom mi történt velem, akkor eleinte örül, aztán jön az önsajnáltatás. Szóval egy idő után totál le tudják húzni az embert és ilyenkor persze első körben próbáltam mindig tisztázni a helyzetet szépen leírva, de akkor meg sértődés lett a vége. Ilyenkor megkérdezem, kell ez nekem? És inkább ignorálom a másikat. 3-4 eset után feladtam.
2018. márc. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
"...mert folyton csalódás ér..." Na jó, de feljebb meg azt írod, hogy te "vágtál el" egy régóta tartó, szoros barátsagot. Akkor azert nem vagy keptelen barátságot kialakítani valakivel, csak talán nem tudod megbecsülni.
2018. márc. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt vagyok én is. 2012-ben volt utoljára barátságnak nevezhető kapcsolatom, azóta semmi, minden tekintetben. A neten ismerkedek, 5-ból 6 ember nem válaszol, amit nem tudok mire vélni. Régebben csak akkor nem válaszoltak, ha láttak rólam képet, manapság ez mindegy. Régi kollegák sem válaszolnak, hiába voltunk el órákig a munkahelyen, ott hagynak néhány szó után, vagy eleve nem válaszolnak a neten. Bármilyen ismerkedsére tett kísérletem kudarcba fullad.

Az egyik fenti válaszhoz hozzászólva, néma gyereknek anyja sem érti a szavát. Én úgy gondolom, mindent meg lehet és meg is kell beszélni, legyen szó akár a találkozások vagy a milyen gyakran keressük egymást számában is. Nem kell számszerűsíteni, de csak érzi azt két ember, hogy mikor okés és mikor nyűg az egyik a másik hátán. Hiába vagyok magányos, igen kellemetlen minden percben egy ember üzenetére válaszolgatni, részemről hagyok levegőt a másik félnek is, talán túl sokat. Gondolva pl. egy ismerősömre, 3 napon belül igérte a választ és basszus, hogy szalad az idő... ez volt január 21-én. Azóta semmi. Jelzem is felé azon nyomban. :D

2018. márc. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is magányos vagyok 18F
2018. máj. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen van más is 18F
2022. dec. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!