Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy amikor...

Miért van az, hogy amikor munkát keres az ember, alig akarják felvenni valahova, de ha egyszer már bekerül egy helyre és esetleg felmond, akkor meg nem akarják elengedni?

Figyelt kérdés
Engem alig hívtak be pár helyre hónapok alatt. Dolgoztam egy helyen kb. fél évet, felmondtam, erre alig akarnak elengedni. Pedig egy alap pozícióban dolgoztam, nem is kifejezetten jól, utáltam is az egészet. Nem engedik el a felmondási időt, de még a felét sem, az utolsó napig le akarják dolgoztatni, még a bennlévő szabadságot is meg akarják szabni, hogy mikor vehetem ki, táppénz alatt egyből hívtak hogy hol vagyok, még mielőtt én kereshettem volna őket stb. Mégis mi értelme ennek? Amikor bezzeg a munkáltató mond fel, akkor már aznap mehet haza az illető, hallottam olyat, hogy napközben felhívta a főnök az irodába, hogy ennyi volt, ne jöjjön többet. Akkor ez fordítva miért nem kivitelezhető, mit szórakoznak az emberrel?
2020. febr. 18. 15:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Amikor a munkáltató rúgott ki valakit, sosem kellett letölteni egy napot sem a felmondási időből.
2020. febr. 18. 15:36
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyanígy jártam kérdező. A választ nem tudom. Eléggé undorító módon működnek ezek a dolgok.
2020. febr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért ha kicsit mélyebben belegondolsz akkor elég logikus a dolog miértje.


Amikor új munkaerőt vesznek fel akkor igyekeznek a lehető legjobb embert megtalálni a pozícióra. Lehető legjobb alatt pedig tényleg azt értem hogy 10 ből 10 elvárásnak megfeleljen az illető.


Ha te mondasz fel azt azért nem szeretik mert álltalában váratlanul éri őket. Ilyenkor egyből új munkaerő után kell nézniük és hát... Tudjuk h nem lesz jó nekik akárki...Naná hogy kitöltetik veled a hátralévő időt. Plusz gondolj bele, hogy egy cégnek mennyi idő, energia és pénz egy új munkatársat betanítani és ezt most kezdhetik elölről.


Ha ők mondanak fel neked akkor az azért nem gond mert már valószínűleg megvan az emberük a helyedre, ilyenkor nem fontos az időhúzás úgyhogy te is húzhatod el a beledet egyből.

2020. febr. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De ha őt se érdekli adott helyzetben hogy velem mi lesz, akkor engem miért érdekeljen hogy ő neki meddig tart új munkaerőt találni?
2020. febr. 18. 17:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert vannak területek, ahova szó szerint, de lasszóval sem nagyon találnak a munkaadók utódot. Akiket meg alig akarnak felvenni, az talán azért van, mert van már kiszemelt, illetve idősebbet akarnak ott tartani, mert azért most is van néhol a régifajta "megtűrt dolgozó" hozzáállás.
2020. febr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!