Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek is igazuk van a...

Szerintetek is igazuk van a BKV dolgozóknak, hogy sztrájkolni fognak, ha nem kapják meg a 15%-os béremelést?

Figyelt kérdés
Szerintem teljesen igazuk van.Én még a 15%-os emelést is kevésnek tartom,50%-os béremelést kéne legalább követelniük.Ha nem kapják meg legalább a 15%-ost béremelést remélem hogy sztrájkolni fognak és remélem hogy legalább annyira le fog bénulni a budapesti közlekedés mint 10 évvel ezelőtt.Sőt,A MÁVnak,A Volánnak és a taxitársaságoknak is be kéne kapcsolódniuk a sztrájkba.Nem csak Budapest,hanem az egész ország közlekedését le kéne bénítani.Talán felébrednének az emberek,látnák,hogy nincs rendben minden.Hogy nem jó az ami most van.Az emberek nem tudnának eljutni a munkahelyükre,de az se lenne baj,a legtöbben úgyis reggeltől estig dolgoznak azért a pár forintért,legalább pihennének pár napot vagy hetet.Szabadságra mennének.A mentők,orvosok,tűzoltók természetesen szolgálatban lennének hogy ne legyen még nagyobb a káosz,de a többiek otthon pihenhetnének.Sőt,az áruházláncok is sztrájkolhatnának,úgysincsenek megfizetve az áruházban,üzletben dolgozók sem.
2020. febr. 18. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Igazuk van. Nem azért fizetek egy halom pénzt a bérletért, hogy a vezérigazgató üljön a s<tojás angolul>én milliós fizuért, hanem hogy a buszvezető vigyen el engem, meg legyen benne üzemanyag.
2020. febr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1-es így van és egy buszvezetőn nagy a felelősség ne zsebpénzt adjanak neki hanem normális fizetést.
2020. febr. 18. 20:42
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi lenne erre a megoldás, nyilván a sofőrök legyenek már rendesen megfizetve, bár úgy tudom elég csábító fizukkal toboroztak mostnaában. A metro bejáratoknál az ellenőr részt mondjuk úgy ahogy vna nem értem, rengeteg európai országban jártam, de sehol de sehol ninc soylan hogy ezt még mindig emberek csinálják, és nyilván könnyen vna ezen vita, hogy de akkor az emberek meg amunkájuk, de szerintem az egyénnek se jó olyan munkát csinálni amit egy robot meg tud...nem tesz jót a léleknek. Szóvala hova tényleg ember kell az legyen emgfizetve, ahol emg nincs ott inkább egy átképzésbe berakni a pénzt, és amit robot csinál már mindenhol 20 éve,a zt itt is vegye át...
2020. febr. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#3: ha még csinálna valamit a bejáratnál! Soha nem mutatok semmit, nem foglalkoznak vele, sokszor csak dumálnak vagy telefont nyomják.
2020. febr. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4-es miért mit csináljanak?Álljanak vigyázba egész nap azért a pár forintért?
2020. febr. 19. 00:20
 6/12 anonim ***** válasza:
#5: akkor minek állnak ott? Teljesen felesleges a 'munkájuk'.
2020. febr. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem rengeteg szakmában kellene sztrájkolni, nem csak a BKK-soknak.

Tudod te, hogy mennyit keres egy mentős vagy egy tűzoltó? Nevetségesen keveset ahhoz képest, hogy a tűzoltók az életüket kockáztatják.


Az idősotthonokban az ápolók van, hogy 48 órát dolgoznak egyhúzóban (igen, valóban szabálytalan, papíron nem ennyit dolgoznak), nekik is kellene.


A bolti eladók a másik kategória, én 1x akartam elmenni eladónak, amikor megszűnt a munkahelyem és úgy kezdődött, hogy hiába 8 órában kellett volna dolgoznom, 4-re akart bejelenteni, 150.000-ért. Én kiröhögtem és otthagytam, de nyilván van, akinek sos kell a pénz és nem tudja megtenni.


Az albán pékségekben 500 forintos órabérért dolgoznak az alkalmazottak, sokukat ki sem fizetik, a főnök 1 szót nem tud kinyögni magyarul, ahogy a pékek sem.


A takarítócégek szintén 4 órába (vagy 2-be) jelentik be az alkalmazottakat, ugye a betegszabit is ez alapján kapják meg.


A vendéglátósok szintén szar helyzetben vannak.


Szóval az a baj, hogy ennyi erővel az egész ország sztrájkolhatna, néhány ember kivételével.

2020. febr. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igazuk van.


#1: "a s<tojás angolul>én" 🤣🤣🤣🤣💗

2020. febr. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

De most kérdező, hát mi az hogy mit csináljanak azért a párezer forintért? :D Hát wat, már az is oké, ha valaki b*szik a munkájára?


Vállalsz egy munkát, tudod mennyi fizuért, akkor alap hogy elvégzed, nem az megy hogy jó vállalom, de a ennyiért csak félgőzzel, ilyen munkaszerződés nem létezik :D Ha csinálod, csináld normálisan, vagy ha nem jó lépj máshova, ahol megfelelnek a feltételek, de ez a csak odaállok dísznek mer kevés a fizu ez minek? De tényleg, robot elvégzi, beléptető kapu elvégzi, mire jó egyáltalán hogy egyszerre kb száz ember épül le szellemileg abban, hogy bérleteket nézeget?

2020. febr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó! Azt sem árt megnézni, hogy zömében milyen embereket alkalmaznak ellenőrnek. Gondolom maximum annyi az alapkövetelmény, hogy olvasni tudjon, ismerje a dátumokat, aztán ennyi.
2020. febr. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!