Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Évi több csapatépítő alól...

Évi több csapatépítő alól hogy lehet kibújni? Felmondás?

Figyelt kérdés

Munkahelyet váltottam, ám az interjún arról nem esett szó, hogy évi 5-6 csapatépítő és egyéb programok (pl karácsonyi buli) vannak, melyek lényege a lerészegedés. Ezen kívül két-háromhetente szerveznek egy közös iszogatós estét.

Utálok inni, tényleg csak különleges alkalmakkor iszom és akkor sem sokat. Nem látom éretelmét, anélkül is jól tudom magam érezni. Nemrég részt vettem egy esti közös vacsorán, gondoltam így az elején jobb megmutatkozni. Nem ittam /erőltették, de szerencsére kocsival mentem/, ellenben a többiek még le se vették a kabátjukat de már mindenféle rövidet rendeltek, majd vegyítették mással. Mire kihozták a vacsorát számomra megdöbbentő viselkedéseknek voltam a szemtanuja, olyan volt mintha egy falusi kocsmába csöppentem volna. Nagyon kellemetlenül éreztem magam ls megfogadtam, hogy ha lehet kerülni fogom az ilyen eseményeket. Azonban a jövő hétre is szerveztek egyet, bár ezt egy bárba szervezték, így nem lesz vacsora csak ivászat. Már mondtam nekik, hogy nem szeretek inni, de a válasz az volt, hogy ha be akarok illeszkedni menjek velük, mert nekem kell nyitni feléjük. Számomra ez munka, van ezen kívül is életem és inkább elmegyek a párommal egy kulturált étterembe megvacsorázni mintsem ilyen iszákos, vállalhatatlan alakokkal.

Lesz a közeljövőben ottalvós csapatépítő is, melynél jeleztem a főnököm felé, hogy a napközbeni csapatjátékokon részt veszek, ám nem szándékozom ott aludni és az esti bulit is kihagyom. Kérdezte hogy miért, mondtam hogy nem tudok máshol rendesen elaludni és másnap hulla fáradt lennék, ám a reakciója az volt hogy nem is kell aludni csak inni és jól érezni magam.

Van erre megoldás? Vagy mondjak fel még a próbaidő alatt? Nem gondolnám, hogy a napi munkán kívül én nagyon össze akarnék járni bármelyikükkel is iszogatni.


2020. febr. 20. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
jobb helyeken mindenhol van csapatépítés. és inni nem muszáj , csak legyél ott. Én örülnék ha ennyi csapatépitő tréning lenne , de nálunk még egy sem volt, te meg már próbaidő alatt résztvehetsz rajta. Nem muszáj elmenni , de lehet kiraknak a munkahelyről.
2020. febr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Ha van máshol jó lehetőség, akkor inkább mondj fel, illetve nézelődj, amíg a próbaidőd van.

Ha maradsz / muszáj maradnod, akkor az elején menj el egy-két ilyen eseményre, aztán, amikor ők már lerészegednek, angolosan lépj le. Sajnos tudom, miről beszélsz, pedig az én munkahelyemen max. évi 1 x van ilyen. Én sem iszom, és undorodom attól, hogy még annak ellenére is erőltetik, hogy szóltam, hogy rosszul vagyok az alkoholtól. Minden alkalommal cikiznek, hogy nem tudom élvezni az életet, egyébként meg az est további része arról szól, hogy gusztustalanul röhögve kibeszélik a jelen nem lévőket.

2020. febr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1. Szerintem akivel egy hullámhosszon van az ember a munkahelyén az úgyis csinál közös programokat, akivel meg nem, minek erőltetni? :) Például néhány volt kollégával néha el szoktunk menni kávézni, sütizni, pedig már nem is dolgozunk együtt. Szerintem az sokkal nagyobb ösztönző a munkavállalónak, ha a családjával vagy akikkel tényleg jól érzi magát több időt tölthet, azaz több szabadidőnek sokan jobban örülnek, mint a szabadidőből elvett "munkahelyi programoknak".

Igyekszem a tőlem teljhető legjobban teljesíteni munka fronton, ha azért kirúgnak, mert nem illek a csapatba hát különösen nem hatna meg.


2. Ha még csak a gusztustalan kibeszélés lenne... Sajnos maga a viselkedésük is gusztustalan, például vacsora közben némelyik annyit ivott, hogy az egyikn majdnem megfulladt mert úgy vihogott, hogy félrenyelt, a másik ezen vihogott és visszafolyt a megrágott kaja a szájából a tényérra, utána inkább próbáltam nem oda nézni.


A főnökömnek már jeleztem, hogy az interjún nem említette, hogy ilyen iszákos az egész vállalat, mire az volt a válasz, hogy "Üdv a csapatban ideje hozzászoknod ehhez."

2020. febr. 20. 20:57
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
NA ez azért durva, iylet annyira nem hallottam még sehol , 1-2 pohár bort megittunk régebbi munkahelyeimen , de ez? Lehet jobb ha váltasz mert valószínű a munka is ilyen lesz a cégnél.
2020. febr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a miliő nem lesz jobb. Csak mérgezni fog. Szerintem keress mást.
2020. febr. 21. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj!
2020. febr. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az intellektusuktól függ: miképpen reagálnak erre, ha nem mész velük kocsmázni. Én se mennék.
2020. febr. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Milyen meló ez ahol ilyen arcok dolgoznak? Milyen korosztály? Nyomasztó volt olvasni a kérdésed, ha nem vagy anyagilag megszorulva, lépj.
2020. júl. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Jellemzően 30 és 65 év közöttiek. A kollégák 90%-a szingli vagy elvált, ebből adódóan nem várja őket otthon senki, így -gondolom- minek is sietnének haza. Feltételezem, hogy az otthoni és barátok körében eltöltött társas életet a munkahelyen próbálják pótolni.

Engem várnak itthon, nekem a munkahely az csak egy pénzkereseti forrás, semmi több. Ha szocializálódni akarok, akkor bőven van rá lehetőségem a munkahelyen kívül is. Nekik nincs. Erre rájöttem a bő fél év alatt.

Minden esetre ha nem lenne ez a vírusos mizéria akkor váltanék, de ez eléggé fix munkahely jelenleg, és azért inkább ez, mint egy bizonyalan vagy rossszabb esetben a semmi.

2020. júl. 13. 21:06
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez teljesen beteges. Az én elveimmel amúgy is ellentétes, hogy azokkal a kollégákkal együtt piáljak, a szabadidőmet is feláldozva, akik kavarják a sz*rt munkaidőben.


Nevetséges, hogy kb. elvárják hogy asszisztáld végig az ő üres, tartalmatlan életük miatti ivászatukat. Nem a te problémád a magánéleti válságukat megoldani és ehhez rendszeresen asszisztálni. Ilyen egy vérszívó, energiavámpír társaságot. Innen menekülj!

2021. aug. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!