Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az mit mutat egy sok éve ott...

Az mit mutat egy sok éve ott levő munkaerőnek, ha vadi új ember az utcáról beesve többet kap, mint aki ott van 10 éve?

Figyelt kérdés

Sok éve ott levő bejáratott tapasztalt emberek nem kapnak annyit, mint akit akár ma vesznek fel zéró tapasztalattal az utcáról.

És mindezek mellett a cég elvárja hogy az újat a régi tanítsa be, saját munkája mellett még az újjal is törödjön ráadásul felelősséggel.Ha az új elcseszik valamit nem őt veszik elő hanem a régit.... Ha a régi elcseszik valamit akkor is őt veszik elő.... logikus és következetes. Mindegy ki hibázik a régi ember van elővéve.

És mindezért a kedves bánásmódért cserébe még jóval kevesebbet is kap mint az új.


Ez az egész így mit kommunikál a régi dolgozók felé? Hogy húzzanak el?

(és aztán azt el se mondom , hogy a régi ember 10 éve ott van akár, az újat meg felveszik és 90%ban pár hónap és lelépnek és akkor kihez fordul a cég? A régihez . Aki ott van. Ha ők nem lennének be is zárhatna a bazár. mert az újakra építeni nem lehet, ma még jön holnap már nem...)


2020. febr. 21. 08:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, le kell lépni. Ennyi a sztori.

Én a jelenlegi munkahelyemhez kb. év feléig vagyok kötve. Vettek fel utánam 2 embert is úgy, hogy kevesebb a tapasztalatuk, több dolgot szúrnak el és mégis többet kapnak. Amint ezt megtudtam, azonnal abbahagytam a munkám egy részét.

Ha a főnök nem becsül meg, akkor én sem őt.

2020. febr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondj fel, és menj el egy hasonló helyre, ahol újként többet kapsz, mint az ottlévő régiek! :-D
2020. febr. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Engem nem érint én irodai fronton vagyok, fél éves szerződéssel alig várom hogy leteljen és el is húztam
2020. febr. 21. 09:21
 4/12 nemaRendőrség ***** válasza:
100%
Kérj emelést. Mond hogy minimum annyit szeretnél mint az újak, plusz bónuszt betanításukra
2020. febr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Kérj emelést. "


Kérni azt lehet mindent. Max kiröhögnek. Más nem lenne belőle.

2020. febr. 21. 09:54
 6/12 A kérdező kommentje:

"Mond hogy minimum annyit szeretnél mint az újak,"


Ja és nekem elvileg nem is szabadna tudnom mennyit kap egy új. Ez titok elvileg. Mégis tudja mindenki persze.

Szóval nem állhat senki azzal a főnök elé hogy az új miért kap 50-nel többet. Honnan tudom én mennyit kap?

2020. febr. 21. 09:58
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
ez azt mutatja hogy ezt a kérdést csak balázska találta ki
2020. febr. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Újabb kérdés, ahol nem is érdekelnek a válaszok, csak épp unatkozol és beszélgetni akarsz. Próbáld ki a chatet más oldalakon, mert ez itt már unalmas.
2020. febr. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van. Sőt máshol is hallottam már. Nincs mit tenni, fel kell mondani. Ekkor 2 verzió áll elò:

-ad1: elfogadják a felmondást. Szép volt,jó volt,köszönöm, ennyi

-ad2: ha értékes a munkatárs ajánlhatnak neki emelést.

2020. febr. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Vannak cégek ahol állítólag policy van arra hogy SOHA nem emelhetnek annak akik elmegy és emelésért maradna.

Soha. Ez a "terroristákkal nem tárgyalunk elv" egyik változata



Gondoljuk meg ha engednének az egyiknek, és másnap az összes ember bejelentené hogy vagy emelsz főnök vagy elmegyek akkor mi lenne?

2020. febr. 21. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!