Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más sem tud megmaradni sokáig...

Más sem tud megmaradni sokáig egy munkahelyen?

Figyelt kérdés

A hosszútáv alatt 4-5 évet vagy hosszabbat értek.



30 alatt vagyok, MSC diplomás.

A mostani helyemen 3 éve dolgozom.De, már járok interjúkra, váltani akarok.

Ez az eddigi leghosszabb munkaviszonyom, előtte 1 éves, 2 éves volt.



Az elején, ha megkapom a kialkudott bért, akkor kb másfél-2 évig nagyon motivált, vagy szokták mondani "sztahanovista" vagyok.De utána, jön azaz érzés,hogy nem vagyok megbecsülve, nem vagyok megfizetve, nincs előrelépési lehetőség, akármennyire is jól dolgozom....stb.

És felvetődik a váltás gondolata.Meg persze, a dollárjelek a szemeimben, az eddigi váltásokkal mindig jelentősen sikerült "megemelnem" a fizetésemet.



Eddig csak multiknál dolgoztam, ebből kifolyólag, angolom tárgyalóképes, németem is közel van ahhoz a szinthez.

Sokat gondolkodok külföldi munkavállalásokon, ott mintha könnyebb lenne a karrierépítés, az előrelépés....stb


2020. febr. 29. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen ágazatban dolgozol? Szerintem ha ilyen hamar elveszited a motivációd, érdemes lenne megprobalni a külföldi munkát. Más ingerek, más munka kultúra, valószínűleg nem veszted majd el ennyire hamar az érdeklődésed.
2020. febr. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először azon kellene elgondolkodnod szerintem, hogy mi a célod az életben?

Minél magasabb fizetés, minél nagyobb ház, minél jobb autó? Mert ez egyébként egy teljes valid cél, ha ez a célod, akkor teljesen jól csinálod.

Esetleg építeni valamit, felépíteni egy csapatot, egy terméket? Ahhoz jobb egy helyen hosszabb időt eltölteni.

Saját vállalkozást csinálni? Akkor szinten jó, amit csinálsz, mert egyre több pénzed lesz, és egyre több tapasztalatod lesz, hogy hol mit hogy csinálnak.

A család a legfontosabb neked, esetleg valamelyik hobbid, a munka pedig csak egy szükséges rossz? Akkor jobb, ha egy helyen maradsz, mert egyre nagyobb rutinod lesz, egyre biztosabb lesz az állásod, és jobban tudsz koncentrálni az életed többi területére.

2020. febr. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt ilyen gondom. Volt két nem szakmai munkahelyem, ott 2 és 4 hónapot töltöttem, aztán felvettek a harmadikra, ahol kedvemre megismerkedhettem más technológiákkal is, lehetőséget adtak vízszintesen mozogni a cégen belül, ha át akarnám képezni magam más területre (például frontendesként jöttem, simán vállalhattam több ux-es feladatot, de lett volna esélyem a fullstackre is), fizetik a továbbképzésemet, baromira szeretek itt dolgozni, mert ha akarok tanulni vagy feljebb lépni, megvan a lehetőségem rá bőven. Negyedik éve vagyok itt, kifejezetten élvezem, hogy nem csak dolgozni járok be, hanem fejleszthetem is magam.
2020. febr. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én semmilyen munkahelyen nem tudok megmaradni. Kikészít a gondolat, hogy minden nap menni kell, hogy más céljaiért feszülök meg, hogy az időmet bocsátom áruba minden egyes percben.


Számomra a karrier a vállalkozással kezdődik. Nem mintha ez könnyebb lenne, de itt legalább a saját jövőmet építem.

2020. febr. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

14 éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen. És még ennyit simán le tudok itt tolni.

Utanna meg jogom van elorehozott nyugdíjra, oszt cső.

2020. febr. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy érzem, mint te - végzettségem azonos, a nyelvtudásom kicsit alatta van. Én szintén 1,5 - 2 évet bírok egy munkahelyen, utána úgy érzem, hogy nincs előrelépési lehetőség, a fizetés nem emelkedik olyan mértékben, mint amit egy új munkahelyen kialkudhatnék. Hiába szeretem a munkámat, tudom, hogy máshol többet is adnának érte. Ezek kívül az van bennem, hogyha már napi 8+ órát más vállalkozásába ölök, akkor azért valóban piaképes bért adjon, azaz megfelelő értékben emelje.

Valóban a legcélravezetőbb egy saját vállalkozás, hisz abban a legmotiváltabb az ember: tudja, hogy amit csinál annak meglesz a gyümölcse, minél több energiát fektet az ügybe, később annál jövedelmezőbb eredménye lesz.

Van akinek egy munkahelyen a célja a barátok szerzése, valahová tartozás érzés, megszokottság, biztonságérzet, vagy bármi más. Szerintem ha neked is a pénzszerzés, akkor semmi gond azzal ha pár évente váltasz, legalább ilyenkor van egy kis izgalom az életedben.

2020. márc. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!