Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aki nem tud huzamosabb ideig...

Aki nem tud huzamosabb ideig egy munkahelyen megmaradni, az hogyan/miből él?

Figyelt kérdés
2019. márc. 14. 10:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Minek tagadnám, én is ebbe a kategóriába tartozok.

Például gyárban helyettesítek vagyonőrt ha éppen nem tud szolgálatot teljesíteni valamelyik. És gyakori az ilyen ajánlat, mindet el sem szoktam fogadni. 24 órás szolgálatért 20 ezer Ft körül jár.

Régebben saját fejlesztésű elektronikai terméket gyártottam otthon. Darabonként 3 ezer Ft befektetésből lett 10-12 ezer Ft, és amint megtudtam, a komoly vállalkozások meg 30 %-os profitnak is örülnek ha elérik.

Vagy méhésznél napszámos vagyok, azért ott és azért az, hogy gyakorlatban olyan tudást szerezhessek amit magam is csinálhatok ha netán visszaköltözök a falusi szülői házba. Ha egy gramm mézet sem adnák el, éhen akkor sem halnák.

És tetszik-e ez a szabad élet? Imádom! Még maga apám mondta egyszer: "Aki időt nyer, az csatát nyer". Vagyis az időmet a saját életemre fordíthatom és van időm kiagyalni jó dolgokat. Plusz régebben motorral be tudtam járni fél Európát, újabban meg bicajjal Ausztriát, mert rájöttem hogy nem csak ingyenes hanem egészséges és szabadabb is. A szüleim évi 365 napot dolgoztak a kommunista diktatúra TSZ-ében, én miért folytassam ugyanazt? Kitüntetést vagy jutalomból egy gyárat én sem kapnák érte cserébe.

2019. márc. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 mindentudó99 ***** válasza:
Számomra is rejtély. Én dolgoztam mindíg mégsem egyszerű az élet . Másnak meg elszalad egy évtized úgy hogy itt ott dolgozik egy két hónapot. Tovább áll. Aztán munkanélküli lesz. Közmunkás. De közben nem hal éhen. Nem tudom hogy csinálja.
2019. márc. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!