Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dilettantizmus egy főnöktől...

Dilettantizmus egy főnöktől ha azt mondja a pályázóra nem veszi fel mert nem szimpatikus? A személyes szimpátia hogyan lehet szempont egyáltalán?

Figyelt kérdés

Én anno (nem volt olyan rég 2 éve) azt tanultam a vállalatszervezés - munkapszichológia tárgyak keretében (nem vagyok HR-es ugyan) hogy a személyes szimpátia semmiféle esetben nem lehet szempont sem a kiválasztásnál sem a későbbi alkalmazásnál.

Mert csak a szakmai kvalitások a lényegesek. Hogy a főnöknek tetszik-e vagy sem X ember pofája, ez az ő személyes nyomora, de ezt nem helyezheti a céges érdek elé.

Lehet neki totál nem szimpatikus a jelölt de ha szakmailag oké akkor a főnök személyes tetszése senkit sem szabadna hogy érdekeljen.

Nem ő az atyaúristen, nem róla szól a cég, neki nem szimpi másnak meg igen és kész. Ki ő hogy véleményt alkosson. A szakmai oldalról alkosson véleményt az a dolga. Minden más egyéni nyomor semmi több.


Mit gondotok erről?


2020. márc. 1. 11:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
96%
Na, azért nem veszi föl az újabb ellenszenves jelöltet! Nem kívánja magát még egyszer egy ilyen munkatársnak kitenni. Tanult az esetből. Nyilván nem rúghat ki önmagában az összeférhetetlenséged miatt, de hidd el: rajta van az ügyön, és az első hibát, amibe belekapaszkodhat, ki fogja használni.
2020. márc. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

"de hidd el: rajta van az ügyön, "


Hát akkor turbózza fel magát mert 4 éve itt vagyok... kicsit lassan talál fogást...

2020. márc. 1. 13:02
 13/17 anonim ***** válasza:
96%

Az a baj, hogy ez megint csak a személyes sértettségedről szól.

Bármennyire is feldolgozhatatlan, a főnök is ember. És a szakmai szempontok mellett fontos a jelölt személyisége is. Nem pusztán szimpátiának mondanám, hanem a személyesigéének olyannak kell lenni, aki illeszkedik a kollégák/vállalat dinamikájába.

2020. márc. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem szimpatikus, az lehet szakmailag akármilyen jó, nem fogják alkalmazni. Nekem is ez (volt) a szerencsém, pályakezdőként 0 tapasztalattal csak a szimpátiára építhettem. De engem általában mindenki szimpatikusnak tart, így nem is kerestem sokáig állást :)
2020. márc. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Én foglalkozom karriertanácsadással is, és el kell, hogy mondjam, hogy a kérdés alatti kifejtésed elég outdated. Igenis azt tanítjuk mindenhol, hogy a szimpátia nagyon fontos. Ha van két jelentkező, és az egyik kevésbé erős szakmailag, de emberileg sokkal szimpatikusabb, akkor őt fogják választani. Miért? Azért mert nyilván, ha megvan a szakmai minimum, a többit, ami szükséges a munkavégzéshez meg tudja tanulni szinte bárki.

És a szakmaiság mellett ugyanolyan fontos szempont, hogy az illető beleilljen a csapatba, jól kijöjjön emberekkel, mert ha nem, az morálisan úgy megtépázza a csapatot, hogy hosszabb távon veszteséget okoz (akár felmondásokat is).

2020. márc. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A személyes szimpátia úgyanugy szerepet játszik egy alkalmazott kiválasztásánál mint a felkészültség. De a szebb embereket is könnyebben felveszik, itthon is nem csak USA-ban. De a gyekekes nőket, főleg ha egyedül állóak kevésbé. Ha gyerek válalás elött áll egy nő, akkir mégnehezebben vezzik fel. Ha ezzeket kifigásolnád, jobban megtudnám érteni.

A férfiak többsége hetero, így már a párjukon kereszül ők is érintettek, a nőkkel szembeni díszkimináció által.

2020. ápr. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem dilettantizmus, valószínűleg ő fog vele együtt dolgozni. Ha nincs meg a kémia, teljesen felesleges küszködni. Értem én, hogy a szakmai egot ez bántja, de hát ilyen az élet. Lehet, hogy annak a cégnek ez a szűk keresztmetszete, hogy nem enged be bizonyos személyiségeket, de lehet, hogy egyben ez a sikerének titka is.
2021. ápr. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!