Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjú miatti feszültség...

Etherealpinklove86x kérdése:

Állásinterjú miatti feszültség leküzdésére valami tipp?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kb. 6 hónapig munkanélküli voltam és holnap lesz egy interjúm egy gyári munkára amiben van is tapasztalatom. Kicsit izgulok, hogy kik lesznek majd akik interjúztatnak, mennyi ideig fog tartani és hogy sikerül majd e? Mert nagyon jó lenne ez a munka sokat fizetne és nem is lenne messze. Gyári munka és 3 műszakos lenne de szabadok a hétvégék szerencsére. Meg az a jó, hogy nem kora reggel van hanem délután, így még aludni is tudok rá kicsit. Nektek mi vált be, hogy mentetek interjúra (idegesen vagy magabiztosan)? :). 22l



2020. márc. 1. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
7%

- Menj el egy állásinterjúra oda, ahova nem akarsz felvételt nyerni. Nézd meg, miként viselkedsz.

- Gyakorolj. Mond el másnak, mit dolgoztál eddig, miben vagy jó, mit szeretnél csinálni.

- Ne az anyanyelveden legyen az interjú. Az érzelmeket saját anyanyelvünkön ismerjük, de idegen nyelven a realisztikusabb énünk jön elő és nem fogsz annyira izgulni. Ha nem magyarul van az interjú, kevésbé izgulsz. Ad2: készülj az interjúra úgy, hogy a 2-es pontban leírtakat angolul fogalmazd meg magadnak. (akár írásban)

2020. márc. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Először is, nem kell feszültnek lenni. :D Ha még nem tetted, nézz utána a cégnek, készülj fel belőle. Írd össze magadnak a lehetséges kérdéseket, és gyakorolj rájuk szóban v írásban, kb. ilyesmiket:

- Miért szeretnél ott dolgozni?

- Mit csináltál az elmúlt 6 hónapban?

- Milyen tapasztalatokat szereztél, és mit tudnál belőlük hasznosítani?

- Hol szeretnél lenni 5 év múlva?

- stb. stb., a szokásos panelkérdések.

Fogalmazd meg előre te is a kérdéseidet! Meglepően sokan képzelik el az állásinterjút egy egyoldalú kérdezz-feleleknek, holott itt senki nincs alá- vagy fölé rendelve a másiknak. A beszélgetés elején nyugodtan fogadd el a pohár vizet, ha felkínálják, menet közben talán még jól is fog jönni.

Az interjú rendszerint addig tart, amíg az interjúztató nem jelzi, hogy vége van, ezt érdemes tiszteletben tartani. Ne lepődj meg, ha az ajtóból kilépve még egy rakás dolog eszedbe jut, amit jó lett volna mondani - nem azokon fog múlni az eredmény.

Képzeld magad a tulajdonos, vagy a hr-es helyébe: ha belép valaki az ajtódon, mit várnál tőle, milyen tulajdonságai alapján alkalmaznád?

Legyél természetes, mint egy sima beszélgetésen. Ha nem sikerül, ne vedd magadra, majd jön a következő interjú.

2020. márc. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek. :)

Eléggé introvertált vagyok és szégyenlős de interjúknál sikerül kicsit összeszednem magam. Eddig olyan munkákat találtam ami pont nem passzolna egy zárkózott lánynak de így sikerült és nem sokáig bírtam őket. Ez a munka lehet most jó lesz azon a szinten, hogy ne kelljen másokkal beszélnem sokat és a munkára koncentráljak. Gyári melóban általában egymagamban elvoltam szakiskolában és nem volt unalmas nekem hiába bolt monoton jellegű. Nekem tökéletes volt most lehet sokat kell majd dolgoznom de ha jó lesz a munkahely és a kollégák akkor simán megérné. Ráadásul szabad hétvégékkel kitudnám pihenni a 3 műszakot. Nekem ilyen gyár jellegű munka való nem olyan mint egy boltban. Sokszor próbálkoztam árufeltöltéssel de nem ment a vásárlók miatt, mindig azt éreztem, hogy figyelnek és leszólnak magukban vagy ilyen. Zavar az is, hogy nem tudtam elvégezni az adott dolgot, mert 1 percenként oda jött hozzám egy vevő és hol van ez van ilyenből és hasonlók. Tudom ez ezekkel jár de engem kifejezetten idegsített. Gyárban meg elvoltam mindegy milyen munkát kaptam. Szóval remélem sikerrel fogok majd járni. Összeszedtem magam holnapra és már csak aludnom kell egyet rá. :)

2020. márc. 1. 22:35
 4/9 anonim ***** válasza:
12%
érdekel
2020. márc. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Tudom, hogy nem érdemi válasz, de a 3 műszak kikészíti a szervezeted. Keress folyamatosan munkát emelett, különben idő előtt véged...
2020. márc. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia, nekem múlthéten volt interjúm, teljesen kész voltam én is előtte. Nekem az segített, hogy vettem csokit, és azt ettem előtte.

Persze attól még idegeskedtem így is, de legalább a csoki kicsit felvidított.

2020. márc. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csoki, szőlőcukor. Előtte azért felkészülve mind magamról, mind az adott intézményről, esetleg tv.-ek, azaz a szakterületnek megfelelő dolgok átnézése.
2020. márc. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Na végül lemondtam mert kikészülnék tőle.

Nem is értem mit gondoltam akkor :D.

Majd találok másika. Meg amúgy is messze lett volna, reggel oda se értem volna. Ennyit erről de köszi a válaszokat.

2020. márc. 2. 18:50
 9/9 A kérdező kommentje:
Sok jó tippet adtatok amit majd megfogadok ha sikerül egy másik állás. :). Hátha holnap fel is hívnak egy másiktól. Sokra jelentkeztem ám.
2020. márc. 2. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!