Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy legyek újságíró?

Hogy legyek újságíró?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nos lehet már több ilyen kérdés volt az oldalon, ez esetben ne haragudjatok. Szeretnék újságíró, vagy valami ilyesmi lenni. Még fiatal vagyok, és nagyon vonzz a dolog. Tudom, kevés újságíró él ebből meg, és hazudni kell hogy valahova eljussunk, ismeretségre tegyünk szert. Az lenne a kérdésem, hogy kezdhetek neki ennek az egésznek, amit megírok hová küldhetném, vagy egyáltalán milyen témákban írjak?

2020. jan. 15. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem be kellene fejezned egy egyetemet, amelyben sok irodalmat tanulhatsz, mert ha ebben a szakmában szeretnél helyt állni, a munkahelyen biztosan kérni fogják ezt a végzettséget.


Nem tudom, hogy feléd milyen egyetem van, de én csak az Újvidéken (Vajdaság) lévő Magyar Tanszéket tudom megemlíteni. Nézz utána, hogy feléd milyen ehez hasonló egyetem van. 🙂

2020. jan. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Mivel az egyetem még viszonylag messze van, én úgy gondoltam, hogy hogyan kezdjek neki írni, otthon, hobbi szinten, ill. ezeket az írásokat hová küldhetném el. De hogy picit konkrétabb legyek:

Melyik a legjobb fórum ezek megosztására?

Milyen témák érdeklik az embereket?

Van olyan hely ahová küldhetnék ilyesmit?

2020. jan. 15. 17:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egy újságírói igazolvány szerzés is elég.


Egyik ismerősöm soha sem volt és most nem újságíróként dolgozik, de a médiában van és megszerezte.


Hogy őszinte legyek nem tudok sokat a folyamatról, csak hogy van egy nagyobb szervezet, ami ezeket kiállítja, persze nem bárkinek és utána van minimális tagdíj, de ismerősöm viszonylag hamar megszerezte bármilyen egyetemi végzettség nélkül így gondolom nem nagy dolog.


(Nyílván ennél jobb az egyetem, csak azt már írták így máshonnan közelítettem meg a dolgot)

2020. jan. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól mert valakinek újságírói végzettsége van, még nem lesz újságíró. Az csak egy papír lesz, hogy egyáltalán ránézzenek.


Bár én nem újságíró vagyok, hanem televíziós, viszont újságírókkal is dolgozom együtt, sok téren fedi egymást a munkánk.

Menj el egy újsághoz gyakornoknak, lehetőleg ne egyből az indexhez, hanem valami kis kerületi vagy kisvárosi újsághoz, ha felvesznek gyakornoknak, menj az újságírókkal helyszínre minél többet, figyeld a munkájukat, segítsd őket.

Ne ronts ajtóstól a házba, hogy te rögtön írtál egy cikket, hanem menj velük és tanulj igazi újságíróktól.

Gyakornokként valószínű semmi fizetséget nem fogsz kapni, ha szerencséd van igen, de szerintem nem.

2020. márc. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

bárki lehet újsgíró, ha jó tolla van, nem kell ehhez végzettség

persze az sosem árt

írj cikkeket olyan témában ami érdekel, ezt tedd ki a netre: blog, tumblr, reddit vagy ami tetszik

ha ez egy szerkesztőnek megtetszik, simán bekerülhetsz egy újsághoz külsősként, aztán később lehetsz belső munkatárs is

másik út amit az utolsó írt, gyakornokság

de ott nem biztos hogy kell írnod, lehet hogy csak kávét főzől.

én azt gondolom mindenképpen az a legjobb ha neki állsz publikálni egy téged érdeklő témában, a saját felületeden, arról nem beszélve, hogy ott te döntöd el, mi nyilvános, mi nem.

2020. márc. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!