Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy ne legyek ennyire figyelm...

Hogy ne legyek ennyire figyelmetlen, szeleburdi?

Figyelt kérdés
A fenti kerdes kicsit masra sugall, mint ami valoban a problema, de hasonlo nekem is a bajom. Szoval nem csak egyszeruen figyelmetlen vagyok, hanem konkretan van egy eros szorongasom es picit a gondolkozassal is nehezsegem van sokszor. A pszichiater szerint "gondolkodasi lassulasom" van. Sajnos egy bantalmazo kapcsolat utan evekkel is fenntallnak tunetek amik megakadalyoznak a munkam rendes vegzeseben. Egyszeruen mindent elrontok figyelmetlensegbol. Regen volt egy teszt amin a monotonia turest teszteltek es kitoltottem. Kb 80-90 kocka volt egy lapon es mindegyiken mashol volt egy pocok. Na most szepen sorba kellett ezekkel valamit csinalni (mar nem emlekszem mit), de nekem 60-70%ban rossz lett. Akkor tanfolyamokon is mikor dolgozat volt mindent 5x javitottam at, mert valahogy mindig uj helyes valasz ugrott be es a regit kitoroltem. Es ez valami nagyon rossz. Eleve mikor stresszes az ember konnyebben hibazik, de ez nalam olyan, mintha 10x erosebb lenne. Monoton munkat vegzek ahol figyelni kell a dolgokra es sokszor felrecsinalok dolgokat. Alapvetoen jol vegeznem a munkam es nem vagyok egy kotekedos ember vagy olyan akivel mem lehet kijonni. Lusta se vagyok es ha kell tobbet is dolgozok, de mar kezd a fonokoknek ez szemet szurni es hiaba probalkozok sajnos elo elo fordul a dolog. Foleg mikor nagyobb tempot kell felvenni. Mit tegyek? Nem akarom elveszteni az allasom, de igy mashol se turnek sokaig. Es meg egy gyarba se mehetek, mert ilyen monotoniaturessel es szetszortsaggal kibaxnak kb. Minden napra jut valami ami csak velem fordul elo. Elhagyom a kulcsom, forditva teszek valamit stb. Oke, ezekkel meg csak magam szivatom, de jol erzekeltetik, h mi is a baj velem fejbe
2020. márc. 6. 18:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Aludj többet.

Étkezz rendszeresen, egészségesen.

Sportolj.

Keress olyan hobbit, ami kreatív és egyáltalán nem monoton, és ezzel kizökkent a hétköznapokból.

Olvass sokat, filmezz, pihenj.

Egyébként pedig KONCENTRÁLJ. Tudatosan, ha kell. Legyen egy úgymond szertartás, hogy bezárod a házat, és elteszed a kulcsot. De erre figyelj is oda. Mondd magadnak, hogy "Körbenéztem. Bezártam. A kulcs a helyén." A munkában szintén, nem tudom, mit csinálsz, de ne kalandozz el, hanem figyelj oda, és csinálj mindent tudatosan.

2020. márc. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!