Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha MSc-vel vesznek fel olyan...

Ha MSc-vel vesznek fel olyan pozícióra ahol BSc is elég, akkor kötelesek MSc-hez illő bért fizetni? Tehát BSc-s pozíció betöltésénél jelent hátrányt az MSc? Mérnöki területről lenne szó.

Figyelt kérdés
2020. márc. 7. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:

"Ha MSc-vel vesznek fel olyan pozícióra ahol BSc is elég, akkor kötelesek MSc-hez illő bért fizetni?"


Nem.

2020. márc. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem kötelesek több pénzt fizetni azért, mert ilyen vagy olyan papírod van. Van ahol többet fizetnek érte van, ahol nem. Ők bsc-t kértek a többi meg a te dolgod.


Nekem 3 diplomám van, ugyanolyan bért kapok, mint mások sima bsc-vel. Az egyik nem szakirányú, a másik meg nem volt feltétel.

De ha science munkakörbe mennék, oda nem vennének fel Msc nélkül vagy ha mégis, nem csinálhatnék sokmindent...

2020. márc. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak jelzem, hogy tőlem még sose kérdezték meg felveteli eljárás soran, hogy a mérnök diplomám BSc vagy MSc. Nem is talalkoztam olyan munkaval, ahol akár beosztásban, akár pénzben lett volna különbség, pedig sok helyen dolgoztam 20 év alatt.
2020. márc. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy MSC-hez illő bér.

A béralkuban erősítheti a pozíciódat, hogy van MSc-d is. De ettől függetlenül versenyszférában nincs bértábla, pláne ilyen szinten.

2020. márc. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak attól féltem hogy ha megcsinálom, akkor vidéken nehezebb lesz elhelyezkedni, mert hogy "túlképzett" vagyok és kevés tapasztalatom van, de akkor nincs baj :)
2020. márc. 9. 17:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Az egyik főnököm azt mondta, hogy ő mar megbánta, hogy MSc-t csinált. Több millió forintot keresett volna az alatt a plusz 2 év alatt, és semmi szükség nem volt rá. Inkább ezért nem éri meg, nem a tulképzetség miatt.
2020. márc. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Csak attól féltem hogy ha megcsinálom, akkor vidéken nehezebb lesz elhelyezkedni, mert hogy "túlképzett" vagyok"


Ha valami kamu sz/rt csinálsz akkor persze, egyébként nem.

Viszont célszerű levelezőn csinálni, hogy ne ess abba a csapdába mint az előző válaszban leírt személy.


#4

2020. márc. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!