Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt már veled olyan, hogy...

Volt már veled olyan, hogy nem megfelelően tanítottak be egy állásra, majd számonkérték tőled ha ez miatt hibáztál?

Figyelt kérdés
Tapasztalt már valaki hasonlót? Ilyenkor érdemes egyáltalán vitatkozni? Pozíció, nem és kor megosztàsáért külön köszönet jár! 35/F

2019. szept. 27. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Még Magyarországon dolgoztam egy kisebb szoftvercégnél ott volt olyan, hogy a projekt végén behívott a főnök, hogy na, meg kéne írni a projekt dokumentációt. A projektben nem vettem részt, nem tudtam róla semmit, a kollegák b***tak infókat adni, aztán persze lecsesztek, hogy szar lett a dokumentáció.


Amikor ez rendszeressé kezdett válni, na akkor leléptem.

2019. szept. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lett volna, de kiálltam magamért, és számon kértem én őket, és szép lassan abbahagyták a flegmázást. Megharcoltam érte, már nem ba@tatnak. Mert már ismernek, ha hibázom, azért vállalom a felelősséget, de más hibájáért nem tartom a hátam. Nem vagyok hülye... 42N Számlázó-admin- ügyfélszolgálatos
2019. szept. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lett volna.
2019. szept. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Három hétig voltam egy cégnél, amikor felvettek percekig sorolták, hogy miben kellene közreműködnöm, mik lennének a feladatok. Ebből semmit nem láttam a gyakorlatban, mert nem bíztak rám egy feladatot sem a felsoroltakból. Helyette nyomtatnom kellett, a honlapot böngésznem, ilyenek. Amikor kérdeztem, hogy nincs-e valami feladat, a válasz 99%ban az volt, hogy nincs, vagy, hogy nyomtassak plakátot egy 1 hónap múlva esedékes konferenciára...Aztán kirúgtak azzal, hogy nincsenek megelégedve velem, mert nem csinálok semmit :DDDD
2019. szept. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy ciki hasonló. Elmentem trainingre a régi munkahelyen. Ügyfélszolgálat.


A training úgy nézett ki, hogy az oktató elmagyarázta a dolgokat, aztán leültetett a telefonhoz, hogy intézzek el pár hívást.


Egyrészt egy több fős training volt, tehát nem csak az oktató meg én voltunk, hanem többen - és, a többiek meg csendben ültek és figyeltek végig.


Ezzel nem is volt gond még.


Inkább azzal, hogy


1. a hívások élesben mentek (teszthívások nem voltak, hogy az oktató hívott volna fel és be se hallgattunk másnál)

2. nem hallgatta az oktató a hívást, mert nem volt dupla headset


:D


Na így esett, hogy egy jókora hibát vétettem, ráadásul az oktatóm fiókjából, így úgy nézett ki, mintha ő hibázott volna. :D

2019. szept. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt. Árufeltöltő voltam és nem mutatták meg, hogy kell bèkàzni. Természetesen törtem-zúztam és egyszer rossz kocsit is vittem ki(Nem mondta a főnök, hogy melyiket vigyem, annyit mondott, hogy az egyiket), még aznap kirúgtak, 3 napot dolgoztam ott.
2019. szept. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Friss diplomás voltam, 0 munkatapasztalattal és az előző munkahelyem olyan volt, hogy a helyem az iroda sarkában volt.

A kollégám, akinek be kellett volna tanítania, pedig le sem szart engem. Panaszkodott nekem, hogy miközben tanít engem, ő nem tudja végezni a munkályát, mellé nem ülhettem, hogy nézhessem hogyan dolgozik, ha kérdeztem tőle valamit, azt mondta, hogy tanuld meg magad, vagy ezt már rég tudnod kéne, vagy pedig tanultad a suliban volt a válasza.

Aztán 3 hónap után mikor letel a próbaidőm, még ő neki állt feljebb, hogy nem tudta eddig a hasznomat venni, hogy ezt a projektet nekem kéne egyedül vezetnem, meg hasonló szép dolgokat is mondott nekem utána. Nevezetessen, hogy adjam vissza a diplomámat, hogy még gyakornoknak sem lennék jó, meg hasonlók.

Azóta elváltak útjaink. Ha nem lett volna olyan jó a kezdő fizetésem, akkor már korábban elmentem volna onnan.


25/f

2019. szept. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A munka folyamatos tanulás. Az összes. Mindenki tanul és mindenki hibázik. Akitől tanulsz az is ember és simán benne van hogy hülyeséget mond, nem jól tudja, nincs ott fejben, nem bírja a búrád stb. Ne vitatkozz, hanem tisztázd aztán menj tovább és te se hallgasd el ha más hibázik.
2019. szept. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Eddig még csak olyan volt. Általában a betanítást olyan személyekre bízzák, akik értenek a dologhoz, így fontos részleteket triviálisnak tartanak, és így el se mondják.
2019. szept. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!