Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit kezdhetnék ezzel a két...

Mit kezdhetnék ezzel a két emberrel a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Az első:

Középkorú férfi, hatalmas egóval. Állandóan panaszkodik az üzlettel kapcsolatban, semmi sem jó neki. Haragszik a tulajdonosra mert az nem hajlandó fejleszteni az üzleten. Állandóan beszél, folyamatosan fossa a szót, egy nap többször is képes ugyanarról beszélni, nem baj hogy már mindenki hallotta 100x. Lenézi az embereket mert nem olyanok mint ő. Mindenkit! Nagyon kivagyok tőle, állandóan a baromságokat kell hallgatni. Amúgy segítőkész, jó fej de olykor elég nehéz vele a munka. Semmi empátia nincs benne, és mindenkit kibeszél a háta mögött.


A másik:

Szintén középkorú férfi. Neki is van egója, de picivel kisebb mint az elsőnek. Őszintébb, és ha valami nem tetszik neki az ember szemébe mondja, nem csak a háta mögött a többieknek. Viszont nagyon bunkó, simán vérig sért bárkit az őszinte véleményével, még ha nem is igaz. A saját céljai eléréséhez bárkin átgázol. Benne sincs sok empátia.


A legnagyobb gondom kettejükkel hogy nem sza_nak le olyan dolgokat amik tényleg nem számítanak, hülyeségekkel foglalkoznak, stresszelik magukat, s ez a munkahelyen átragad a többiekre is, képesek emiatt rossz hangulatot teremteni, de ez nem érdekli őket. Csak magukkal foglalkoznak. S mivel felettem állnak mindketten így ezeket el kell fogadnom.

Ha nem szeretném a munkámat már otthagytam volna, dehat nem mindennap talál az ember olyan melót ahol szeret is dolgozni.


Szóval van e valami mód ennek a helyzetnek a kezelésére szerintetek?


F28


2020. márc. 10. 15:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Nalunk is van egy idegbeteg aki mindenen görcsöl meg mindent neki szegezett tamadasnak hisz. Es ebben a vélt stresszeiben dolgozik meg moszerol mindenkit.

Mivel kenytelen vagyok vele együtt müködni en olyan leveleket irtam a kiakadasaira amiben arra helyezem a hangsulyt hogy nem felülellenörzöm öt meg nem tamadom, a kerdesek csak arra vonatkoznak hogyan dolgozzunk a keze alà hogy rajta ne legyen annyi teher (magàt az együttmüködes lényegét sem ertette akkora barom, igy aztvel kellett neki magyarazni), azota màr kepben van hogy a jobb keze vagyunk tulajdonkeppen nem pedig a KGB aki ellene àskàlodik)

Mindenki más utàlja en sikeresen elértem vele igy egy humanus kapcsolatot ahol összetartunk egymast segitjük es haladunk!

Attol mèg titkon remenykedem hogy lecserélik. A pàrjàt màr kirugtàk. Habar szakemberkent erti a dolgàt ez az egy àll mellette hogy nem panaszolom fel mindenért.


Az ilyenek mind intelligenciahianyos buta emberek a fenti peldaban levök is.

Ahhoz hogy megertsenek barmit es tudd öket iranyitani befolyasolni elöször kell az hogy ne ellensegnek tekintsen hanem bizalmaba férközz valami alazatos kedves stilussal. Amikor megvan a bizalma onnanstol tudod iranyitani is a te malmodra.

2020. márc. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!