Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van szükség munkáltatóra...

Miért van szükség munkáltatóra? A munka miért ne lehetne közösségi?

Figyelt kérdés
2020. márc. 11. 08:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Nincs szükség munkáltatóra, lehetsz a magad ura is. Ja., hogy se pénzed, se tudásod, se kapcsolati háttered és még szarul is menedzseled az életed? Akkor így jártál.
2020. márc. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Kiváncsi lennék, hogy gyártasz le valamit, ha nincsenek gépek, nincs alapanyag, nincs épület, ahol doglozol, nincs megrendelés,csak a két kezed!

Önmagától ugyanis nem lesz semmi, ahhoz többek közt szervezés meg munkafelételek szüksegesek, ezeket meg a munkáltató biztosítja!

2020. márc. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mivel van alapanyag, van épület, van megrendelés, ezért nem kell visszamenni az őskorba. A munka folytatódhat úgy, hogy mindenki az alkalmazotti szintet tölti be, de a teljes munkába belefolyhat, így szerintem munkahelyi pozícióra sincs szükség, mivel sokkal felszabadultabb és változatosabb lenne a munka hogyha a termelőeszközök közös kézbe kerülnének.
2020. márc. 11. 08:43
 4/15 anonim ***** válasza:
57%
Menthetetlenül hülye:D
2020. márc. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
NAGY szerencse, hogy NEM TE döntesz ilyenekröl,mert aki ennyire buta, és nem képes felfogni, hogy ami most VAN, az az eddigi munakvezetés miatt van, ha öket kiiktatod, akkor rövidesen NINCS SEMMI! A te elképzelésed szerint csödbe menne minden cég egy-két hét/hónap alatt!
2020. márc. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%
Akkor menj vissza a kommunizmusba, ahol minden az államé, még az életed is.
2020. márc. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, nagyszerű az ötleted. De tényleg. Az a baj, hogy ezt már más is kitalálta előtted, és sajnos nem működött.

Dióhéjban az a gond, hogy a gépek stb. sokba kerülnek, sőt a fenntartásuk is pénz. Ha közös, akkor senki se érzi magát a cucc gazdájának, szétlopják, lerohad stb.

A másik pedig hogy ha valakinek van pénze (akár csak néhány millió forint, akár egy gyár teljes gépsorára elengedő), és ebből gépeket vesz, vállalkozást indít, akkor jogosan szeretne részesülni a haszonból is. Ha nem részesülhetne, akkor nem is lenne neki érdeke gyárat nyitni, és nem lenne hol dolgozni, nem gyártana senki traktort stb.


Ha érdekel, nézz utána a szocializmus eszméinek, és hogy ezek megvalósítása milyen nehézségekbe ütközött.

2020. márc. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Azért hogy az autógyárban a gyártósor végén ne ilyenek gördüljenek ki.


[link]

2020. márc. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#7 Az a probléma, hogy nem volt szocializmus és kísérletet se tettek arra, hogy megvalósuljon. Az ami volt régebben az államkapitalizmus volt és megmaradtak a munkahelyi hierarchiák, rangok, sőt az járt a legjobban, aki a legjobban nyalta a pártelit fenekét, most is ez van csak a főnök fenekét kell nyalni, hogy sikeres legyél. Ha közös lenne minden miért lopnák szét? Szerinted az ember alapból rossz lenne? Pont, hogy az ellentéte az igaz. Működőképes lenne ez, hogyha nem a tulajdonlás dominálna, hanem a közösség, ami az igaz emberségességes állapotokhoz vezet, mint szeretet, törődés, önzetlenség és nem az ellentéte.
2020. márc. 11. 09:53
 10/15 anonim ***** válasza:
71%
Én annyira hülye vagyok, hogy elkezdtem érvekeg felsorolni, hogy miért ostobaság a kérdező ötlete. Aztán kitöröltem az egészet, mert rájöttem, hogy egy ilyen ostoba embernek hiába magyarázok bármit, mert képtelen felfogni, de ha valami csoda folytán megértené, akkoris csak mantrazná tovább a baromságait, hogy nehogymár ne neki legyen igaza
2020. márc. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!