Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondási idő alatt jobb...

Felmondási idő alatt jobb helyet találtam, mint ahova mennék. Mennyi idővel előtte etikus a visszalépés?

Figyelt kérdés
Az új helyre már aláírt szerződésem van, viszont egy másik helyről kaptam egy sokkal kedvezőbb ajánlatot, korábbi interjú alapján kerestek meg. Két hét múlva kezdenék igazából mindkét helyen.
2020. márc. 12. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj a jobbik helyre.
2020. márc. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Menj a jobb helyre, ne etikussag miatt maradj le egy jo lehetosegrol.
2020. márc. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Menj a jobbik helyre. Egyrészt úgyis csak orobaidon lennél, amikor bármikor kilephetsz, másrészt nem vagy magad ellensége.
2020. márc. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj a jobb helyre. Velem volt már hasonló szintén aláírt szerződéssel. Az aláírt szerződés gyakorlatilag csak a munkába lépés napjától él, addig bármelyik fél elállhat tőle, de mivel utána is próbaidőn lennél - gondolom - így bármikor felmondhatnál. Szóval szerintem mielőbb szólj oda, hogy a szerződés kuka, hogy mielőbb elkezdhessenek új embert keresni, esetleg a már leinterjúztatottak közül válogati.
2020. márc. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Felmondási idő alatt jobb helyet találtam,"


Hol vagy Te felmondási idő alatt? :)


Felmondási idő jogviszony felmondása esetén jöhet szóba próbaidő után (ha volt kikötve a szerződésben egyáltalán próbaidő).

2020. márc. 14. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
2,5 éve dolgozom egy helyen, és február 27-tel felmondtam 1 hónapos felmondási idővel. Találtam egy helyet, lepapíroztunk és most visszahívott egy korábbi interjú, ahol még kedvezőbbek a feltételek.
2020. márc. 15. 10:41
 7/8 robi1980 ***** válasza:
Attól, hogy aláírt szerződésed van, még mehetsz a másik helyre, hisz mindenhol van próbaidő. Maximum írnod kell egy felmondást is.
2020. márc. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

" hisz mindenhol van próbaidő."


Na ez az, ami nem mindig igaz.


A próbaidő nem egy kötelező elem. Ha a szerződésben szerepel, akkor van, ha nem szerepel, akkor nincs.

2020. márc. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!