Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Előre egyeztetett szabadság...

Előre egyeztetett szabadság változtatása lefújása meddig etikus a munkáltató részéről? Hány nappal a szabi előtt?

Figyelt kérdés

Ha valaki hónapokkal korábban még januárban lekötött szabit a húsvéti időszakra amely itt van a nyakunkon akkor az ezzel kapcsolatos szabadságolást etikus keretek között meddig változtathatja meg vagy fújhatja le a munkáltató?


E hét péntek már munkaszüneti nap nem szabadság, tehát csüt-tól lenne a szabi.

Ha nekem holnap szerdán azt mondja a főnök nem mehetek el csüt szabira úgy hogy ezt már lekötöttem januárban és eddig nem szólt majd 1 nappal korábban szól, az etikus?


2019. ápr. 16. 18:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem is épp ma szóltak, hogy ugrott a szabadság... Szánalmasok és gerinctelenek a munkáltatók, a saját önös érdekeikért kicsinálják a dolgozókat! Mint egy börtön, olyan egy magyar munkahely kb...
2019. ápr. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Még mielőtt Balázskáznátok, egyrészt NEM ő vagyok, másrészt én is hónapokkal előtte szóltam, hogy szabira szeretnék menni áprilisban, erre most szóltak, hogy nem mehetek! Szóval én abszolút normálisan jártam el, időben szóltam, a szabi mégis vissza lett vonva! A sok főnökvédő erre mit tud okoskodni?...
2019. ápr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva, semmiképp nem etikus, de ebben az országban azt nézik hülyének, akinek ez a rendszer nem tetszik.
2019. ápr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Minden hónapban legalább ketten mondanak fel nálunk a melóhelyen, ennek ellenére a főnökök szívatják a még itt maradókat megállás nélkül. Akinek ez nem tetszik, az rögtön "Balázska" lesz néhány itteni válaszoló szerint.
2019. ápr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

" A sok főnökvédő erre mit tud okoskodni?...“


Nyomj a főnököd orra alá egy milliós számlát hogy befizettél egy luxusútra és ha nem enged el akkor állnia kell a cégnek a számlát. És ez még nem is hazugság mert törvény szerint is állnia kell.

2019. ápr. 16. 19:09
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
3-asnak és 5-ösnek: A kérdező ő, felismerni a stílusát.
2019. ápr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Pontosan, akartam írni annak, aki írta, hogy őt ne Balázskázzuk, hogy a kérdező volna Balázska :D


Amúgy is nem rég volt egy hasonló kérdés, hogy a nyári szabit februárban nem rizikós e kivenni, mert mi van, ha ugrik.

2019. ápr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja, meg a 42%-os is Balu. A legjobb, amikor van 3-4 profilja és gyönyörűen elcseveg önmagával oldalakon át. :D
2019. ápr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
6: Máskor meg arról sírsz, hogy a főnököd les**ja a befizetett luxusutat, kerekperec közli, hogy nem térít meg semmit belőle, de te viszont repülsz, ha másnap nem vagy bent. És te bemész, a vakációt meg vesznihagyod, mert félted az állásodat. Most akkor hopp vagy kopp?
2019. ápr. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Melyiket éri meg veszni hagyni? A milliós értékű luxusutat, vagy a párszázezres munkahelyet, amitől - a jelek szerint - csak jobbat találnál?


Mindenki mérlegelje magának. Ha nekem 1-2 nappal a szabim előtt a főnököm benyögné, hogy nem mehetek, nemcsak felmondanék, de még a szemét is kinyomnám.

2019. ápr. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!