Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az mennyire etikus, hogy az...

Az mennyire etikus, hogy az új irodánk elrendezése olyan lett, hogy a főnököm a hátam mögül egy méterről nézheti a monitoromat egész nap?

Figyelt kérdés
Csak engem zavar? Ti mit szólnátok hozzá?
2020. jan. 9. 06:03
 1/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Mivel munkahely, elvileg ugye csak odavaló dolgokat láthat rajta, tehát etikus.

Viszont!: Ez olyan totálkontroll eset. Kényelmetlen az elszenvedőnek, és felesleges ellenőrzés a főnöknek. Kidobott idő, csak még nem tudja. Már kiderült, hogy kontraproduktív.

2020. jan. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nalam ez ugyanigy volt. Kertem, hogy forditsak meg. Ugyan most a kollegam latott ra a monitorra, de az nem zavart annyira. Munkaidöben nem interneteztem.
2020. jan. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nálunk is. Nem érdekel, mindenki úgy h×e, ahogy akar.
2020. jan. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi családi vállalkozásban dolgozunk, én ugyanígy rálátok férjem monitorjára. Őt nem zavarja, de engem fordított esetben nagyon zavarna (igaz, ő tényleg főleg munkával kapcsolatban ül ott, én sokat netezek. Gyakori is, receptes oldalak is, stb.) Visszatérve a kérdésre, munkahelyen engem nagyon idegesítene akkor is, ha nem neteznék.
2020. jan. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Vannak "szünetek" amikor mindneki a helyén ül, és nincs munka. Például reggeli és ebéd szünet, amit le kell dolgozni. Ekkor is látja ugyan úgy, ha például végzek hamarabb a reggelivel, és megnéznék valami privát dolgot. Sőt, néha előfordul, hogy csinálok magán jellegű, de a munkakörhöz, a munkaköri leírásban foglaltakhoz szorosan kapcsolódó dolgot. Ilyen a tudásom szinten tartása, napra készen tartása.


A felsorolt esetekben a magán jellegű dolgokat csinálok. Mi van ebben az esetben!???


A másik irodában paravánok vannak, a monitorral egy magasságban, az asztal teljes szélességében...



Szerintetek??

2020. jan. 9. 07:46
 6/7 Joker2244 ***** válasza:
Megkérném hogy változtassunk a helyzeten mert zavar és nem amiatt mert titkolni valóm van, hanem szimplán zavaró nekem. Nyugodtan ellenőrizzen egy nap sokszor is akár semmi ilyen dugi netezésről nincs szó részemről de rendezkedjünk át.
2020. jan. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
GDPR szerint abszolút szabálytalan. Az "üres asztal" elve gyakorlatilag megvalósíthatatlan.
2020. jan. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!