Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki a home office-nak nem...

Aki a home office-nak nem örül, mert unatkozni fog otthon azt miért nem rúgják ki?

Figyelt kérdés

A munkahelyen elrendelték mindenkinek a home office-t. Néhány kollégának (akik egyébként a munkahelyen igen sokszor járnak kávézni, cigizni, hosszan ebédelgetnek és pletykálnak) az volt a legnagyobb problémája és első gondolata, hogy mit fognak otthon csinálni, halálra fogják unni magukat.

Az ilyen emberek miért nem szúrnak szemet soha a vezetőségnek és miért nem rúgják ki őket, hisz gondolom alig van munkájuk. Emellett hogy lehet az, hogy valaki nem örül annak, hogy otthon maradhatnak, pláne ha alig van munkája?


2020. márc. 13. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
Amiatt kellene kirúgni őket, mert nem örülnek? Ki nem sz#rja le, hogy mit éreznek, ameddig megcsinálják a rájuk bízott munkát? Nyilván ha ezt nem tennék, akkor kirúgnák őket, de azt ne akard már megmondani senkinek, hogy örüljön valaminek, vagy ne.
2020. márc. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Az ilyen beosztottakat épp azért tartják a főnökök, mert amikor ők unatkoznak, akkor van aki kávézik meg cigizik velük, meg megosztja velük a legfrissebb munkahelyi pletykákat. Ők nem dolgozni vannak ott, hanem besúgónak. Legalábbis az eddigi munkahelyi tapasztalataim eddig kivétel nélkül ezt mutatják.
2020. márc. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Nem erről van szó. Én munkavállalóként sem látnám értelmét annak, hogy elcseszem az időmet feleslegesen, értelmetlenül a munkahelyen, hisz szeretem hasznosan eltölteni az időt. Maximum ha nincs jobb akkor vállalnék el ilyet jobb mint a semmi "addig is fizetnek" alapon, de itt ezeknél az embereknék nem erről van szó, már évek óta vannak a cégnél tehát élvezik a semmittevést.

Valamint azt sem értem, hogy otthon ha szabadideje van hogy unatkozhat valaki.

2020. márc. 13. 18:17
 4/5 anonim válasza:
66%
A vállalati potyautasokat ki kell vágni mielőbb. Függetlenül a home office-ban lógástól, vagy a munkahelyi semmittevéstől. Erre a vezetőségnek kell valami módszertan. Ez az egészben a legnehezebb.
2020. márc. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A vezetőség tesz a semmittevőkre, mert akit én mondtam gyereket semmi élettapasztalata nincs, se család, se hitel, otthon él apucival. A srácot nem érdekli, ha kirúgják, mert neki nincs veszteni valója. Épp ezért pénzelik és adnak alá még többet, teret adnak a tisztességtelen előrelépésnek. Nekem meg, akinek családja van 26 évesen, meg hitelem, az sajnos kiszolgáltatott helyzetben van és sajnos, amit ő nem végez el mi köztünk osztják szét, hogy a vezetőség szája be legyen tömve. A kutyát nem érdekli, hogy nekem ez végett pl 12 óra túlórám van a hónapban. Ez a módszertan, ne legyen semmid, ne legyen veszteni valód, legyél helyzet ember, esetleg még feküdj is le a HRel, ha addig jutsz és onnantól minden előtted áll.
2020. márc. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!