Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi lesz Bp-en ha leállnak a...

Mi lesz Bp-en ha leállnak a BKV járatok? Pedzegetik ezt is

Figyelt kérdés

Mi lesz Pesttel ha leállnak a BKV járatok? Mi lesz a munkahelyekkel? Akinek nincs kocsija hogy jut el a város másik végébe akár?


Most erre lehet azt mondani hogy úgyse állnak le, de

1) péntekig az iskolákra is ezt mondták és tessék-leálltak

2) Szlovákia (itt van a szomszédban) a teljes tömegközl leállította


Mi lesz ha nem jelenik meg az emberek 80- 90% a munkahelyen?


Nálunk ha leállna a tömegközl, nem is tudom ki tudna bejönni. 1-2 ember a 20ból.

És ebben a szituban fenyegethet a főnökség akármivel kirúgással is , az se ér majd semmit.


2020. márc. 15. 20:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
68%
Spórolunk a bérleten :D
2020. márc. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
komoly válasz?
2020. márc. 15. 21:05
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem egy cégnek sem éri meg, hogy elveszítse a dolgozói többségét, mert akkor nem csak erre az időszakra vágja el magát a profittól... Sok ember pótolható, de tömegesen nem biztos, főleg ha van akár csak minimális betanítási folyamat is...
2020. márc. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Na ja csak ha egy cégnél az emberek tömegesen nem jelennek meg, akkor tényleg lehet hogy oda már senki nem megy majd vissza és nem azért mert kirúgják őket hanem azért mert nem lesz cég mire lecseng ez a dolog.
2020. márc. 15. 21:06
 5/24 anonim ***** válasza:
69%
Ha leáll a gazdaság, lehet már be sem kell majd menned, mert nem lesz munka....
2020. márc. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%

Egy több milliárd forintos bevételű multi egy ilyen vészhelyzet esetén vonakodva, de vállat von. Legalább nem kell fizetnie az iroda fenntartását.


Ahol én dolgozom, több milliárd forint az éves bevétel... A dolgozók többsége alapbéren vagy home officeban van hazaküldve. Legrosszabb esetben is nullára jövünk ki.

2020. márc. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

"Egy több milliárd forintos bevételű multi egy ilyen vészhelyzet esetén vonakodva, de vállat von. Legalább nem kell fizetnie az iroda fenntartását.“



Elefántcsonttorony effektus.

Az ország jórészt kis kkvből áll, amelyek nem vészelnek át 1 hónapot se. És termelő munka esetén nincs home office. Egy üzemben boltban stb vagy ott van a melós benn vagy KO és be lehet zárni.

2020. márc. 15. 21:18
 8/24 A kérdező kommentje:

"A dolgozók többsége alapbéren"


Átlag cégnél meg az a képlet hogy vagy benn vagy és van pénz vagy nem és nincs pénz. Ennyi

2020. márc. 15. 21:19
 9/24 anonim ***** válasza:
Nem fognak leállni.
2020. márc. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
77%

Szintén egy Bp-i multi multi, én csoportvezető vagyok, ma 14-en jelezték számomra (a 25 ből) hogy holnap nem jönnek, mert otthon maradnak a gyerkőccel.


BP-i iroda ki se nyit, mindenki home officra van kényszerítve.


Emellett fölhívott egy ügyfél oldali kapcsolattartó, akikkel napi szinten dolgozunk, mivel ők hagyják jóvá a szerződéseket, hogy holnap nélkülük dolgozunk, mert mind a 3an otthon maradnak.


Bele se gondolok, hogy mi lesz bent.. a fejetlenség erre nem elég jó kifejezés.

2020. márc. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!