Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Középiskolából kikerülve...

Középiskolából kikerülve érdemes egyetemre menni diplomáért, vagy dolgozni lenne jobb ötlet? Esetleg a kettő együtt lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Érdekel az informatika, főleg a programozás része, weboldalakat és webalkalmazásokat szoktam csinálni főleg. Azt az egyet nem tudom, hogy melyik lenne jobb ötlet:

1. Dolgozni menni. Érettségi után a garantált bérminimumot kapnám meg, ami 210.600 huf, ami nettó 140.000 huf. Az egyetlen problémám ezzel, hogy attól tartok, nem abban helyezkednék el amivel szeretnék foglalkozni a jövőben, és esetlegesen "leragadnék" ott, ahol vagyok.

2. Egyetemre menni. Üzemmérnöki, avagy Programtervezői lenne a cél. Két problémám ezzel az, hogy 1/a, nem tudom, melyik a legmegfelelőbb a fent említett célra, és 1/b., nem feltétlen érzem úgy, hogy végig tudnám citerázni az egyetemi éveket.

3. Egyetem mellett dolgozni, ezzel pedig az egyetlen problémám az 'idő és az energia' lenne. Délelőtt/délután egy részében egyetem, délután/este munka (abban az esetben ha olyan helyre vesznek fel, ahol suli Mellett tudok dolgozni, nem suli Helyett), azaz elvenné az időt, energiát a kikapcsolódástól (nálam ez kifullad annyiban, hogy olvasok, hobbi projekteken dolgozok(programozok) és írok).


Tudom, nekem kellene tudnom, melyik a Nekem legmegfelelőbb, viszont tanácstalan vagyok jelen pillanatban.

Az anyagiakkal elég ingatag talajon állunk, így még annál is nagyobb súly nehezedik erre a kérdésre bennem.


2020. márc. 17. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyetemmel mindig többet érsz, de csak akkor, ha céltudatos vagy és tudod mit akarsz, nem csak elvégzel találomra egy szakot, csak mer’ legyen valami. Tudnod kell, mi a cél. Ha meg olyan szak, ami mellett dolgozni is tudsz, akkor pláne jó.

Ha már most úgy érzed, hogy nem bírnád az egyetemi éveket, akkor vagy szedd össze magad, vagy bele se kezdj, mert ha útközben kibuksz, akkor csak elpazarlott idô és pénz volt az egész.

2020. márc. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Mennyire erős a mostani sulid? Egyetem könnyebb is meg nem is. Én rühelltem gimit, mert mindig minden napra tanulni kellett. Pl matekot szerettem, de nyomorult magyart, bioszt, fizikát rühelltem. Ugyan ez igaz földrajzra, SŐT VOLT ÉNEK ÓRÁM IS.... Rühelltem mindent gimibe, sz*rrá szivattak mindig.

Egyetem sokkal nyugisabb és élvezem minden percét. Igen, sokat kell tanulni, igen minden nap kell, de nem sz*r tantárgyakat. A legtöbb tantárgy szakmádhoz kötődik, érdekes és szívesen csinálod. Igaz a vizsgák brutálok, vannak szivatós tanárok, ha jó jegyeket szeretnél nincs nagyon szabadidőd (de néha ha csak átmenőre mész sincs), viszont élvezetes az egész és saját tempóba tanulsz, ráadásul azt ami érdekel. Szerintem nézd meg milyen tantárgyaid lennének proginfón és dönts az alapján. Ha tetszenek és szívesen tanulnád, akkor vágj bele megéri! Ha nem tetszenek ne kezdj bele.


Ui:

-21/F ELTE proginfó

2020. márc. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyetem, majd mihamarabb dolgozni. A második évtől tudsz már vállalni szakmai diákmunkát, ha jó vagy benne.


Én ha visszacsinálhatnám, levelezőre vagy estire mennék...

2020. márc. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mennyivel "jobb" a levelező?
2020. márc. 17. 21:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok infós barátom dolgozik az egyetem mellett gyakornokként infós cégeknél, ez megoldható. Az egyetem nehéz, sok a matek, dimat kalkulus, minden amit csak el tudsz képzelni, de nem olyan megtanulhatatlan dolgok ezek. Diplomával vezetői pozicióba is hamarabb léphetsz majd, mint nélküle. Meg amúgy is, az egyetemi évek a legkkirályabbak (legalábbis nekem), kár lenne kihagyni.
2020. ápr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Remélem össze tudom hozni. Annyira összeomlottunk anyagilag, hogy az elmondhatatlan...
2020. ápr. 3. 11:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Én kihagytam egy évet az egyetem előtt és dolgoztam. 11 hónapt dolgoztam és kb 500K-t tudtam félrerakni ezzel könnyebb volt az egyetem elkezdése. De a levelező sem rossz ötlet, akkor tudsz teljes állásban is dolgozni akár.
2020. ápr. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

nem tudom, hogy rendszergazda OKJ-vel / anélkül mit tudnék dolgozni, mert ezen kívül nem nagyon értek semmihez. Mármint tényleg semmit sem csinálok ezen kívül, telepítgetek, szerverezek, hálózatot építgetünk Packet Tracerben, gyakorlom a html,css,javascript-et, és úgy kb ennyi... A vírusos állapot miatt meg már elmenni sem megyek el itthonról pl barátokhoz.

Neten ami állásajánlatokat találtam, olyan feltételeik vannak amikhez nem valószínűsítem, hogy értek. Mármint az ilyen RedHat, meg monitorozó szoftverek, meg stb... Nem tudom, hogyan és hova tudnék elindulni. Egész életemben szinte meg volt kötve a kezem, sosem gondolkodtam azon hogy "mi legyek ha nagy leszek", sosem voltak céljaim, mindig mások mondták meg hogy mit kell csinálnom és azt csináltam. Olyan mintha mindenki fejlettebb lenne az életét nézve. Előrébb járna mint én. Mintha én jelentéktelen/értéktelen lennék. És nem tudom mit kezdhetnék ezzel az érzéssel.

2020. ápr. 3. 13:04
 9/9 anonim ***** válasza:
A levelező egyenrangú végzettséget ad (vagy az esti) és tudsz mellette dolgozni. Lehet ez kellene neked.
2020. ápr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!