Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Amint lement ez a járvány, a...

Amint lement ez a járvány, a munkahelyeken jóval többször megjelenik a home office lehetőség?

Figyelt kérdés
Aki nem szabadságként fogja fel a home officet, annak ez egy hatalnas plusz: kollégáktól mentes, nyugodt légkör, több alvás, kevesebb utazgatás, több szabadidő.
2020. márc. 18. 11:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
85%
Kizárt dolog. Nem véletlenül van törvénybe fektetve, hogy egy éven belül maximum hány napot lehet otthoni munkavégzéssel tölteni. A magyar főnökök is még mindig bizalmatlanok a home office-szal kapcsolatban, úgy gondolják, nem tudják jól felügyelni a munkát, ha nem állhatnak ott a hátad mögött.
2020. márc. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nem. Ahol eddig sem lehetett, ott ezután sem lehet majd sajnos. Nálunk lenne rá lehetség , mivel sokunknak olyan a munkája, hogy otthonról nyugodtan elvégezhető, ám mintha elzárkóznának előle.

Például itthonra csak egy jóval "butább" verziójú programelérést biztosítanak, néhány alap funkciót nem tud. Beszéltem a főnökömmel, hogy megoldható-e, hogy teljes körű hozzáférést kapjak, hát természetesen nem... ha valami olyat kell csinálni próbáljak meg bemenni vagy küldjem el annak a kollégának, aki épp aznap bent van az irodaházban és majd megcsinálja.

Hívtam az informatikust, aki mondta, hogy otthonról is elérhető a teljes program, csak azért nem akarja kiadni a főnökség, mert párszáz főnél többet nem bír el egyszerre a szerver és összeomlana. Végül ránézett és kiderült, hogy jeleneg csak 3-an használják, így feltelepítette nekem is.

Emellett minden nap reggel 9-ig írni kell a közetlen felettesnek, hogy aznap hánytól hányig leszek homeofficeban vagy ha épp mégis bemegyek az irodában/szabi/táppénz, ugyanúgy 9-ig jelezni kell, elvileg a külföldi anyavállalat kéri. Szóval szerintem hiába "viselkednek jól" a dolgozók, ez a kényszer homeoffice semmit sem fog változtatni.

2020. márc. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!