Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Most, hogy már tapasztalták...

Most, hogy már tapasztalták jó páran meg akik korábban is csinálták; melyik a jobb és miért - irodában vagy Home Office-ban dolgozni? Miért?

Figyelt kérdés

2020. márc. 21. 05:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Home officet most fogom tesztelni a héten. Az irodában is macera, mert sok idiótát el kell viseljek magam körül, otthon meg korlátozott lesz a munka, nincs szkennelőm, azaz a papírjaimat nem tudom rendszerezni majd, max fél munkákat végezni, plusz a gyerekem is kicsi, még nincs 2 éves, szerintem ő is meg fogja nehezíteni a dolgaimat.
2020. márc. 21. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%

Nem gondoltam volna, hogy valaha ezt mondom, de én kimondottan szeretem az irodát is, mert nagyon jó csapatban dolgozok és élmény bejárni. Szóval ez most hiányzik.


De mondjuk heti 1-2-szer a home office is jó, mert lehet kényelmesen feküdni közben a kanapén, nem kell beutazgatni stb. Produktivitást tekintve itthon is ugyanolyan hatékonyan tudok dolgozni. Szóval alapvetően jó dolog a home office, csak nem állandó jelleggel :D

2020. márc. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
46%

Nekem irodaban hasonlok miatt.

Otthon nincs szkennelö nyomtato azaz a papir alapu munkavegzes szinte kizart, egyszer vittem haza szamlakat boritekolni, akkor is összekavartam, igy konkurencianak ment ki az egyik szamla, mert amugy a csaladtol meg nem tudok normalisan koncentralni, de pl (gépi)szamlazni sem, mert otthoni szamlazashoz meg külön program kene, vezetöi regisztracio ügyfelkapu stb, valamiert nem mindegy a navnak hogy otthonrol szamlazok e vagy az irodabol.vicc.


Valamint elnyulik az idö is, szoval amig irodaban ki van hasznalva szinte minden perc munkara, addig otthon becsuszik a fözes, vasarlas ez meg az, napi jelentest kell irni ami igy ugy nez ki


Pl 14-14:30. Egyik feladat

Aztan 14:30-15:00 semmi (amit ertelemszerüen nem irunk)

15:00-16:00 masik feladat


Szoval elvett az eletemböl 2 orat de abbol 1.5 volt a konkret munkavegzes.

Es igy 16 zaras helyett este 8 ig is a laptopra kell mindig visszapillognom arrol nem is beszelve hogy teljesen mas ujra es ujra nekiülni rahangolodni mint huzamban végignyomni.


Söt bonyolitja a dolgot az is ha mondjuk jogszabalyt keresek. Ellenörzök. Szoval nem elkeszitek eppen valamit hanem szellemileg "agyalok"/nyomozok csak, de közben moszerolnak a csaladtagok es aztan egy ora mulva megtalalok szabalyzast vagy sikerült egyeztetnem a navval, de ennek a netto ideje böven rövidebb lett volna ha irodaban vagyok. Ilyenkor irjam be hogy 1 oraig csak böngesztem a netet es probaltam a navot elerni meg stb? Es ha mondjuk eredmenytelen a vegen a kereses? Mert kiderült hivjam hetfön nincs ügyfelfogadas? Vagy beirom hogy 10 perc jogszabaly kereses, nincs meg,feladat eredmenytelen. De akkor is elment ezzel 1 oram hogy nem voltam "szabad" es ezen görcsöltem miközben a csalad rancigalt.


Nalunk kombinalt azaz 12 ig iroda aztan home office igy este 8 ig 10 ig vagy otthoni teendök miatt még ejszaka is. De netto munkavegzesi idö összeadva meg nem 15 ora de 15 oran at vergödtem mindennel együtt a munkan pedig.


A masik legjobb mikor mentesitve vagyok. A készenlét. Akkor kell ugranom csak, ha irnak hogy vmi sos kell.

Ez megint azzal jar otthon hogy folyamat pillognom kell a gepre azaz fürdeni sem tudok mert mi van ha akkor irnak es akkor azonnali reakcio kell. Plane hogy feszt alvo üzemmodba all a laptop es x idönkent frissitgetnem kell folyamat a levelekre. Es ilyenkor 5 perces interakcio miatt ott vagyok befeszülve akàr fel napot es du 16 17 fele kezdek remenykedni hogy nem fognak mar irni. Mindez abszolut nem letezne ha az irodaban lenne a gep es el vagyok engedve.


Szoval szabadidö abszolut tre egybefolyasztva a munkaidövel mert igy egyiken sem tudsz maxon lenni. Nem hagyhatod el a lakast (függetlenül most a virustol)nem csinalhatsz semmit valoban szabadon mert az agyad viszont a melon kattog, de a munkaban sem vagy maxon mert zavarnak.


Gondoltam àtállok ejszakai munkavegzesre inkabb.

Azaz 12 ig az irodaban, aztan hagy menjen az élet, es este 10 töl hajnal 2 ig a masik fele.

Csak epp hullakent rogyom az àgyba igy is este 10 kor.


Igy most az megy hogy annyi oram felgyülik amennyit nem gyözök majd letulorazni kesöbb irodaban. Azaz nem vegzek home officet szinte, hanem csak keszenletben vagyok. Ami szinten trè, mert szerintem azt nem is fizetik, szoval ingyen pillogok a gepre meg vagyok munkahelyi "fraszban",azaz nincs fürdes meg kilepes az ajton. Es vagy letulorazom majd es napi 10 orazni fogok egy honapig vagy akàr csökkentik a bérem.


Otthoni munkavegzes leginkabb maganyosoknak introverteknek valo en ugy erzem akit nem zavar senki es programjai sincsenek es elvan egy rendelt pizzan is.

2020. márc. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
23%

Persze màsok lehet beleszamoljak az x ora munkavegzesbe azt is hogy fürdött hajat festett meg stb es megvan a napi 8, nalunk ez nagyon nem igy megy. Halalpontosan reszletesen kell hogy meddig kerestel jogszabaly mennyi idö alatt vegeztel a kimutatassal mennyi ideig tartott reklamaciot elintezni stb


Es igy 15 orazom a laptoppal ugy hogy netto munkaidö meg 8. Azaz az elmegy az egesz napod a laptoppal ugyan hogy "be vagy zarva"valojaban nem vagy szabad de csak 8 nak szamit.

2020. márc. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis cégnél dolgozom mérnökként. Bár nagyon kényelmes a home office, sok kellemetlenséggel is jár. Általában a munkaidőm 30%-át az üzemben töltöm, ami most nagyon hiányzik. Sajnos kezdő cég, tehát sok a hiányosság. Az alapanyagot pl. csak úgy tudom ellenőrizni, ha kimegyek megnézni, gépen nincs róla napra kész infó. Mivel a dolgozókat senki se felügyeli, ezért mindenért hívogatnak. Nem azért mert nem tudnak valamit, hanem direkt, mert én ugye otthon lehetek, ami nekik nyilván nem tetszik.

Egyébként jóval kevesebb a munkám (a megrendelés is), így halálra unom magam néha otthon egyedül. Szívesebben lennék bent a kollégákkal. Laptopom van, nagyon hiányzik a második monitor, sokkal lassabban dolgozok. Nagyon helyem sincs, az asztal szélén gubbasztok a gép előtt. Sajnos nekem a home office most kötelező, nem ajánlás.

Nem mondom, heti 1-2 nap home officet el tudnék viselni a jövőben, de egyben már egy hét is sok volt és ki tudja hol a vége.

Persze nem panaszkodom, rettentően örülök, hogy olyan szektorban dolgozom, ahol biztos állásom van.

2020. márc. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőkkel ellentétben én a Home office-t mondom, de csak, mert nekünk szerencsére, ha nincs semmi gigszer, akkor nincs korlátozva a munkánk.


Hatékonyabb munkát látok el gyorsabban, mert nincsenek zavaró tényezők, külső ingerek (pl fecsegő kolléga, kiabálás a fejem felett, köhögés, krákogás, dobolás, stb).


Alapjáraton magányos farkas vagyok, így egyedül lehetek.


Megspórolom a be és hazautat, ami így összességében 3 óra.


Plusz családdal több időt tudok eltölteni.


Persze van 1-2 hátránya, de még azoka se látom egetrengető gondoknak, amikre ne lenne egy hatásos és egyszerű megoldás.


Persze más lenne, ha egy 2 éves gyerekkel kéne ugyanezt megcsinálnom vagy a munka mellett a gyerekeim távoktatását kéne segítenem vagy tényleg nem menne minden flottul és a 8 órás munkából lenne 15 óra, épp ezért nem lehet kerek-perec kimondani hogy jobb e a Home office az irodánál; akinek ahogy alakul.

2020. márc. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sokkal jobb itthonról dolgozni.

- Akkor kelek, amikor akarok (de fel szoktam kelni 6.30 körül).

- Egy csomó időm van magamra a 8.30-as munkakezdésig.

- Számomra sokkal jobb itthonról dolgozni, a részfeladatoknak van határideje, de azon belül én osztom be az időmet.

- Van időm és módom rendes, itthoni főtt ételt ebédelni (rengeteget számít)

- Ebéd után belefér egy óra pihenés (ez is nagyon klassz).

Így sem végzek később, mert megúszom az esti hazautazást.


Az egész család itthon van, és mi nem veszekszünk, élvezzük azt, hogy egymás közelében vagyunk akkor is, ha mindenki végzi a maga dolgát.


A kutyámra is több idő jut, különben is, már attól boldog, hogy itthon vagyok.

2020. márc. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

"Így sem végzek később, mert megúszom az esti hazautazást"


Ugy értve hogy 16 kor lecsukod a gépet joforman?szoval a munkaltato kifizeti azt is munkaberben hogy te fözöl sziesztazol meg minden közben?

Gondolom havi fixben vagy es nem teljesitmenybérezésben

2020. márc. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha jófejek a munkatársak és még közel is van a lakhelyhez, akkor nem is kérdés. Én elméletileg tudnék itthonról is dolgozni, minden tárgyi és technikai feltétel adott, de eszembe sincs amíg nem kényszerítenek rá, sokkal hatékonyabb az irodai melózás.
2020. márc. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%
8nak 6os: természetesen nem. Hanem ha munka után elindulok haza, akkor még min. 1,5 óra, míg hazaérek, és ez most kiesik. Ehelyett tudok rendesen enni meg evés után pihenni.
2020. márc. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!