Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Libre Office vagy Microsoft...

Libre Office vagy Microsoft Office a jobb? Előnyök és hátrányok?

Figyelt kérdés

2017. nov. 19. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
A Microsoft Office fizetos, a Libreoffice nem. Kell ennel tobb...?
2017. nov. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szirty ***** válasza:
47%
Libre office-t használok. Mindent meg tudok vele oldani amire szükségem van.
2017. nov. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Derwer ***** válasza:
Nekem pl a RIBON felület + a beépített - számomra -esztétikusabb stílusok mindenképp a Microsoft felé mozdítanak.
2017. nov. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tabaki ***** válasza:
47%
Én istenigazából nem vagyok elragadtatva egyiktől sem. Szerintem már mindkét program régen túllépett a hétköznapokban praktikusan használható funkciókon, és a csúcsot meghaladva évek óta csak barokkosodik. A túlfejlődésben az MS-Office érthetően mindig előrébb tart egy-két lépéssel. Ha az árkülönbséget nem nézem, nekem akkor is a LibreOffice jön be jobban a hagyományos, átláthatóbb menüivel.
2017. nov. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A LibreOffice-nak csupán annyi baja van, hogy sz@arul van implementálva. Jelölj ki 200x7500 cellányi adatot, másold, illeszd be by values egy másik táblába, és meglátod, miről beszélek.

MSOffice-nak, WPS Office-nak ez pont fél másodperc, LO esetén örülhetsz, ha nem memleakeli szét magát, mert pár verzióval ezelőtt még simán megcsinálta.

Ugyan van pár dolog, amiben a Libre jobb (pl. ha gyakran használsz CSV-ket), de egyébként az egész LibreOffice csomag elképesztően instabil tud lenni (főleg a Draw).

Igencsak jót tenne az egész LibreOffice-nak, ha nulláról újraírnák, legalább az alap objektumokat.

Az MSO-nak vitathatatlan előnye a(z önmagával való) kompatibilitás, és ez mondható el a WPS Office-ról is. A LibreOffice semmivel sem kompatibilis igazán.

2017. nov. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gé****i Pál válasza:
A libre officet nem ismerem, a microsoft officet viszont igen. Szerintem mindenképpen a microsoft office. Előnye, hogy könnyen kezelhető, hátránya hogy fizetős, de ezt egy sima torrent weboldalról pár kattintással le lehet szedni, és ugyanúgy pár kattintással feltelepÍteni.
2019. jan. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!