Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van már itt olyan akit hátrány...

Van már itt olyan akit hátrányosan érint munka szempontjából a koronavírus okozta helyzet?

Figyelt kérdés
Pl. fizetés nélküli szabadság, vagy kötelező szabadság (és mi lesz később) vagy akár felmondás miatt érintett. Milyen ágazatban dolgoztok?
2020. márc. 21. 09:14
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Szepsegszalonban dolgozom ami előreláthatólag nem tudni mikor fog újra kinyitni. Erre az időszakra semmi bevételem nem lesz.
2020. márc. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 nemaRendőrség ***** válasza:
62%

Március eleje óta munkát keresek, de mindenhol létszámstop van most.

Szoftverfejlesztő

2020. márc. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A szépségszalonok be fognak majd indulni , van remény, viszont nagyon meglep hogy a szoftverfejlesztő terület is érintett. Ott mióta tart a létszámstop? (CSak a vírus terjedése vagy már régebb óta? )
2020. márc. 21. 09:24
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Tömegközlekedésben dolgozik anya, következő hónaptól előreláthatólag csökkenteni fogják a munkanapokat, mert nincs szükség most egyszerre 2 pénztárosra.

Én egészségügyi szektorban dolgozom diákként, nekem szerencsére van munkám, és les is, de itt is már azon dolgoznak, mi lesz, ha itt is esetleg felüti a fejét a vírus. De teljesen leállni nem lehet, mert az ellátást biztosítani kell a betegeknek. Többek között ezért is választottam egészségügyi szakmát, ha minden kötél szakad, akkor is szükség lesz rám, és nem leszek munkanélküli.

2020. márc. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 nemaRendőrség ***** válasza:
62%

Kb pont március eleje óta.

A legtöbb cég átállt homeofficera, a gazdasági visszaesés miatt most sok helyen megrendelés sincs

2020. márc. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

5-ös kolléga,nem ìgy látom.


Engem megállás nélkül keresnek meg Linkedinen sőt most is úgyanúgy.

Pont az IT ahol home officeba is interjúztatnak nekem is volt ilyen.

Nagyobb cégek,outsource tanácsadó cégek halásszák a fejlesztőket,sőt egyre több kell mivel átalakul minden a digitalizációs irányba,és nem 30e-nyi IT-s kell hanem lesz ez 60e is.

2020. márc. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Igen, a héten újra kezdenek felpörögni a dolgok. Volt két telefonos interjú végre, de mindkét helyen azt mondták hogy fogalmuk nincs hogyan tovább mert személyes interjú jönne, de az ugye nem megoldható most.



Illetve megoldható a távmunka informatikában, de nem szeretik.

Nincs aki betanítsa az újoncot, illetve már rég nem az a világ van hogy mindenki egyedül fejlesztget. Folyamatos megbeszélések, akár csak egy pár kollégával, hogy ezt hogy lenne célszerű megoldani. Mi is társas lények vagyunk, mi sem bírjuk a bezártságot

2020. márc. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Itt most az lesz a gond hogy felszabadult rengeteg munkaerő (vendéglátás, turisztika) akár külföldről is és azokról ne is beszéljünk akinek a munkahelye a kialakult helyzet miatt tökre fog menni!

Ez majd betömi a jelenlegi munkáért hiànyt ami a fizetésekre nézve nem jó.

2020. márc. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen, épp azért tettem fel a kérdést, hogy hogyan is alakul jelenleg a helyzet.
2020. márc. 21. 12:47
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi mérnök páros vagyunk. Én szolgáltatásban dolgozom, tehát a belemet ki fogom dolgozni, amikor már mindenki otthon fog csücsülni a lakhely elhagyási tilalomban. A párom más területen dolgozik, de attól nála sem kell tartani, hogy elbocsátanák.

Inkább a még dolgozó szüleinkért aggódunk. Mindketten termelésben dolgoznak, ha nem lesz elég megrendelésük, akkor a munkahelyeik leállnak. Készülünk arra, hogyha ez tartóssá válna, akkor segítenünk kell nekik is.

Szerencsére rendelkezünk elegendő megtakarítással, illetve igyekszünk mindenhol spórolni, hogy ne kelljen felélni a tartalékokat bármilyen szitu is jöjjön.

2020. márc. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!