Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van már itt olyan akit hátrány...

Van már itt olyan akit hátrányosan érint munka szempontjából a koronavírus okozta helyzet?

Figyelt kérdés
Pl. fizetés nélküli szabadság, vagy kötelező szabadság (és mi lesz később) vagy akár felmondás miatt érintett. Milyen ágazatban dolgoztok?
2020. márc. 21. 09:14
1 2
 11/16 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
79%
Bár nem úgy, mint a többi válaszolót, engem is érint a dolog. Élelmiszer raktárban dolgozok, ami leállni szinte 100%, hogy nem fog, de azért a folyamatos 12 órázást is meg lehet unni egy idő után. Sok hülye pánikoló gyökér.
2020. márc. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

4 embertől kellett megválnom a csapatomból felsővezetői döntésre, ez elég fájó pont. Viszont a neheze még csak most jön. Átállunk vészüzemre, amit félig bentről, félig home office-ból kell üzemeltetni és még mellette a szabadságot is fogyasztani kell.

De az igazán durva következmények még odébb vannak. Amikor majd 2-3 hónap múlva éledezne a gazdaság, de nem lesz fizetőképes kereslet, mindenki dolgozni akar, pénzt keresni, de nem lesz mit eladni...

2020. márc. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Virágboltban dolgozom. Árut nem tudunk honnan szerezni már. Meg vevő is alig van. Napokon belül bezárunk vagy végleg, vagy pár hétre, hónapra, ki tudja... Egyenlőre minden bizonytalan.
2020. márc. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 2 hónapja kezdtem el munkát keresni logisztika/beszerzés területen. Akkor még kb 100 nekem való állás volt professionon, most 50 db van. Mindenhol halasztják a felvételt.

Viszont megkeresett 2 db cég 2 teljesen más pozira, 1 pénzügyes meg egy customer services. Hétfőn már mindkét céggel lesz skypeos interjúm, sürgős nekik betölteni a poziciókat. Valószínűleg home officeba kell majd betanulnom, ezt már előre felvázolták. Ki tudja, az hogy fog működni...

Szóval engem olyan szempontból érint, hogy nem találok a szakmámban állást, kénytelen vagyok azzal beérni,ami jelenleg is megy. Egyébként a Hvg állásbörze első napján jelentkeztem ezekre, szerencsére azt még megtartották. Most örülök a fejemnek, hogy nem pánikoltam akkor és inkább elmentem erre a nagyobb rendezvényre, mert így legalább lesz munkám.

2020. márc. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Virágboltban vagyok alkalmazott. Nagyon kevés a vásárló, már múlt héten is két nap szabadságra küldtek, mert nem volt mit csinálni. Új árut már nem hoz a főnököm, mert nincs kinek eladni, húsvéti, tavaszi díszeket nem készítünk, mert így is bőven van. A január, február mindig holtszezon, mindig a tavaszi időszakban van a legnagyobb bevétel. Ilyenkor ültetnek az emberek, illetve sorban jönnek az ünnepek, nőnap, húsvét, anyák napja, ballagások. Akár bezárják kötelezően a boltokat, akár nem, ezek a bevételek mindenképpen ki fognak esni, az is kérdéses, hogy a vállalkozás túl tudja-e ezt élni. Szinte biztos vagyok benne, hogy nekem előbb-utóbb felmondanak, és nem is tudom hibáztatni érte őket, hiszen mégis mit tehetnének?
2020. márc. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Egy éve még munkaerőhiány volt betanult , nem kezdő, virágboltosból.
2020. márc. 23. 07:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!