Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kapok munkanélkülit ha kirúgta...

Kapok munkanélkülit ha kirúgtak a vírus miatt de csak 2 hónapot dolgoztam?

Figyelt kérdés
Ez volt az első munkahelyem ,2 hónap és még próbaidő alatt voltam. Azt mondtak a munkahelyen hogy menjek be a munkanélkülibe mert kapok munkanélkülit, de most olvasom a neten hogy csak annak jár akinek van 90nap munkaviszonya az igénylés előtt . Most akkor hogyan van?
2020. márc. 27. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Én eddig úgy tudtam hogy 2 év után jár, de a 2 hónap az tuti nem elég. Mindenesetre egy telefont megér. Hátha valamit tudnak ajánlani.
2020. márc. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

[link]


"Csak és kizárólag azok juthatnak munkanélküli segélyhez, azaz álláskeresési járadékhoz, akik rendelkeznek jogosultsági idővel. Ez azt jelenti, hogy az állását elvesztő személynek a járadék igénylésétől visszafele számított három évben bírnia kell legalább 365 napnyi munkaviszonnyal. Ebbe természetesen beletartozik az alkalmazotti státusz, az egyéni vagy társas vállalkozás, valamint a volt közfoglalkoztatottak is számíthatnak a segítségre."

2020. márc. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

utolsó

az álláéskeresési járadékhoz évi 1 hónap munka elég. az kb havi 20 ezer forint és 1 évig jár.

van egy másik amihez kell 1 év munka és akkor kapsz kb 80 ezret havonta 1 év után 1 hónapig , 3 év után 3 hónapig kapod.

2020. márc. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó, te valamiféle önkormányzati vagy egyéb szociális alapú segélyre gondolhatsz.

Egyébként kérdező, félretájékoztattak. A második hozzászólónak teljes mértékben igaza van, akkor jár az álláskeresési járadék, ha az elmúlt 3 évben legalább 360 nap munkaviszonnyal rendelkezel. Igazából 360 munkanaponként jár 1 hónap álláskeresési járadék, ami maximum a minimálbér összege.

Esetleg ha nagyon nagy szegénység van a családban azaz a létminimum alatti a jövedelmetek megpróbálkozhattok valamiféle segélyhez folyamodni, de az pár tízezer forint maximum, tehát abból nem lehet megélni ha van valamilyen szintű életszínvonalad.

2020. márc. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
igen az előbbi az önkormányzati támogatás nálunk. de az utóbbit jól írtam.
2020. márc. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!