Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mire utal, ha egy főnök...

Mire utal, ha egy főnök versenyezik az embertársaival?

Figyelt kérdés
Szeretné bebizonyítani, hogy ő sokkal jobb, jobb eredmènyeket érhet el, mint a többiek.
2020. márc. 28. 08:47
 1/3 A kérdező kommentje:
Mindenki törekszik a szèpre, a jóra. Viszont, nem vagyok benne biztos, hogy jó az, ha az ember folyamatosan csak bizonygat.
2020. márc. 28. 08:54
 2/3 anonim ***** válasza:
Önbizalomhiány és rossz főnök.
2020. márc. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Minden attól függ, hogy negatívan vagy pozitívan ítéljük e meg az ember személyiségét, akiről véleményt formálunk. Ha negatív a megítélés, akkor mondjuk az ilyen emberre összegezve, hogy gátlástalan törtető.

Ha pozitív a megítélés, akkor mondjuk az ilyen emberre, hogy megküzd minden eredményéért, pozitív példát mutat.

A megküzdés az azonos beosztásúaknak, riválisoknak, a példamutatás a beosztottaknak szól.

Katonaként próbálok pozitív példát mutatni a nálam alacsonyabb beosztásban dolgozó bajtársaimnak, - nem derogál segíteni senkinek, akiről látom, hogy megszorul, de ezt úgy próbálom intézni, hogy ne érezze a segítséget megalázónak. A velem azonos beosztásban szolgálatot teljesítőknek sem derogál segíteni részemről, mert ezzel mutatom meg nekik, hogy összetartással többre megyünk, mint az különcködéssel és ez emberi megközelítés is egyben, - bármikor elmerülhetek én is a szószban a későbbiekben. A nálam magasabb beosztásban szolgálatot teljesítőknek meg az a gesztus üzenete, hogy méltó vagyok a bizalmukra, meg tudtam maradni embernek. Utóbbi sokaknak nem megy, - következetesen hajlamosak elfelejteni, hogy honnan indultak, hajlamosak kifordulni emberi mivoltukból.

2020. márc. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!