Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha fizetetlenre tesznek és én...

Ha fizetetlenre tesznek és én beadom emiatt a felmondásom, hogyan alakul a felmondási idő? Mert az meg fizetett lenne és jár, eltekinteni tőle nem lehet

Figyelt kérdés

Ezt össze lehet adni? Nekem nem megy.


Munkahely bezárt átmenetileg és mindenkit fizetetlenre tettek. Ne kezdjük az okoskodást, hogy egyoldalúan a cég nem tehet senki fizetetlenre, nincs joga hozzá, mert megtette, múlt idő, tény, nincs mit rugózni rajta.

Nem mi kértük, sőt minket meg se kérdeztek, de cég zárva, lehet hazamenni.

És akkor kérdésem: én most felmondok.

Mi lesz?

Mert felmondási idő az jár, és fizetett. Attól eltekinteni nem lehet.

De ugye bejárni ledolgozni azt nem fogom mert a cég zárva. De ez meg nem az én döntésem, erről én nem tehetek, így ez a cég dolga, attól még a fizetett felmondási idő az jár.

Szabira küldhet ugyan de az is fizetett, ráadásul ha időarányosan adja ki, nem is elég a 30 napra.


Na akkor ezt kéne összeadni mi lesz ilyenkor!


És akkor azt már meg se kérdezem a munkakör átadása ilyen helyzetben hogyan érvényesül, mert ahhoz egy nyitott cég kéne az összes kollegával-kinek és hogyan adom át a munkaköröm, ha mindenki otthon van? (de ez se az én dolgom igazából, ez megint csak a cég gyomorfájása legyen)


2020. márc. 30. 10:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Oké, akkor pattogj a GYIK-en. Szánalmas vagy.
2020. márc. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


"mert a veszélyhelyzet miatt el lehet térni az MT-től kb bármiben."



Így van!! de KÖZÖS megegyezéssel+"


Ezt hivatkozd már le légyszíves, ha ennyire jólértesült vagy. Másold be a rendelet szövegét.

2020. márc. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

[link]



olvasgass. AZ egyoldalúan elrendelt "fizetetlen" továbbra is tilos.

Az hogy a felek megállapodnak az ALAP lenne.


Az hogy "bezárunk józsi mennyé haza és nem kapsz pénzt" az NEM MEGÁLLAPODÁS!



De javítsd te szuperokos ha tévedek!

2020. márc. 30. 12:25
 14/15 A kérdező kommentje:

további


[link]


11. Igénybe lehet-e venni, illetve el lehet-e rendelni fizetés nélküli szabadságot?

A fizetés nélküli szabadság igénybevételének nincs munkajogi akadálya. A dolgozó és a munkáltató a munkavégzési időszak tekintetében megállapodhat a munkaszerződésben rögzített fizetéstől eltérő munkabérben, illetve a munkaviszony fenntartásában, fizetés nélkül. Arra azonban nincs lehetőség, hogy a munkáltató egyoldalúan rendeljen el fizetés nélküli szabadságot.



ENNYI!!!!!!!!


Nincs mit ragozni.

Várom a további kákán is csomót keresést.

2020. márc. 30. 12:27
 15/15 anonim ***** válasza:

Ne várd, mert én tudom, hogy Te a szokásos kötekedő kérdező vagy. Nem vagy Te semmiféle fizetetlenen, hanem az ilyen és hasonló kérdésekben éled ki magad.


Nem fáradtál még bele?


"RENDKÍVÜLI JOGREND VAN!"


Ezt az, aki ideírta, megmagyarázná?


A rendkívüli jogrend nem azt jelenti, hogy érvénytelenek a törvények/jogszabályok. Már bocsi, ügyvéd Úr!


Rendkívüli intézkedéseket hozhat a kormány, most jelen pillanatban a járványveszély miatt. Például, hogy szájmaszkot kell viselned, ha tetszik, ha nem. Vagy a 65. éven felüliek csak 9:00 és 12:00 óra között vásárolhatnak. Vagy szüneteltetik az adóvégrehajtásokat, stb.


Ettől még nem változik meg az MT szabálya.

2020. ápr. 1. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!