Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egyoldalúan fizetetlenre...

Ha egyoldalúan fizetetlenre küldtek és többet vissza se megyek, a cég mit tehet majd?

Figyelt kérdés

Egyoldalúan fizetetlenre küldeni nem lehetne elvileg, az csak az én kérésemre történhetne. A cégem mégis megtette sokakkal velem még épp nem, de rám ski sor kerül.

A kérdésem annyi: ha valaki ebben a szituban vállat von keres mást és többet vissza se megy ide, a cég tehet bármit is?


mert SZABÁLYOS úgy lenne hogy felmondás papíron, és 30 nap stb. De mivel az egész szitu eleve egy szabálytalanságra épül (egyoldalú elküldés) így ha a munkavállaló is tojik majd a céfgre amikor visszarendelnék, akkor azt a cégnek le kell majd nyelnie?


Nyilván nem lesz belőle se bíróság se semmi, mert az egész ügy miből is indult ki, a bíróság ezt nézné első körben-ezért nem is lehet belőle semmi.

Jól gondolnám?


Már most tudok olyan fizetetlenre rakott kollegát aki már egy építkezésen dolgozik, és ide vissza se akar jönni, noha a főnöknek ezt még nem mondta. Nem is fogja, csak többet nem jön és kész.


2020. márc. 19. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Balázska még a vírus idejére sem nyugszik
2020. márc. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2 fiatalabb tesómmal is ezt a fizetetlen szabit csinálják....



Vagy tovább állsz vagy valamit ideiglenesen bevállalsz, ha teheted.


Jobbat nem tudsz tenni.


Én kihúztam a tartozást a főnökömből és megmondtam, nem lát többé.

Nem akart kifizetni...


Így legalább vissza kanyarodok 100%-ban a hobbijaimra s mivel időm van így többet tudok vele keresni, mint munka mellett.


Szerintem jobban is jártam, eddig úgy tűnik a bevételem alapján és közérzetben is.

2020. márc. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A cég csak a szabadságod felett rendelkezhet, tehát pl megteheti hogy most adja ki a szabadságod, és akkor nyáron nem lesz. De fizetetlenre én is úgy tudom hogy csak te kérheted hogy küldjön
2020. márc. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!