Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az előbb kint cigizve felnézte...

Az előbb kint cigizve felnéztem a szép tiszta égre és 2 repülőt láttam nagyon nagyon szorosan (már amennyire lehetett sötétben és lentről ezt megállapítani) egymás mellett elhaladni. Gyakran van ilyen? Biztonságos ez?

Figyelt kérdés

2017. márc. 21. 21:04
 1/5 anonim válasza:
6%
A repülők un. légfolyosókon közlekednek. Amit te láthatál az a kettő közel volt egymáshoz. Gyakran van ilyen és amíg jók a műszerek és a pilóták is jól vannak addig biztonságos.
2017. márc. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Donald J. Trump ***** válasza:
100%
Magyarországon már nincsennek légifolyosók ( [link] ), a lehető legrövidebb útvonalon haladnak a gépek. Attól, hogy a te szemszögődből 2 irányban hasonló utat jártak le, magasságban valószínűleg kellő távolság volt a gépek között (1-2000 méter).
2017. márc. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyakran van ilyen, s biztonságos. Az utasgépek ütközése levegőben nagyon ritka. A legtöbb áldozattal járó ütközés egyébként a földön volt, Tenerifén.

A légiforgalmi irányítók különítek el őket. Ha jól tudom, kb. 300 méter kell. Van légi ütközést gátló rendszer is.

2017. márc. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lentről nagyon nehéz megállapítani a gépek repülési magasságát. Elő van írva, hogy mekkora vízszintes és függőleges távolságot kell tartaniuk egymástól a gépeknek (ezt nevezik elkülönítésnek), ennek betartása elsősorban a légiforgalmi irányítás feladata.
2017. márc. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek a kimerítő válaszokat. ..ezek szerint csak lentről nézve tűnt ijesztőnek.
2017. márc. 22. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!