Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyire biztonságos egyedül...

Mennyire biztonságos egyedül sétálni az út mellett?

Figyelt kérdés
Gyalogtúrára készülök települések között, egy héten át, és kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy mennyire biztonságos a dolog. Napi 30km gyaloglásról lenne szó az 5-ös és a 4-es út mellett - valamint kisebb utak mellett.

2018. márc. 22. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Hülyėk mindenhol vannak, ahogy figyelmetlenek is. A baj benne van. De ne ebből indulj ki. Legyen rajtad láthatósági mellėny, az útpadkán sėtálj csak. A bal oldalon, akkor ugye szembe jönnek a kocsik veled, így látod őket. Estėre vagy szürkületbe a hátizsákra egy bringás villoggót tegyėl fel.
2018. márc. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én szeretek gyalogtúrázni, de a forgalmas aszfaltutakat gyűlölöm. Hiába mész a forgalommal szembe fordulva, mégiscsak van 80-100 km/h sebességkülönbség, tök kicsi vagy más “akadályokhoz” képest, és teljesen védtelen vagy. Én jó esélyt látok arra, hogy akar párszáz méterre az említett főutaktól is találsz párhuzamos vagy közel párhuzamos földutakat, én sokkal inkább javaslom azok használatát, sokkal magasabb az élvezeti értékük (igaz, csak az olvadás után).
2018. márc. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szinte mindent leírtak már.

Tudom, nem ezt kérdezted, de a balesetveszélyen, a rossz levegőn kívül milyen élvezeti értéke van forgalmas utak mellett sétálni?

Másfél évtizeden át túráztam (tudom, ez nem nagy idő) heti rendszerességgel, de az alap mindig az volt, el a lakott helyektől, utaktól, amennyire csak lehet.

A turistautaknak azon szakaszai, amelyek műúton vezettek voltak a leggyűlöltebbek.

2018. márc. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Maga az, hogy műút, nem mindig baj, azokon gyorsan lehet legalább haladni, de azért 5 percnél gyakrabban ne legyen már rajta forgalom, mert akkor már nehéz a természetre koncentrálni. A lakott területeken meg legalább többnyire van kocsma, meg lehet pihenni a túra közben :)
2018. márc. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Garantáltan el fog valami idóta bxni.


Tudod ki sétálgatna a műúton...

2018. márc. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

" az útpadkán sėtálj csak. A bal oldalon, akkor ugye szembe jönnek a kocsik veled, így látod őket"


Kivéve azokat, akik őrült módon előzik a sort a hátad mögött!!

Na azok fognak elsodorni.

2018. márc. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!