Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi történhet velem ha jövő...

Mi történhet velem ha jövő héttől nem vagyok hajlandó bemenni dolgozni a vírus helyzet miatt?

Figyelt kérdés
Idős rokonomat nagymamának ápolom, aki beteg, kocsim jelenleg nincs BKV - val kell Budapesten a munkahelyre menni és elég sokan vagyunk én ezt így nem szeretném tovább csinálni, így az egy dolog hogy kirúgnak de lehet e valamilyen más következménye ennek, ugye felmondási idő és társai miatt , mekkora pénzbírságra számíthatok, esetleg feljelentenek?
2020. ápr. 10. 08:34
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Kártérítést kell fizetned. Hogy mennyit, az attól függ, mekkora kár keletkezik azzal, hogy nem végzed el a munkát. A bíróság állapítja meg az összeget.
2020. ápr. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1. Mást mit tudok csinálni? Az egészség minden pénznél fontosabb, nem?
2020. ápr. 10. 08:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Első körben fizetetlen szabira menj.
2020. ápr. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt normálisan elmondod és nwm okyan munkakör ami létfontosságú szerintem fizetetlen szabira elengednek. Fizetettre ne szamits akkor más is kitalálna azt alibit h idős rokona van.
2020. ápr. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Első körben beszélj a munkáltatóddal. Szabadság, fizetés nélküli szabadság, táppénz, közös megegyezéssel történő megszüntetés is szóba jöhet a felmondás helyett.
2020. ápr. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is beszéld meg, hogy fizetetlen szabira mennél. Ezt (elvileg) csak a dolgozó kérheti, a munkáltató nem küldhet el rá.

Nálunk megmondták, hogy aki fél, azt megértik, nem kényszeritik, kérheti a fizetetlen szabit a járvány végéig. Egy pár kisgyerekes anya élt eddig a lehetőséggel. De ez nem azt jelenti, hogy más nem fél.

2020. ápr. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Butuska11 válasza:

Jobb esetben azonnali hatállyal elbocsátanak. Rosszabb esetben meg levonják a beredbol a munkamegtagadas miatt okozott kárt.

Ha az egészség a legfontosabb, akkor miért laksz Budapesten? Alig van az évben pár nap, mikor nem az határérték felett van a légszennyezettseg.

2020. ápr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
a #maraggyotthon az sajnos ilyen; nem csak játék, és mese
2020. ápr. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Menj el táppénzre
2020. ápr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A legrosszabb,ha csak úgy szó nélkül nem mész be, mert vírus. Ilyenkor azonnali hatállyal ki is rúghatnak, mert igazolatlanul nem jelentél meg a munkahelyeden és nem végezted el a munkád. Viszont, ha írsz egy kérelmet a főnöködnek, hogy fizetetlen szabadságon szeretnél otthon lenni, akkor az ő engedélyével megteheted. Szerintem bele is megy.
2020. ápr. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!