Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Koronavírus időszak van....

Koronavírus időszak van. Hogyan mondjam meg az asszonyoknak, hogy nem akarom őket vinni munkába?

Figyelt kérdés

3 nénit hordok munkába, 55+ évesek. Az egyik néni ott dolgozik ahol én, a másik kettő néni más cégben dolgoznak, de együtt dolgoznak. Az utóbbi 2 hónapban csak 2 nénit hordok munkába, mert az egyik néni hosszútávú tappénzen van. Az egyik néninek volt maszk a száján, a másik néninek nem volt. Néha a másik néni is leveszi a maszkot.


Benzinbe adnak fejenként 10€. Szóval a benzinbe én nem adok semmit.

Szüleim azt mondják, hogy ne hordjam a néniket munkába, mert az egyik néni egyaltalán nem veszi fel a maszkot mikor mellettem ül, a másik néni az néha felveszi a maszkot, néha nem. Múltkor az egyik néni azt mondta nekem, aki egyaltalán nem veszi fel a maszkot aki mellettem ül, (vége volt a műszaknak, és mondja: "végre levehetem a maszkot magamról"). Én nem szeretném hordani az asszonyokat munkába, mert az anyukám crohn beteg, nagyszüleim rákosak. HA netán neadjisten fertőzött lennék, akkor az anyukám nem tudom hogyan gyógyulna ki a koronavírusból, és a nagyszüleimet még bele se merem gondolni. De én nem vagyok olyan, hogy konfliktus kereső, hogy most magyarázatot fog kelleni mondani a néniknek, miért nem akarom őket hordani. Múltkor az egyik néni mondta, hogy "remélem nem betegszel meg, mert én buszon, és vonaton félek menni". De így elsősorban magamat veszélyeztetem, mivel alllergiás vagyok, allergiám van, és aztán a körülöttem lévő embereket. Mert az egyik néni a cégemben dolgozik, de a másik kettő néni más cégben dolgoznak, és kitudja kikkel találkozgatnak.


Hogyan mondjam meg a néniknek, hogy nem akarom őket hordani munkába? Megsértődnek biztos.


Vagy menyjek tappénzre?

Tappénzre csak olyanok mehetnek ahogy hallottam, akiknek vannak koronavírus tünetei, vagy betegek. De én allergiás vagyok, és én rám is hathat ez a vírus.


Április végén jár le a szerződésem, kitudja, hogy meg-i hosszabbítsák a szerződésemet. Most szép fizetés jött, 900€. 3 hetet otthon voltunk koronavírus végett. Keressek inkább más munkát már most?


Mit tanácsoltok? Mit tegyek?


2020. ápr. 13. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
A családod az első, nem a nénik. Ne kertelj, közöld velük, hogy egy hét múlva te nem veszed fel őket, oldják meg a bejárást. Magyarázd el nekik, hogy a családodban vannak veszélyeztetett személyek, és az ő életük és egészségük neked fontosabb. Ha megértik oké, ha nem, akkor is marad az egy hetes ultimátum. Azért egy hét múlva, hogy adj nekik időt, hogy találhassanak más módot a bejárásra. Arra az egy hétre pedig közlöd velük, hogy maszk nélkül nem ülhetnek be. Ha útközben leveszik, te megállsz, és amíg nem veszik vissza eszedbe se jusson elindulni. A saját családod épsége legyen az első, ne a nénik munkába járása.
2020. ápr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Pár hónapja még nem akartak fizetni. Látom megoldódott a probléma.
2020. ápr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
98%
Nem tudom, melyik eus országról van szó, de gondolom taxizni még ott is lehet. 55, 60 éves, munkaképes emberek ezek a "nénik", nem 80-90. Nem élsz velük egy háztartásban, és most eleve kockázatos lehet még maszkkal is ennyi embert fuvarozni. Pofám leszakad, ahogy kihasználnak és semmibe veszik a helyzetedet, holott meg tudnák maguknak oldani. Én is olyan voltam, mint te, mindenki sorsát szívemen viseltem, de pont az ilyen emberek ölték ezt ki belőlem. Nem tartozol nekik semmivel, ha megharagszanak, neked annyi gonddal kevesebb lesz.
2020. ápr. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem ugy volt, hogy lekoptatod a neniket meg regebben?:)
2020. ápr. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!