Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg ennyi rossz, esetleg...

Tényleg ennyi rossz, esetleg kifejezetten gonosz főnök van vagy egyesek csak szeretik hárítani a felelősséget?

Figyelt kérdés

Nem tudom, relatíve sok helyen dolgoztam, sok főnököm volt, de egyikről sem tudnék kifejezetten rosszat mondani. Volt, amelyik szétszórt volt és elszarta a feladatokat, volt, amelyik nagyon szeretett csipkelődni, de kifejezetten inkorrekt vagy gonosz egyik sem volt.


Sokan tettek az én főnökeimre is megjegyzéseket (és a tanáraimra is), de én valahogy sosem éreztem az echte kicseszést a helyzetben. Épp ezért nem vagyok benne biztos, hogy a tanárt és főnököt g.ecizők mit élnek át és mire fel ez a nagy szidalmazás?


Azért nyilván nem lehet hibáztatni, ha rajta kívüleső okok miatt esetleg túlórázni kell (például csúszik a projekt, amin vagytok, mert valamit elszúrtak az egyik csapatban és mindenki bennmarad az adott héten)

Vagy ha elvár tőled egy teljesítményt, amit a maga módszereivel ellenőriz

Vagy ha hülyeséget csinálsz, például egész nap pofázol meg mobilt nyomkodsz, ezért rád száll

Vagy ha anyagi kárt okozol a cégnek a megígért, de összecsapott munkáddal, ezért kirúg vagy a szeme elé helyez nagyon

Vagy ha azért ellenszenves veled, mert egy órán át kávézol

Vagy épp azért van baja veled, mert szemtelen vagy

Vagy épp azért, mert akkor is okoskodsz és hiszel a fene nagy szaktudásodban, amikor üvölt rólad, hogy fingod sincs róla és rosszul végzed a munkád

Vagy mert nem pátyolgat

Vagy mert nem ad fizetésemelést

Vagy mert nincs tekintettel minden hasfájásodra, hiszen dolgozni vagy ott

Vagy mert elnyomott egy olyan poént, ami bántja a kis lelked

Vagy mert van, akivel jobb viszonyban van a kollégád közül, őt pedig te seggnyalónak hívod ezért automatikusan



Szóval, mi a baj a főnökökkel, tanárokkal? Komolyan kérdezem. Mert ahány probléma eddig felmerült, nem tudtam volna azt mondani a főnök viselkedésére, hogy teljesen nonszensz és szemét. Valamilyen szinten mindig igaza volt. És nem azért mondom ezt, mert segget akarok nyalni.


Mondjuk én meg tudtam érteni azt az egyetemi oktatómat is, aki mindenkit hazaküldött, aki nem volt ünneplőben a szóbelin. Oké, a tudást kellett volna osztályozni. De tisztán és érthetően szólt, hogy kötelező az ünneplő ruha, legalább a fehér felső. Aki nem tudja ezt értelmezni, az gyökér. Mit keres ott vagy ha már ott van, miért nem fogadja el a következményeket ahelyett, hogy a tanárt okolná?


2020. ápr. 14. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Majd amikor (mert előbb-utóbb megtörténik) kineveznek föléd egy addig normálisnak tűnő kollégát főnöknek, és kiderül, hogy milyen, amikor nem türtőzteti magát, üvöltözik, aláz másokat, ordít, egyik napról a másikra csökkenti hamis ürüggyel a fizetéseket - na, majd akkor beszélj. Nekem három ilyen főnököm volt már (a jók mellett) több évtized miatt.
2020. ápr. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Az egyik munkahelyemen az ügyfelekkel névtelen elégedettségi tesztet töltettek ki mindig. Mikor az addig lapuló kollégából főnököt csináltak, első dolga volt, hogy aki a teszteken magasabb pontszámot ért el, mint ő, azokat kirúgta. Fél éven belül csak nála alacsonyabb pontszámú emberek dolgoztak ott. A tulajdonosok szerint "ők ebbe nem szólnak bele, épp azért lett főnök X, hogy az apróságokkal ne nekik kelljen foglalkozniuk".
2020. ápr. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig egy rossz főnököm volt, de ő tényleg csapnivaló volt, emberként, kollégaként és főnökként is. Folyamatosan hazudozott, ha hibázott, azt mindenki előtt megpróbálta rákenni másra, fúrta a saját alkalmazottait a nagyfőnökségnek, semmiért se vállalt felelősséget. Igazi kis sunyi, alja ember volt. Végül lecserélődött a felsővezetés és kirúgták, onnantól kezdve minden jobb volt. Volt olyan helyzetem is, ahol egy kolleginát előléptettek főnökömmé és elkövette a friss főnökök egyik legjellemzőbb hibáját - folyamatosan a nyakunkban lihegett, 5 percenként ellenőrizgetett, mikromenedzselt. Az első hivatalos beszélgetésünkön leültem vele ezt megbeszélni, elmondtam neki, hogy tudom, hogy nem rosszindulat vezérli, de nem tudok úgy hatékonyan dolgozni, ha minden apróság miatt ott lebeg a fejem fölött, nem tegnap jöttem, pontosan tudom a dolgom. A többiek is jelezték neki és figyelembe vette, többé nem volt ilyen.

Szerencsére más rossz főnökhöz nem volt szerencsém. Sok esetben valóban felelősséghárítás, de szerintem nem minden esetben, elég sok alkalmatlan ember van, akit kineveznek, vagy akinek a fejébe száll a hatalom.

2020. ápr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Azt azért tudnod kell, hogy a főnököt ekéző kérdések felét Balázska írja ki. A válaszok fele és a többi kérdés nagy része pedig egy elég alja rétegtől jön. Vannak emberek, akiknek a mentalitásuk olyan, hogy a cél a minimum alatti teljesítményért a maximum feletti juttatás és megbecsülés elvárása a normális. Valamint olyan primitívek, hogy eleve képtelenek normálisan kezelni a főnök-beosztotti viszonyokat. Élből ellenségnek gondolnak, és gyűlölnek mindenkit, akit maguk felettinek, esetleg az életben sikeresebbnek gondolnak. Ezek az emberek ősellenségek számukra, így bármit is tesznek, azt negatívan értékelik és a személyük elleni erőszaknak ítélik.
2020. ápr. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az eddigi legrosszabb főnököm egy kínai étteremben volt. Eleve csak heti 24 órára jelentett be, miközben 40-et, vagy még többet dolgoztatott. Az extra órákat kézbe fizette, mindig úgy kellett vadászni, hogy fizesse már ki. Volt, hogy elhajtott, hogy most nem ér rá. Ellenben tőlem elvárta, hogy én mindig érjek rá bentmaradni 2-3 órával tovább, még ha az utolsó pillanatban nyögte is be. Amivel pedig extrán kit tudott zsigerelni: Ketten vagy hárman dolgoztunk mosogatógépnél, de ő láthatólag úgy kezelt minket, mintha egy személy lennénk. Ha a kollégám vétett valami hibát (koszosan hagyott valamit, elrontotta a gépet, túl sok mosatlan maradt miatta stb.), úgy vette, hogy azt mi mindannyian vétettük. Mindig azt hajtogatta, hogy mi egy csapat vagyunk. De hogy tőlem egész pontosan mit vár, azt sose tudta megmondani.

Ja, és a kedvencem: Nem tudta, hogy hány nap szabadságom van, azt várta, hogy én tartsam fejben. Volt, hogy elengedett szabira, majd hetekkel utána mondta, hogy többet vettem ki, mint amennyi van.

Szó mi szó, pszichésen eléggé leamortizáltak az ott töltött évek.

Ha most azt hallanám, hogy a hely becsődölt a járvány miatt, nem nagyon hullajtanék könnyeket.

2020. ápr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem igazán manipulatív gusztustalan jellemű főnököm van igaz leköszönőben.

Volt pár gyenge jellemű de ő csak szakmailag ér valamit emberileg 0.

Egyebkent engem nem bántott igazán de érvényesülni se enged.Azkat bántja igazan akik gyengébbek sírósak pl.

2020. ápr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt rossz főnököm és nem Balázska vagyok. Nem volt gonosz, csak egy link alak. Még csak nem is tulaj volt, csak link alakok.


- nem állítja le a pletykálkodást és a fúrást, sőt, ő is fúr és pletykál

- ha netán egy gyanútlan ügyfél meglátta a folyosón és kérdezett valamit, lekezelően beszélt vele, hogy ő itt a főnök, hogy meri őt megszólítani

- főnökeivel csupa báj volt, beosztottaknak legjobb esetben megpaskolta a buksijukat, legrosszabb esetben átnézett rajtuk

- csúnyán nézett a munkahelyi párokra/házastársakra, viszont a szeretőjét felvette recepciósnak, majd előléptette irodavezetőnek zéró tapasztalattal

- mindenkit csekkolt, hogy meddig volt szüneten, mennyit kávézik/cigizik, ő viszont félóránként ment kávézni, cigizni.

2020. júl. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!