Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem lehet mindenhol...

Miért nem lehet mindenhol rend, miért jó másoknak a putriban élni?

Figyelt kérdés

Én vidéken lakom és sokszor törekszem a rendre még a házunk előtti kis utcát is leseprem.


(Sokszor látom, hogy hülyének is néznek e miatt)



Mikor kimegyek a főútra, sokszor azon álmodozom milyen jó lenne egy patika út oda. Rettentően tud idegesíteni ha rossz az út.



2020. ápr. 18. 10:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem létezik olyan, hogy patika út. A patika gyógyszertárat jelent, semmi köze az utakhoz.
2020. ápr. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ilyen de sokat kell perkalni ha olyan helyen akarsz elni ahol minden rendben van es tiszta.
2020. ápr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted ha lenne rá költségvetés akkor nem csinálná meg mindenki hogy szép, igényes házban lakjon? Vagy az utak? Egész Magyarországon olyan az út minőség hogy életveszély. De legyünk tisztában a putri fogalmával.. mert az útnak semmi köze a putrihoz.
2020. ápr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Én is örülnék, ha nem rázná ki a nemlétező vesekövemet a busz némelyik úton, de ennek nincs köze a rendhez.
2020. ápr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a házad, a kerted, és az előtted lévő utcaszakasz rendben tartása, és a főút (vagy bármilyen út) minősége nagyon nem ugyanaz a kategória.


Az előbbiek pusztán igényesség kérdése - az utóbbi meg pénz-pénz-pénz.


A "rend" fogalma szinte mindenkinek mást jelent - lsd. az előbb említett igényességet.


Ugyanígy a tisztaság is....


Elképedve szoktam nézni a különféle sajnáltatós riportokban, cikkekben, hogy az évek óta munkanélküliek környezete hogyan néz ki... Otthon vannak egész nap, de még a fotón is átjön a borzalmas kosz, a berendezési tárgyakon lévő többéves dzsuva, nem is beszélve az udvar/kert derékig érő gazos látványán...


Mélyigénytelenség, nem pedig mélyszegénység.


Na jöhetnek a kövek. :-D

2020. ápr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Na, be is bacna, ha kötelező lenne rendet tartanom, hogy másoknak tessék. Genetikailag rendetlen vagyok. Próbálkozom, próbálkozom, aztán ahogy esik, úgy puffan. Pont elég, hogy anyósom szirénázik miatta, a többi hozzá hasonló rendmániás foglalkozzon a saját portájával szépen.
2020. ápr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
A mi városunkban vannak utcák, ahol harminc éve aszfaltoztak utoljára és olyanok is, ahol meg egyáltalán nem. Akkor ez azok hiába, akik ottlaknak? Szerintem az önkormányzaté. Az máás kérdés, hogy igen, valójában a háza előtt mindenkinek magának kéne takarítani. De... pont a napokban volt egy kérdező, aki arról panaszkodott, hogy miért szeretnek az emberek rumlis kertet tartani szép és rendezett helyett, bvagy az is te voltál?
2020. ápr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az extrém rendetlenség a lakásban mindig valamilyen agyi zavart mutat. Mondjuk a beteges rendmánia is, mindkét fajtából van ismerősöm. De a rumlitól besokkolok, ha olyan helyre kell mennem, még leülni is utálok a maocsokban, pláne ha bármivel kínálnak, hányingerem lesz, olyan helyen még az elmosott edény is koszos, pohár homályos, büdös a kézmosás után kínált törölköző stb.
2020. ápr. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem félreértettégek. A kérdező a patika út alatt a szomszédság jellegét érti, nem konkrétan az aszfalt minőségét.


Itt keleten valóban útnak nevezzük a szomszédságot, mert sok esetbe az egész szomszédság egy útnyi.


Továbbá "patika" = újszerű, higiénikus állapot. Ez úgy gondolom országos népszó.

2020. ápr. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mikor kimegyek a főútra, sokszor azon álmodozom milyen jó lenne egy patika út oda. Rettentően tud idegesíteni ha rossz az út."

Erről a legtőbb budapesti is csak álmodozik

2020. ápr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!