Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tapasztaljátok ti is a munkahe...

Tapasztaljátok ti is a munkahelyen azt hogy minden csoda három napig tart? A nem dolgozó munkás mennyire tudja elhúzni a többieket a munkától?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra,hogy az illető munkás amikor van fizetés akkor hirtelen buzgóvá válik ami nem tart 3napig sem utána megy minden a régiben...és visszatér a jól megszokott formájához. Csak az a gond,hogy idővel elveszi a motivációját a többi munkásnak is.A hozzáállása bomlasztja a közösséget és elképzelhető,hogy valakiket elhúz a viselkedése a munkától vagy a másik is majd dacból nem fogja végezni a munkáját.

2020. ápr. 25. 09:05
 1/6 anonymousreview60 ***** válasza:

Nem tapasztaltam ilyent. Ennek az embernek nagyon a pénz a motivációja, és valószínűleg más dolgokkal is úgy van, hogy ha nincs folyamatos visszajelzés, akkor azt sem csinálja.

A tapasztalatom az, hogy nem az rontja a többiek morálját, ha valaki ilyen szalmaláng, hanem ha utána pofázik, hogy miért "hajtasz" stb.

2020. ápr. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában igen, rossz hatással van a többiekre is, lehúzza a munkamorált. A dolgozókat motiválni kell, erre vannak technikák a fizetésen kívül is, pl. a személyes illetve a csoportos beszélgetések, meetingek. Ezt a multiknál elég jól alkalmazzák.
2020. ápr. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Eleg 1 rohadt alma a szatyorban
2020. aug. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ő itt úgy kezdett dolgozni,hogy nem csinált semmit csak a nagyon minimumot. Mindenki csinál mindent a cégnél kivéve őt. Utána elkezdett dolgozni kicsit többet mert beszólogattam neki elég élesen. A főnöknek is mondtam utána csinálta még egy kicsit jobban.De még mindig alap dolgokat nem tud pl.kinyomtatni valamit a klienseknek,az árjegyzéket se tudja,infót kiadni telefonon...és még sok mást sem.És pár hetes igyekezet után meg volt sértődve,hogy nem tették arra a fizetésre amire minket.Mondta a főnök lehet róla szó de csinál mindent mint a többi. Csak ezzel az a gond,hogy utál dolgozni,ha végzi el is végez valamit látszik a kényszer a képén ha néha van több munkás egy váltásban ő az aki kihúzza magát a munkából de még akkor is próbálja ha ketten vagy hárman vagyunk.Az igyekezete látszólag igyekezet mert még ez az igyekezet után is ha a főnök épp nincs ott ő nem csinál semmit,telefonál,passziánszt játszik,kimegy a szomszéd bolt elé beszélgetni...ezt tartósan motiválni se lehet,mert ha kapna emelést pár nap múlva ugyanazt csinálná megint több kellene,stb.Itt a munkához való hozzáállással van a fő gond.
2020. aug. 9. 11:38
 5/6 anonymousreview60 ***** válasza:
Ha a főnököd világosan elmondja, hogy milyen és mennyi munkáért mekkora fizetés jár, akkor onnan kezdve az a munkatársatok dolga, hogy jobban dolgozik, felmond vagy minden marad a régiben. A főnök dolga lenne ezt az érintett orra alá dörgölni.
2020. aug. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mostmár megtette,mert ez összevitazott vele,hogy miért nem kap annyit munt mi.Így az orra alá dörgölte a lógásokat, hogy fogta magát 10-15 perccel előbb elment nem kérdezte lehet-e.Nem beszélve arról hányszor rövidítette a munkaidejét azzal hogy elkell menni a postara,bankba vagy épp sampont venni csak dolgozni ne kelljen.

Kezdetben úgy volt pár hetet marad ment volna nyugatra.De sajnos itt ragadt,azóta másmilyen szerződése van.Azt nem tudom a főnök világosan elmagyarázta-e neki hogy mit kell csinálni vagy jó lett volna neki az is ha ez így csinálja ameddig más elvégzi a munkát ez esetben az valaki én vagyok.Csak felszólaltam időközben,meg a főnöknek is már kezdett betelni a pohár mert szemtelenül elmaradt a főnök autójával amikor fél órás elintéznivalót ő két óráig végzett.Sok minden volt neki tolerálva,ő meg plusz kihasználta a dolgot.A főnök ismerőse de mostmár látom nála is szerzett negatív pontokat magának.

Egyébként ha ő így csinalhatta volna hogy a munka 1/3 se végzi,szombaton se dolgozott volna akkor megérte volna nekem is így "dolgozni" valamivel kevesebbé.

2020. aug. 9. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!