Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kolléganőm még munkaidőn...

Kolléganőm még munkaidőn kívül és hétvégén is munka miatt hívogat vagy írogat. Szerintetek ez mennyire normális?

Figyelt kérdés
10 évvel idősebb a kolléganőm mint én. Alapvetően más a habitusunk. Rajta látszik hogy pörög, lelkes, meg akar felelni, mindig ötletel, agyal még munkaidőn kívül, család mellett is. Nekem még nincs családom, vannak ötleteim, gondolataim de nem ezek töltik ki a napjaim nagy részét. Munkánkból kifolyólag együtt kell dolgoznunk, de egyrészt néha zavar hogy állandóan pörög és emiatt keres én meg inkább kikapcsolnám az agyam és örülök ha ilyenkor nem kell dolgoznom. Másrészt viszont előjön bennem ilyenkor az, hogy Úristen én miért nem vagyok olyan mint ő? Már nem szeretem a munkám? Néha lelkiismeret furdalásom van mert több időm van mint neki mégsem foglalkozom annyit a munkával? Akkor lehet, hogy inkább velem van a baj?
2020. ápr. 25. 13:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen kolléganőm. Megkértem hogy munkán kívül ne zaklasaon ilyennel. Egy időben betartotta majd újrakezdte. Letiltottam.
2020. ápr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló köszönöm. Szerinted ő ezt milyen indíttatásból csinálta. Téged nem frusztrált hogy ő dolgozik te meg mondjuk annyira nem, vagy igen csak nem ekkora erőbedobással hogy még hétvégén is ezzel foglalkozol?
2020. ápr. 25. 14:11
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy miérr van ez, ha állandóan csinálja nem mormális. Ha ez 1-1 határidő miatt van, az néha belefér.

Van aki minden ok nélkül pörgeti magát, mert utálja a családját, vagy munkamániás..

2020. ápr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem jó keverni a munkát a szabadidővel. Persze vannak stesszesebb időszakok, amikor túlórázni kell v.otthon is kicsit dolgozni. De alapvetően nem jó, ha otthon is a munkával foglalkozik vlki állandó jelleggel. Ki kell tudni kapcsolni, töltekezni, élni! Ne legyen lelkiismereti problémád a kolléganōd miatt. Ez nem a suli már, hogy otthon még vár a házifeladat meg a tanulás a nap második felében és lusta vagy, ha nem csinálod.
2020. ápr. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen emberek. Családjuk van, mégis azt az időt amit a családdal tölthetnék, munkával töltik. Nekem is van ilyen kolléganőm. Nem vicc: Amikor elmegy nyaralni, szabadságra, akkor is írogat, felhív munka miatt. Én már többsz9r mondtam neki, hogy fél 5-kor letelik a munkaidőm, és másnap reggelig a munkakezdésig nem foglalkozom a munkával. Ahogy szabadságom, nyaralásom alatt sem. Igen, volt, hogy Thaiföldön nyaraltam, és minden nap írogatot, hogy ez és ez a munka stb.. Én mivel többször kértem álljon le, így egy nap közöltem vele írásban, és szóban is, hogy munkaidő végén, szabadság idején a mobil kikapcsolva lesz, email-re nem válaszolok, mert nem nézem meg. Azóta betartom. Amikor visszamegyek munkába, persze eleinte panaszkodik, de lezároma témát, hogy szóltam. Így most másokat zaklat így, de már mások is zárolják a hívását, üzeneteit munkaidőn kívül.

Ha nyugalmat akarsz, te is ezt teszed.

2020. ápr. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
1. Vagyok. Azért csinálta mert megfelelési kényszere van mellesleg munkamániás a családi élete romokban. Eljöttem gyesre már két éve de párszor felhív hogy vagyok címen dumál a munkáról. Nem akarok visszamenni oda dolgozni szóval sokszor lehűtöm hogy maradjon már békén...
2020. ápr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
Semennyire. Hacsak nem tudom, hogy szoros határidőnk van vagy kilátásban van valami fontos, nem veszem fel, nem hívom vissza stb.
2020. ápr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem normális ez a fajta viselkedés! Megfelelési kényszer jellemző az ilyen emberekre+ nincs élete ezen kívül és ebben éli ki. Volt, hogy bepanaszolt a főnöknél, hogy én nem válaszolok neki! Nagyon minimálisra csökkentettem a komunikációt vele, mert amúgy is piszkálódós, szekálós habitusa van! Minden szaron kiakad!
2020. ápr. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezek tipikusan olyanok, akiknek fájna, ha a másikat élni hagynák.

Én az ilyeneket rövid úton elküldöm a bús pitsába.

A magyar fizetésért pörgés, meg lelkiismeret furdallás?! Ne viccelj már!

2020. ápr. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nincs amúgy vele bajom, meg jól tudunk együtt dolgozni, de amikor ennyire pörög, túltolja a munkát, kétszer annyi feladatot csinál meg mint én, munkaidőn kívül is ezzel zaklat, az már picit frusztráló. Nem is a fizetés miatt,hanem inkább azért mert nem szeretném ha később engem mondjuk lustának állítana be mert nem teszem oda magam annyira mint ő. Gondoltam már arra, hogy este vagy ha hétvégén ír nem válaszolok, de akkor meg bunkó lennék. Azt gondolom, hogy kell azért a balansz. Igen van hogy túlórázom, munkaidőn kívül is, de ő szinte állandóan. Nem értem, hogy család mellett hogy marad neki energiája erre. Vagy a családi teendők rovására megy? Nem tudom, ebbe nem látok bele.
2020. ápr. 25. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!