Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az normális ha közel 20...

Az normális ha közel 20 interjún lettem visszautasítva?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 2-3 hónapban nagyjából 100 helyre adtam be az álláskeresetem és kb. 20 helyen voltam meghallgatáson, de hiába. Egy 20 éves pályakezdő könyvelő vagyok. Teljesen átlagosan nézek ki és viselkedek, átlagos bérigénnyel. A volt osztálytársaimnak állítólag simán ment az álláskeresés a szakmájukban.

Kezdem azt hinni, hogy valamit rosszul csinálok.



2019. szept. 12. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Pedig a könyvelés, egy egzakt, tanulható dolog.

Szoktak lenni szakmai kérdések, feladatok? Tudsz rájuk válaszolni?

Kellett beszélni angolul? Hogy ment?

2019. szept. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
Ugye normális egyetemi pénzügy és számvitel, és nem valami OKJ-s hülyéskedés?
2019. szept. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Talán a bérigényedet túlzottnak érzik. Bérszámfejteni tudsz?
2019. szept. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
Na, úgy nézem visszatérőben van az állásinterjús kérdező... :D
2019. szept. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Normális, rengetegen keresnek munkát. Aki egyből kap az szerencsés, hazudik, vagy valami extra tudása van tényleg.
2019. szept. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Én júniusban diplomáztam, azóta 10 interjún voltam, és egyik sem sikerült. Szakmai kérdésekre tökéletesen válaszoltam, bérigényem nem volt magas, sokszor el is hitették velem hogy sikerült, mert már a kezdésről meg ezekről beszélgettünk, mégsem hívtak utána. Aztán kis kérdezősködéssel megtudtam, hogy vagy 5 helyre végül protekciós emberke került. Évfolyamelsőként végeztem, és ennyit értem vele. Épphogy lediplomázott csoporttársaim kerültek be helyekre, olyanok akiknek a keresztanyjuk is ott dolgozik pl. :( Ne add fel! Ha van lehetőséged, keress valami protekciót. Úgy tűnik, ma már így megy. Én még nem adom be a derekam és próbálkozok, de egyre jobban félek attól, hogy nem fogok tudni a szakmámban elhelyezkedni.
2019. szept. 13. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

20 éves vagy?

Akkor diplomád biztos nincs, van egy pénzügy-számvitel okj-d és egy könyvelői?

Gyakorlatod nem lehet sok, mérlegképes nem vagy. Nyelvet tudsz, bármi plusz?

Millióegy ember tud több dolgot felmutatni, az osztálytársaidnak szerencséje volt. Kérdezd meg őket, hova, milyen igényekkel pályáztak, hogy nézett ki az önéletrajzuk... bármi hülyeséggel is el lehet csúszni, helyesírási hiba, idióta e-mail cím... egyetemen egy csaj pisilnikell@... e-maillel volt regisztrálva. :D

2019. szept. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Igen, pláne ilyen korban.

Próbálkozz más területen, akár sima adminisztráción. Átmenetként jó lesz. Közben képezd magad.

2019. szept. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%

Ugyanezeket tapasztalom, bár kissé rosszabb renoméval. Azt tudom mondani, hogy próbálkozz tovább, ahova tudod, add be a jelentkezéseidet, lehet, hogy érdemes lenne megnézetned az önéletrajzodat egy szakemberrel, esetleg úgy, hogy felkészítene az állásinterjúkon való kérdéskötegek lehetőségeivel.

Ma Mo.-n hiába van szakemberhiány, nagyon nem könnyű elhelyezkedni.

2019. szept. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
kettes, mi baj az OKJ-val?
2019. szept. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!