Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen a ti munkahelyeken a...

Milyen a ti munkahelyeken a vállalati kultúra?

Figyelt kérdés

Múlt héten kezdtem el dolgozni egy német multinál. Most szembesültem vele, hogy teljesen más a vállalati kultúra, mint az előző skandináv cégnél. Le van tiltva az összes Google weboldal (drive, YouTube), nem telepíthetek kb. semmit a gépre. A beléptető rendszer mindent könyvel, be kell írni, hogy éppen miért léptél át a kapun (ebéd, magán, külső munka stb.). Tisztára úgy érzem mintha gyerekként kezelnének, nulla bizalommal.

A skandináv cégnél semmi ilyen nem volt, mégis rendesen végeztük a munkánkat, nem lógtunk, a rugalmas beléptetési rendszer ellenére mindig többet voltam bent. Ti cégeteknél hogy mennek ezek? Írnátok róla, cég megnevezésével?


2020. ápr. 28. 15:02
 1/7 A kérdező kommentje:

Szerk.:

Milyen a ti munkahelyeteken a vállalati kultúra?

2020. ápr. 28. 15:04
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia, habár én még fiatalka vagyok (22 éves), de én is dolgoztam 2*fél évet két különböző multinál gyakornokként, és dettó ugyanezt tapasztaltam.


Az egyik a Nokia volt, ezt nevén említem, mert ez alapján nem hiszem, hogy rám lehet találni. Itt én is azt tapasztaltam, hogy nem ellenőriztek semmit, ha nem volt melóm, simán kimehettem másfél-2 órákra ebédszünetre, laza volt az egész, a főnököm mondta, hogyha nincs munkám, még akár filmeket is nézhetek (néztem is :D ), facebook, youtube, minden ment, mindenki tolta ezerrel. :D


Aztán nyáron a másik gyakorlati helyem nekem is egy német cég volt, ott dettó ugyanez volt, amit te is írtál. Nem volt se facebook, se youtube, se semmi, csak a kötelező vállalati funkciók működtek, semmi más. Ha éppen nem volt munkám, mégcsak netezni se tudtam normálisan (telefonomon akkor még mobilnetem se volt), hanem egész nap össze-vissza kellett alibiznem, a legaláis keretek között. Borzalmas volt. Oké, kaptam a nettó 1200-t gyakornokként is, szóval megérte, de jobban örültem volna, ha van munkám, mert semmit nem lehetett csinálni.

2020. ápr. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Semmi hasonló.

A gépekre telepíteni nem szabad, de mi informatika téren dolgozunk, első nap kaptunk jogosultságot. :)

Amúgy az egyetlen ellenőrzés, hogy ha a főépületből megy ki valaki táskával, akkor azt meg kell mutatni az őröknek.

Máskülönben nincs korlátozva a net, se semmi. Abban az épületben ahol az én irodám van, nincs kártyázás se, ha kiugrunk valamiért a városba akkor egyik kollégának szólunk a csapatban, ennyi.

(Múzeum)

2020. ápr. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, várom a tovabbiakat!

#1 akkor te is a hasonló helyzetben vagy, te is látod mekkora hatalmas különbség van. Én is ezt látom, németnél nagyobb pénz, ellenben sokkal kisebb szabadság.Nem tudom megéri-e, kicsit elbizonytalanodtam.

#2 ez milyen szektor?

Amúgy én az IT-ra és autóiparra gondoltam.

2020. ápr. 28. 18:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Amerikai multi:

hihetetlen nyíltság,

megbíznak benned, nem szorítanak keretek közé, hagynak gondolkodni, kreatívnak lenni.

Kimehetsz bármikor, kint is ebédelhetsz,

kávé a tetőteraszon.

Rövidnadrág nyáron, ha nincs aznap tárgyalásod. Egyszerűen delegálják a feladatot, és nem szigorú keretek között kell megoldanod, hanem hagynak gondolkodni.


Ezzel szemben, német multi:

merev szabályok,

szigorú ki és belépés, törzsidőben, csak ha anyád meghal mehetsz el,

szigorú dress kód.

Semmiképpen ne gondolkozz, az árthat,

és a tipikus Hofi idézet pontosan ide passzol (sajnos ez a magyar vezetésnek köszönhető)

- Mennyi a terv, elvtárs?

– 14!

– Ezt megmondták a disznónak is? Azé’ jobb, ha maga beszél vele, mégiscsak egy szinten vannak


Tipikus magyar vállalkozó:

határozott munkaidő,

asztaltól fel ne állj,

majd én jobban tudom

20 perc az ebédidő,

örülj, hogy itt dolgozhatsz,

ha jól dolgozol, jövőre is tudok magamnak venni új autót.

Mindent a vállalkozásra költségel, aztán pislog, hogy miért annyi a repi adó.....

2020. ápr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"#2" alatt engem értettél? Mert én írtam a 2. választ. :D

Írtam, hogy múzeum. :)

2020. ápr. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Két munkahelyem volt, mindkettő német kötődésű.


Az első nagyon távolról német, a magyar leányvállalat tulaja magyar, és mi még tőlük is elválasztva futottunk, de egy név alatt, magyar tulaj/főnökkel. Beléptetés nem volt, de kevesen voltunk, szigorúan vették a munkaidőt, a cigiseknek még a cigiszünetek számát is megmondták. A ruházatra minimális megkötés volt, kivéve ha tudtuk hogy tárgyalás lesz. Facebook le volt tiltva, wifi nem volt, de a weboldalak többsége ment. Pendrive-ot nem lehetett használni, telepíteni még betűkészletet se.


A másik viszonylag erősebben német kötődésű, az informatikusaink se magyarok, tehát minden közös. Itt Facebook van, de azért van pár oldal ami le van tiltva pl a Velvet. Kártyás a bejárat, de nem nézik az adatait. A munkaidő kötetlen, de belső rendszeren valós időben írni kell, mit csinálsz. Ezt eddig nem nagyon nézték, most a home office miatt kicsit jobban. Telepíteni nem nagyon lehet, de nem annyira korlátozott mint a másik. A ruházatra minimálisan kötöttebbek a szabályok. Igazából sok minden lazult az elmúlt pár évben, főleg az öltözködés és a munkaidő tekintetében ennél a cégnél (és amennyire tudom ez sok más cégnél is megfigyelhető).

2020. ápr. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!