Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kemény munka miért nem térül...

Kemény munka miért nem térül meg a munkahelyeken?

Figyelt kérdés
Kèrdeztük erről az igazgatót, de nem tudott érdemben válaszolni. (Tanárként dolgozok.)
2019. dec. 7. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Tanárként a bértábla alapján fizetnek. Nincs mivel differenciálni a bért az állami iskolákban. Így hiába van neked és nekem egyaránt 26 órád egy héten, de te még egy plusz óra keretén belül versenyre/emelt érettségire készítesz fel én meg nem, akkor is ugyanazt a bért kapjuk. Így nem éri meg a pluszmunka.

Bár nem teljesen értem, hogy mit értesz kemeny munka alatt.

Ha nem tetszik a közalkalmazotti bér akkor el lehet menni egy multihoz dolgozni.

2019. dec. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Csak nem a vén alkesz senki alapítványi iskolája?

Egyébként ha alkalmazott vagy, sehol nem térül meg a kemény munka. Aki jól dolgozik, magas szinten látja el a feladatát és olyan dolgokba is belevág, amik nem az ő feladatai lennének, de meg tudja oldani, alkalmazotti szinten bukásra van ítélve. Vagy elvágják a fejlődés, előléptetés lehetőségétől, vagy előléptetik, de nem szakmai vonalon, hanem kisfőnököt csinálnak belőle. Esetleg a bunkó kisfőnöke csinálja ki, mert veszélyesnek érzi a pozíciójára.

2019. dec. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon sok munkahelyre igaz, hogy szorgalom terén az arany középutat érdemes megcélozni. Aki látványosan lusta, vagy látványosan rossz munkát végez, azt értelemszerűen eltávolítják egy idő után. Viszont mindent elvállalni és megcsinálni is felesleges, mert azt a munkáltató meg nem tudja, vagy nem is akarja külön díjazni. Szóval a két véglet között kell lavírozni folyamatosan. Hogy ez mennyire egészséges, meg a rendszer ezáltal mennyire produktív, azon persze lehet vitatkozni, de általában ez van.
2019. dec. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Mérnökként is láttam ezt. Ezeket vettem észre :

Aki túl keményen dolgozik,

- az feszültséget kelt;

- elvárja, hogy dicsérjék, pedig az nem jár, csak adható ;

- kimerül gyorsan és kiég, nem tud fókuszálni másra, csak arra, amit ő lát a szűkült (ha jobban tetszik fókuszált) hozzáállásával;

- a sok munkától nincs lelki ereje már jópfát vágni, holott erre nagyobb szükség van, mint a kemény munkára;

- azt mutatja, hogy a munka nehéz, ami implikálja, hogy nem ért olyan szinten hozzá, hogy könnyedén tudja csinálni, ami tovább gondolva azt is mutatja, hogy nem tudja menedzselni magát, nincs elég rutinja, nem ért hozzá kellő képpen.

- elkezd mindenhol ellenséget látni, ott is, ahol nincs.


Ezeket a mérnöki pályám során vettem észre azokon, akik nagyon keményen dolgoztak ahelyett, hogy okosan dolgoztak volna.


Kicsit úgy néz ez ki, mint aki az akkus csavarhúzót úgy használja, mint a simát: forgatja. Nagyon keményen dolgozik majd, pedig lehet nem is kéne keményen dolgozni, csak okosan.


Aztán persze félre értesz, mert azt hiszed, hogy nem dolgozol okosan. Én azt írtam, hogy úgy néz ki. Amíg nem tudja a többi dolgozó, hogy mit csinálsz pontosan és ez mennyi effort és nem próbálta, addig csak azt látják, hogy szenvedsz eredmény nélkül.

2019. dec. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Mert a nagy pénzek nem a tisztességes munka környékén koncentrálódnak - ebben a szélhámos világban.
2019. dec. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Nézőpont kérdése a mai világban minden. Ha nem tér be a kedves szülő lepofozni egy tanárt a gyermeke jógának érdekében egy kiképzőtábor kaliberű iskolában, akkor már egy kemény munka megtérüléséről beszélhetünk...
2019. dec. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!