Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vagyonőrként mi a teendő, ha...

Vagyonőrként mi a teendő, ha valakit felszólítok, hogy nem mehet tovább, de továbbmegy és közben nem nyúlhatok utána?

Figyelt kérdés

2020. máj. 2. 17:29
 1/10 TappancsMancs ***** válasza:
A tanfolyamon mit tanítottak erről? Hiszen nyilvánvaló alap a munka végzéséhez ezt tudni. Valamint van munkaköri leírás (elvileg) és abban lehetnek ilyenek is, meg ott van a vezetők által átadott információ is, hogy milyen esetben mit és miket lehet tenni, mik a jogkörök és stb.
2020. máj. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Miért ne nyúlhatnál? Az a dolgod. Amúgy nem tanították a képzésen, mit tehetsz, és mit nem?
2020. máj. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Hívhatsz rendőrt vagy hagyod elmenni. Illetve max elé állhatsz. De nem érhetsz hozzá ha nem működik együtt és kikerül. Nem vagy hivatalos személy.
2020. máj. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Vagyonőr nem nyúlhat hozzá senkihez. Én is tanultam ezt. Még egy olyan példa is volt a tananyagban hogy a vagyonőr korlátozta valaki szabadságát erre az kiütötte az őrt. Aki leütötte az őrt végül annak adtak igazat. Egyszerűen nincs joga. Max hívhat rendőrt. Max ha valaki üt ver egy másik embert max akkor léphet közbe, lefoghatja a támadót. Aztán hívni kell a rendőrséget. Ha megtámadják viszont joga van megvédeni magát. Max akkor tarthat ott valakit ha az egyértelműen lop szóval rajta kapja pl telephelyén rajta kap egy betörőt.
2020. máj. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem tanitottak, hogy nem erhetek hozza senkihez. Eleve hogyan vezetnel ki valakit, ha nem erhetsz hozza? Ha tovabbmegy annak ellenere, h te nem engedted meg akkor kivezetheted. Mivel maganteruletet vedessz, oda pedig nem mehet be mindenki. Azt enged be az ember akit akar es te a tulajdonos meghosszabbitott keze vagy a torvenyek szerint. Igy siman elekell allnod es felszolitani tavozasra. Ha nem engedelmeskedik akkor siman kivezetheted. Kenyszerito eszkozt ilyen esetben nyilvan nem alkalmazhatsz, mert nem lenne aranyos. De vegso megoldaskeny rendort kell hivni, az a legtisztabb es a legszabalyosabb
2020. máj. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja én is úgy értettem ki lehet vezetni, de bantani nem. Se ott tartani ha menni akar. Max önvédelemből verekedhet.
2020. máj. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ja én nem vagyok vagyonőr, csak érdekelt, hogy mit tehetnek ilyen helyzetben :D
2020. máj. 2. 18:23
 8/10 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést, mert múltkor láttam ahogy gyári telephelyen egy vagyonőr beküld valakit ellenőrzésre, az meg nem ment és nem csináltak vele semmit, csak az őr le lett tolva, hogy miért nem szólt jobban, pedig tudtommal nem lehet többet tenni ellenünk. Én gyári melós vagyok és eleget kell tennünk az őröknek, szóval szerintem tuti lett belőle valami, ha felismerték az illetőt, de szerintem ehhez túl sok lenne rendőrt hívni m eg felesleges is, nem?
2020. máj. 2. 18:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Obi?
2020. máj. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nem mehet be, akkor nem mehet be.

Ha szembeszállsz a vagyonőrömmel munkásként, kirúglak.

Ha kívülállóként, rendőrrel vitetleki.

Ennyi.

2020. máj. 3. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!