Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a különbség egy többszáz...

Mi a különbség egy többszáz fős rendezvény és egy 400 fős gyárcsarnok közt? Egyik tilos másik szabad?

Figyelt kérdés

Valaki homályosítson fel. Aug 15-ig minden rendezvény tilos. Se 500 fő felett se az alatt. Se szabadtéri se fedett. Még egy csóringer iskolai ballagást se lehet megtartani még egy étterembe se lehet beülni mert fertőzés jaj jaj jaj.


És akkor ott van a gyár ahol vagyok. Fedett csarnok kb 500-600 emberrel műszakfüggő. Akik egy légtérben vannak napi 8-10-12 órát akár heti 5 nap.

Azt szabad?


Egy ballagás kb 200 emberrel 1 órácska alatt a szabad ég alatt az udvaron tilos, egy koncert 500 emberrel ami 2 órás az tilos-de 600 ember egy csarnokban napi 12 órán át heti 5 nap azt meg szabad?


és sofőrök kamionosok hozzák viszik az alapanyagot árut -még azt se mondhatni hogy külsős ember nem jön be. Mert bejön.


Hát akkor hogy van ez?


2020. máj. 4. 16:47
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
10%
61: Hiszed vagy sem, ismertem több olyan vegetáriánust is, akik segédmunkákat végeztek (építkezés, festés, kőműves mellett stb.). Vegánokat nem, náluk már tényleg nehezebben elképzelhető, de végülis nem kizárt.
2020. máj. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
100%

67%-os az a baj, hogy szétoffolod az egész kérdést, itt közel sem arról volt szó, amiről te beszélsz. A kérdezőnek az a baja, hogy menni kell dolgozni, szerinte ha nincsenek rendezvények, akkor ne legyen munka se. De kérdem én, miből fog megélni a lakosság és családjaik, ha nem dolgoznak? A rendezvények elmaradása miatt nem fog éhen halni senki, ha nem dolgozunk akkor viszont igen. Utóbbi létszükséglet, előbbi csupán szórakozás, luxustermék.


Ha ennyire nem tetszik a kapitalizmus, akkor ne minket támadj, hanem menj el szépen tüntetni azon emberek háza elé, akik létrehozták a rendszert.

2020. máj. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
15%

63: "A rendezvények elmaradása miatt nem fog éhen halni,..."


Csak esetleg azok, akik ebben a szektorban dolgoznak.

2020. máj. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
69%
#64: A gyárak és a katonaság minden munkanélkülit tárt karokkal várnak. Ja, hogy az túl nehéz lenne a fesztiválokon limonádét osztogató csitriknek? Értem...
2020. máj. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
75%

"Csak esetleg azok, akik ebben a szektorban dolgoznak."

Nem feltétlenül, van, aki ebben a helyzetben is fel tudta találni magát. Egyébként meg érdemes több lábon állni, és akkor nincs baj, ha az egyik kiesik, mert át tudsz evezni máshova, ami stabil.

Egy ismerősöm például túrákat szervez, nagyon kétségbe volt esve és kifakadt, amikor betiltottak minden tömegrendezvényt, ami még az 500 fő alatti teljesítménytúrákat és futóversenyeket is érintette. Neki csak ebből van bevétele, és jól megél belőle. Aztán eltelt egy kis idő, és átállt virtuális események szervezésére, olyanra, ami korábban már lett linkelve. Egy séta a parkban, futás az udvaron, szobabiciklizés... mindegy, egy futó alkalmazással tudd igazolni a teljesítést, plusz befizeted a nevezési díjat, amiért cserébe postán kapsz egy érmet és oklevelet, és összeszedte magát, az embereknek meg tetszik, sőt, még többen fedezték fel az ő eseményeit is, mint korábban. Én javasoltam is neki, hogy ezt a szervezési módot hosszabb távon is megtarthatná, amikor már lehet tömegrendezvényt is tartani.

2020. máj. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
83%

#64: Ja, és ez már csak azért is téves, mert a fesztiválozás pl. szezonmunka, alkalmi. Abból hogy valaki elmegy a Voltra büfésnek nem fog megélni, max. bérkiegészítésre jó. Nem a keresetét bukja el, hanem a zsebpénzét.


Persze biztos van aki jól megél ebből, mondjuk egy fény- és látványtechnikus, akinek rengeteg pénzt perkálnak azért, hogy felállítsa a színpadokat. De ne mondja már nekem, hogy ilyen szakmai tudással nem tud elhelyezkedni sehol, vagy hogy nincs valami befektetése aminek köszönhetően több lábon áll. De ha mégse, akkor még mindig ott a lehetőség, hogy erre az évre szakmát vált, mint már említettem, lehet menni gyárakba pl. Ennyit csak kibír, nem örökre szűnnek meg a rendezvények.

2020. máj. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
100%
Csak korlátozva indulhat el a gazdaság mentése miatt ez az. A gyár beletartozik ebbe, a fesztivál nem.
2020. máj. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!