Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi lehet az oka, hogy a főnök...

Mi lehet az oka, hogy a főnök nem mer szólni a gyengébb teljesítményű dolgozónak? Tovább lenn

Figyelt kérdés
Már 5 éve dolgozom egy kisebb cégnél, már minden folyamatot tudok oda- vissza. Viszont vannak olyan kollégák, akik azzal vannak elfoglalva, ki milyen, azt lesik, hol tudják a másikat kibeszélni, ezáltal jóval gyengébbek a munkában, mert nem árra koncentrálnak. Erről tud a főnök is, de nem tesz semmit. Inkább hagyja, hogy sokszor elszabaduljanak az indulatok. Már viszonylag sok helyen dolgoztam, de ilyen főnököt még nem láttam. A másik, hogy teljesen motiválatlan lettem mert előre lépni sem lehet. Mit tegyek, nem tudom....ha ezeket elmondom, csak bólogat, hogy igazam van, aztán megint kezdődik előlről..már az jár a fejemben, hogy felmondok, mit tegyek?
2020. máj. 8. 06:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A. Felmondasz.

B. Visszább veszel a tempóból, - mert a külső jelek arra, utalnak, hogy a gyengébb teljesítmény is elég ahhoz, hogy megkapd ugyanúgy a fizetésedet.

C. Nem másokkal foglalkozol és dolgozol a saját tempódban tovább.

2020. máj. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem olyan munkahelyem van, ahol ha jön egy új ember dolgozik pár hét után elmegy, én már itt vagyok 4 hónapja, szólt a főnök,hogy kicsit kevesebbet csinálok a többieknél, de nem tesz semmit mert tudja, hogy milyen itt a körülmény és mennyi pénzt kapunk mi ezért
2020. máj. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudok nem foglakozni velük, mert az ő munkájuk hatással van az enyémre. Én egy nagyon pörgős ember vagyok, a tempóból visszavenni nem tudok. (Nem akarok?) Itt a hangsúly a rosszindulatúságon van. Nehéz így dolgozni, hogy azok vannak megbecsülve, akik sokkal kevesebbet dolgoznak, ráadásul csúnyán is viselkednek. Nem értem...többször már nem akarok szólni ezért a főnöknek, mert elkönyveli hisztinek..
2020. máj. 8. 06:29
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem tesz ellen mert ezt ő alakítja így ki.

Neki kellenek a besugók, spiclik akik mindent vissza mondanak.

Tudom mert ahol voltam én is cégnél, még beszélgetett velem a főnök és konkrétan megmondta hogy "megbeszélhetjük" a dolgokat.

Én nem voltam erre vevő , na én kaptam a legrosszabb munkákat állandóan, alig kerestem vele mert teljesitmény bérezés volt és el is kellett jönnöm.

2020. máj. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Én is dolgoztam ilyen ostoba emberek közt, amikor váratlanul felmondtam, észbe kapott a fõnök, hogy az egyik legjobb szakember fog elhúzni mások miatt. Tartott valami mítinget a szarul teljesítõ munkatársaknak és valóban jobban teljesítettek. Attól függetlenül eljöttem onnan.
2020. máj. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Pocsék a főnök - azaz nem való vezetőnek -, és/vagy azok, akiket nem tud helyrerakni, vagy nem akar, mind csókosok.


Ha felmondasz, előtte gondold át. Mennyi pénzt kapsz, milyen a munka, szereted-e, mennyire tudod magad a munkában függetleníteni a hülye kollegáidtól? A motiválatlanság az baj, az nagyon jó ok - egyes számú helyen levő ok! - arra, hogy azonnal vagy mielőbb dobbantsd onnan.


Egy jó tanács: az ilyen típusú vezetőkkel a felmondást úgy kell beadagolni, mint a nyűgös, beteg gyereknek a kanalas orvosságot. Ésszel. Mert amilyen gyenge, gyáva és erélytelen ő maga, olyan aljas is tud lenni azzal, aki nem az.


Úgy mondj fel, olyan okosan, hogy a főnök hálás legyen érte. Ha okosabb vagy, mint ő, menni fog.


Sok sikert!

2020. máj. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ilyen ez a szalag munka.

Váltani kell.

2020. máj. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazából nagyon Szeretem a munkám, de így elviselhetetlen dolgozni. Valamint előre lépni nem lehet, és ez nagyon nem jó. Az lesz a legjobb, ha tényleg lelépek, 20onévesen csak találok jobbat 😄
2020. máj. 8. 08:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Ugyanabban a cipőben evezünk. Én vagyok az, aki hajt, mint az állat, mások helyett dolgozik, mert valakinek el kell végeznie a munkát, és ugyanannyit kapunk.

De ha én próbálok visszavenni, akkor jön a főni, és ötletel, hogy mit kéne még megcsinálni.

2020. máj. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én ilyen helyzetben voltam. Felmondtam. Azóta nincs munkám 😃 Szerintem ne mondj fel!
2020. máj. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!