Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti megcsinálnátok a munkát?

Ti megcsinálnátok a munkát?

Figyelt kérdés

Egy cégnél dolgozom most a korona vírus miatt elég kevés munkánk van, de a fizetésünk fix. Viszont a főnökömnek van egy vállalkozó ismerőse. És a kollégám szokott neki ide oda futkoraszni stb (néha kap pénzt érte néha nem) nos a lényeg hogy nem rég volt egy munka pár napos és szólt a kollégám nekem, hogy el mehetnék vele legalább lesz plusz pénz. A kollégám lebeszelte az említett vállalkozóval, hogy x összegért megcsináljuk. Azt mondta rendben, ha kész a munka adja a pénzt. A munka kész lett mentünk a pénzért erre azt mondta atutalja a fonokunknek és majd ő ide adja másnap. Azóta természetesen semmi. De a munkatársam már 1 hete zaklat hogy mit kellene tovabb csinálni, mert hogy idő közben úgy hogy ki sem fizetett ő már eltervezte a többi műveletet hogy mit csináljunk. Meg mondtam hogy amíg ezt a pár napos munkát nem fizeti ki addig nem megyek az biztos.

Viszont az van bennem hogy a főnököm ismerőse... De azt meg nem akarom hogy úgymond engem is kihasznaljanak..

Szerintetek mit kellene tennem?

A kollégám menni fog, mert bízik abban hogy ki fizetik.

Hozzá kell tennem hogy lett volna pénze kifizetni de mégsem tette.


2020. máj. 8. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem fognak kifizetni.
2020. máj. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fonokodnel nem tudsz rakerdezni? Lehet, hogy tenyleg atutalta, csak o elfelejtkezett rola szolni. A kollegad mar sokszor volt nala, a fonok ismerose, megbeszeltetek egy fix osszeget, azt mondta elkuldi, szerintem nem egeti azzal magat, hogy atbax titeket. Mindenesetre ki tudja, azert en sem mennek addig, amig ez a penz nincs a zsebemben. A tovabbiakban meg megkernem - ha tenyleg elutalta, hogy nekem adja a penzt, nem kell meg egy plusz fo kozvetitonek.
2020. máj. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen az 90%-ék hogy nem. Ezzel tisztában vagyok. Csak az zavar hogy akkor ezt miért nem lehetet leszogezni az elején? Miért kell azt hazudgalni hogy ki lesz fizetve?

És hogy vajon a főnököm mit fog szólni ha nem megyek így?

2020. máj. 8. 19:49
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem utalt már volt erről szó.

Ráadásul már hallottam hogy pár emberrel eljátszotta ezt hogy nem a meg ígért összeget fizeti ki stb.

A munkatársamról ne is beszéljünk, mert állítása szerint neki sem fizetett ki egy pár munkát mar(mondjuk azt nem értem akkor miért akar annyira menni dolgozni)

2020. máj. 8. 19:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Na tudod mikor dolgoznék olyan embernek aki többször nem fizette ki a társamat. Kérdezgessétek gyakran a f@$z!t, meg a főnököt. Meg az is elég érdekes, hogy a főnöködnek utaltat, ha legalább félig tisztességes lenne a kezetekbe adná a pénzt, mint ahogy rendes fekete munkánál szokás, ehelyett bekever még egy ismerősének is. Tróger...
2020. máj. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A fönökötök nyulja le szerintem. A vàllalkozonak ketlen hogy lenne képe ingyen dolgoztatni
2020. máj. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6-os


Itt Mo.-on mindenkinek van képe mindenhez.

Utalni nem fog, mert fekete munka.

Ha feketén dolgozol akkor feketén is kell, hogy fizessen.


Azt meg ugye azért mondta, hogy a főnököknek utal, mert 1001 %-ban tudja, hogy a főnöködön nem fogod számon kérni a zsírt.

Ahhoz Neked nincs arcod.

Legközelebb ne menjél.

2020. máj. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!